Shora μαζι με Yndi Halda

οι shora ξεκινησαν τις δουλειες τους στις 30 Nov του 1999 με το ντεμπουτο τους Shaping The Random, στον οποιο και παιζανε κατι σε μαθ-νοηζ-κατι φαση.
το ειδε αυτο ο κυρ-Merzbow και αποφασισε το 2002 να στησει ενα σπλιτ μ’ αυτους, με τ’ ονομα Switching Rethorics.
μετα ειναι οπως τα λετε.

TO SHORA EINA ΔΙΣΚΑΡΑ !!!

ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ ΤΙ LIVE ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ !!!

ΠΕΘΑΝΑ !!!

I must shot myself for missing this gig :!:

Ήμανε μικρός όμως. Δεν τους ήξερα :-s

Δε θα το λεγα απλα καλο, αλλα συμφωνω στα περι Halda… και μενα μ αρεσουν περισσοτερο…

Νομιζω περσι βγαλαν δισκο. Ή οχι; Εχω ακουσει μονο το EP.

Halda βρηκα μονο ep… ρε σεις… αυτοι ειναι περισσοτερο φαση sigur ros και soundtrack … με ακουστικα οραγανα…
θα εχουμε τετοια καλουδια??

Εντάξει όποιος γνωρίζει την σκηνή δεν παίζει να μην ξέρει τι εστί Yndi Halda & shora…λόγω bulletin της alterground ψιλιαζόμουν ότι θα έρθουν αλλά μαζί είναι σόκ μεγάλο!!μπράβο που τους φέρνουν…μολίς γύρισα απο άδεια (στρατός) και το είδα…πως θα γίνει να μην χάσω αυτό το live…

Καινούρια γραμματική από το Μάνο…

Απλά ξέχασα ένα ο μηχανολόγε. Κατέχω εγγλέζικα :!:

Δύο μέρες τώρα ακούω ασταμάτητα το Enjoy Eternal Bliss… Εντάξει… Διακτινισμός… Κι εγώ που έλεγα δεν θα βρω άλλο δίσκο να με στείλει όσο το Every Red Heart Shines Toward the Red Sun των υπέρτατων Red Sparowes…

Αν καταφέρω και προσγειωθώ και αν υπάρχω ακόμα το Γενάρη του 2009 με βλέπω να γυαλίζω κάγκελο…

Δεν υπάρχει αυτός ο δίσκος, δεν υπάρχουν αυτά που σου προκαλεί στο εντός σου σύμπαν…

Πράγματι είναι εκπληκτικό…παρόλο που είναι ep και χωρίς να έχουν ολόκληρο δίσκο είχε κάνει μεγάλο μπάμ!κ πραγματικά είναι ονειρικό όλο αυτό…προς διευκρίνηση να πω ότι το ep είχε 3 κομμάτια αρχικά και μετά έγινε reissue με 4ο κομμάτι το οποίο είναι το A Song for Starlit Beaches…αν έχεις την version με τα 3 κομματια βρες οπωσδήποτε το reissue με τα 4 tracks…γινεται να το παίξουν όλο το ep???

ωραια, ακου τωρα και το malval.

και ετοιμασου να παθεις ενα 8O και ενα :!:

Ρίξε και την ψήφο σου στο αντίστοιχο thread στα δημοψηφίσματα μεταξυ malval & Enjoy eternal bliss…

Χα βρηκα σαουντρακ για τα κατ’οικον ξενυχτια του χειμωνα.
Γιεα.

Πολυ ΟΜΟΡΦΗ μουσικη.

Είναι η άτιμη…πανέμορφη!!

ΟΜΑΓΑΔ !!! Τι live είναι αυτό ? Θα ακούσομε ζωντανά το Enjoy Eternal Bliss ?
Και γαμώ !!
8O8O8O

Άκουσα.
Και ξανάκουσα.
Και δεν έχω σταματήσει να ακούω…
Δεν υπάρχει…
Δεν υπάρχει emoticon να το περιγράψει αυτό το συναίσθημα.
Δυσθεώρητο ύψος. Αριστούργημα. Πέραν του κόσμου τούτου…
Δεν υπάρχει, δεν υπάρχει, δεν υπάρχει, δεν υπάρχει!!!.. Αρνούμαι να πιστέψω ότι ανθρώπινος εγκέφαλος παρήγαγε τόση τελειότητα, δεν γίνεται, δεν είναι δυνατόν αυτό που φτάνει στα αυτιά μου, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Αισθάνομαι ότι μετά από αυτό το live θα αναληφθώ…

Τι να λέμε… Οι λέξεις είναι φτωχές… Πολύ φτωχές… Ακούστε το και ετοιμαστείτε να μεταμορφωθείτε…

ναι ρε το malval ειναι τρελος δισκος !!!

post-rock υψηλου επιπεδου !!!

χαχαχαχαχα λες να εισαι ο τριτος??

απ τους shora βρήκα 4 πράγματα: ένα σπλιτ του 99, το shaping the random του 00, το σπλιτ με τους merzbow του 01 και το malval. είμαι καλυμένος γιατρέ μου? :stuck_out_tongue: