Silly Love Songs

Τραγούδια που έχετε αφιερώσει στο έτερον σας ήμισυ αλλά είστε πολύ τρου για να το παραδεχτείτε…

How about… 213-Slayer?

Δεν εχω αφιερωσει (ακομα) καποιο γενικοτερα. Αλλα η πλειονοτητα των τραγουδιων του πολλ δεν ειναι με τιποτα silly love songs.

Ο τίτλος είναι τιμητική αναφορά στο ομώνυμο τραγούδι του McCartney που έμεινε εκτός τελικής δεκάδας.

Βασικά αυτά που έχω αφιερώσει κατά καιρούς, είναι τα Chosen Few (Kreator), Ι Just Want You (Ozzy), Moυ πες θα φύγω (Σπυριδούλα) και Baby its real (Last Drive).

Α! και κάποια στιγμή το Finalle των Anthrax. Αλλά για χωρισμό :lol:

Από αυτά του πολλ, θα επέλεγα το lovesong.

always :roll:

Το something…και δεν ειναι silly φυσικα…αν και τοτε που της το αφιερωσα δεν νομιζω να την πολυενοιαζε…γυναικες:dunno:

Is this love…

Γιατι (αν και τη λατρευω τη μπαντα) με τη λεξη “love” o Coverdale παντα εννοουσε γκαυλες…οποτε,το τραγουδι χανει το “love” της ολης φασης!
Γενικα ομως μου αρεσει αυτο το μιγμα προστυχοχορευτικομπαναλ βλαχιας που βγαζει!

CULT!

Και μη ξεχνάς και το ΜΥΘΙΚΟ βιντεοκλιπ… :stuck_out_tongue:

Χα, χαζές αφιερώσεις, the story of my life. Ευτυχώς μεγαλώνουμε και μαθαίνουμε (?) να μην αφιερώνουμε σε λάθος άτομα.

Θα μπορούσα να γράψω λίστα με δεκάδες επι δεκάδων τέτοια τραγούδια… Αλλά επειδή βαριέμαι, θα πω απλά πως απ’τη λίστα αγαπημένο μου είναι το Lovesong, απο τους Aerosmith δε θα επέλεγα το Don’t Want to Miss a Thing αλλά το Cryin’, και μια πιο πρόσφατη αδυναμία είναι το Here Without You of course.

But they are so many…

Από τη λίστα τίποτα… Αλλά:
Love Bites-Def Leppard ftw :smiley:

Δεν το αφιέρωσα ποτέ βέβαια.Και δεν είναι silly…

ας βγει απο τη λιστα το silent lucidity ΤΩΡΑ!!!:p:p:p

Bon Jovi - Always

Το τραγούδι που ήταν η αιτία να αγοράσω όλη τη δισκογραφία τους και να γίνω
πιστή θαυμάστρια! :roll: :roll:

το say you,say me του Lionel Richie…

:lol:

κανενα ψηφο ο cohen και εχει ο bon jovi και οι scorpions. αμπαλοι.

leonard και silly δεν πανε μαζι…γιαυτο…[-X αντι να χαιρεσαι

Ρε παιδιά ο τίτλος είναι χιουμοριστικός και αναφέρετε στο τραγούδι του McCartney με τους Wings. Διαβάστε και τους στίχους, φάση έχουν. :slight_smile:

Προφανώς και δεν υπάρχει σώφρον άνθρωπος να χαρακτηρίσει τραγούδι του Coen ως silly.

:lol::lol::lol: τς τς τς αμεσως να δικαιολογησει το θρεντ!!:pτον καταλαβαμε τον τιτλο…πλακα κανω!

εχω γραψει 2φορες αλλα ξεχασα να απαντησω…αεροσμιθ πηγε η ψηφος ναι…ειναι οντως το πιο silly που αγαπαω

Απο το poll το Silent Lucidity.

Έχω αφιερώσει επίσης το Hero του Enrique Iglesias και το Lady του Kenny Rogers αλλά κάντε οτι δεν το διαβάσατε αυτο!!! :p:p:p:p