Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

αυτό δε μ άρεσε καθόλου όμως :? [-X

μπορείς να μας πεις πότε έγινε posted η παραγγελία σου να ξέρουμε κι εμείς πόσες μέρες έχουμε ακόμα? :slight_smile:

καλα οι αμερικανοι που χουν πιο φθηνα μεταφορικα πρεπει να ξεσκιστηκαν

αυτο παντως θα ελεγε πολυ
α)αν δεν ειχες τιποτα απο relapse
και
β)αν εκανες παραγγελια απο την πρωτη μερα χωρις να το πολυσκεφτεις
και
γ)φυσικα να ειχες αρκετα χρηματα στην καρτα

:slight_smile:

στις 18 τα έστειλαν.

εχω ενα θεματακι με το eBay και θα θελα την γνωμη σας…λοιπον…εδω και πολυυυ καιρο… ψαχνω για κιθαρα στ ebay…σημερα λοιπον…την βρηκα…αλλα ο seller ειναι νεο μελος και μεχρι στιγμης δεν εχει feedback…τι να κανω?


Nα μην αγορασεις κιθαρα μεσω ebay. Γενικα, τα μουσικα οργανα πρεπει να αγγιζονται πριν να αγοραζονται, αυτην ειναι η ακραδαντη γνωμη μου. Αν δεν την πιασεις στα χερια σου την κιθαρα, να δεις πως καθεται η ταστιερα στην παλαμη σου κτλ., τοτε κανεις μιση δουλεια.
Αν την ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ την εχει πιασει/δει απο κοντα, τοτε νομιζω οτι μπορεις να επενδυσεις μεσω ebay αρκει να κανεις αγορα μεσω paypal που σου δινει μια εγγυηση χρηματων σε περιπτωση απατης. Προσεξε ομως μεχρι πιο ποσο σε καλυβει. Αυταααα.

αυτό…και με 0 feedback ειναι επισφαλες, ακομα και εφημεριδα να αγορασεις που λενε

guys κανενα ελληνικο σαιτ που να στελνουν με αντικαταβολη σε επαρχεια? κυριως για t shirt και cd’s. thanks:)

www.alone.gr

http://www.noremorse.gr

Eιναι τα 2 πρωτα που μου ηρθαν στο μυαλο.:wink:

θενκς νεκρο. το πρωτο που ειχα τσεκαρει δεν βρηκα machine head. για να δω το δευτερο

εχει αγορασει κανεις cd των lord weird slough feg απο internet??

απο που συμφερει να τα αγορασεις??

απο το site τους?
απο cruz del sur?
ή ειναι το ιδιο??

Anniversary SALE up to 50% DISCOUNT στο codex4.org !!!

Έχει πολύ υλικό για όλους

Για οσους εχουν παρει απο το playtrade του play.

Αν παρεις σιδια απο διαφορετικες εταιρειες που ανηκουν στο playtrade γινεται να σου ρθουν σε ενα πακετο η αναγκαστικα επειδη χρησιμοποιυν(λογικα)διαφορετικες εταιρειες αποστολης κι επειδη ο χρονος αποστολης που γραφει στη καθεμια διαφερει,σου ερχονται ξεχωριστα?

Ξεχωριστα ερχονται. Ειναι σαν να σου στελνει ενα δεματακι μια εταιρια απο την Λαμια και αλλη μια απο την Κορινθο. Στα στελνουν ανεξαρτητα η μια απο την αλλη εν πασι περιπτωσι.

ετσι και αλλιως και το play τις περισσοτερες φορες - μην πω ολες, ξεχωριστα τα στελνει!!!

Play.com:

Πριν 2 μήνες παραγγέλνω ένα σιντί, αλλά επειδή δεν είχε στοκ ακυρώνω τη παραγγελία. Με τα ίδια λεφτά που είχα στη κάρτα αγοράζω κάτι άλλο απο ebay.

Σήμερα λοιπόν, βλέπω οτι πριν 2 μέρες μου κάνανε τη παραγγελία posted. Άμα πραγματικά φτάσει το πακέτο, θα έχω πάρει cd με 2-3 ευρώ, όσα δλδ είχανε περισέψει από την αγορά στο ebay.

μηπως σου κανει πιστωση και σου τραβηξει τα λεφτα μολις ξαναβαλεις στην καρτα σου???

Λες?

Θα τσεκάρω το υπόλοιπο σήμερα, το σιδι ήρθε πάντως!

Eμενα μια φορα μου στειλανε κατα λαθος τσαμπα σιντι το οποιο το παρειγγειλα και μετα το ακυρωσα. :stuck_out_tongue:

Γεια χαρά παιδιά. Έχει παραγγείλει κανένας σας από το online shop των Μετάλικα;
Χαλβαδιάζω τα βινύλια, τα οποία βλέπω να έχουν 30 δολλάρια τα deluxe ενώ στο
Metropolis πήρα την περασμένη εβδομάδα το Justice για 30 ευρώ, νομίζω στην απλή
του έκδοση. Με μεταφορικά, φόρους κλπ, ξέρει κανείς τελική τιμή;

Απο Αμερικη το ενα βινυλιο θα σου στοιχισει περιπου αλλα 15$ εξοδα αποστολης.
Φορος δεν προκειται να μπει σε κατι τοσο μικρης αξιας.
Τωρα αν παρεις 5-6 βινυλια να περιμενεις καναν φορο της ταξης των 3 ευρω.
Αντε το πολυ 5 ευρω.
Οπου φορος εννοουμε τελωνειακοι δασμοι ετσι ! 8)