Skid row

Θέλω τη γνώμη σας για ένα, κατά τη γνώμη μου, αρκετά αδικημένο συγκρότημα που τυγχάνει να είναι από τα αγαπημένα μου. (Αλήθεια, αυτή η φωνάρα ο S.Bach πού χάθηκε. Κάπου πήρε το μάτι μ δίσκο του σε σόλο καριέρα πλέον με το πρόσωπό του στο εξώφυλλο να μοιάζει με αθλήτρια της πρώην ΕΣΣΔ κατά τη 10ετία του 80!)

Καλά είσαι σοβαρός ??? Ο Βach φωνάρα ??? χαχαχχ , αν είναι να σου δώσω κανά live Video των Skid να τον ακούσεις να γκαρίζει σαν μουλάρι.

Ακου τον Mijatovic των Steelheart , η τον Harnell των Τnt (αν και κάπου διάβασα ότι αποχώρησε πρόσφατα) να σου φύγει η μαγκιά.

Αν και συμφωνώ περι φωνής του Bach, έχω να δηλώσω ότι το τελευταίο cd που έβγαλαν χωρίς αυτόν είναι μια χαρά… New generation τραγουδάρα

apo ta agapimena mou group xwris ipervoles…tous goustarw poli gia tin mousiki tous alla den exw provlima apo tin fwni

ΓΑΜΑΤΟΙ ΟΙ SKID ROW…ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΦΩΝΗ Ο BACH ΕΙΝΑΙ ΦΩΝΑΡΑ…ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ LIVE EΒΓΑΙΝΕ ΚΑΜΜΕΝΟΣ KAI TA ΣΚΟΤΩΝΕ…OTAN EINAI ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΑΜΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ LIVE (ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΜΟR ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΤΟ '88 ΝΟΜΙΖΩ (ΜΕ SCORPIONS CINDERELLA KAI ΔΕ ΣΥΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ).ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΚΑΤΙ LIVE TOY ΜΤV ΠOY ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΗΤΑΝ ΘΕΟΣ )

Φίλε angel έχεις άδικο. Ο Bach είναι φωνάρα και με εξαίρεση 1-2 live όπως το moscow music peace festival το 1989 όπου όντως δεν είχε τόσο καλή perfmomance στα περισσότερα είναι άψογος και πίστεψε με έχω αρκετά live τους. Ψιλοάσχετο: Τους στίχους από το Quicksand Jesus των Skid Row τους θεωρώ από τους καλύτερους που έχω ακούσει ποτέ. Σκέτη ανατριχίλα! Δεν συμφωνείτε?

now’s the time to make our dreams come true…
forever one
I hear the angels calling out your name

‘‘Yngwie Malmsteen-Forever One’’ (Αφιερωμένο στον telisvas που προφανώς γουστάρει Yngwie. Το ίδιο κι εγώ…)

Ωπα εδώ τα καλά τόπικ! :lol:
Μπαντάρα φυσικά και φυσικότατα οι Skid Row, δεν έχω δει live τους όμως, σε κάποια bootlegs που έχω είναι μια χαρά ο τύπος.
Αλλά γιατί είναι υποτιμημένοι? Γιατί δεν ακούγονται τώρα? Εντάξει πολλές μπάντες είναι χαμένες πια στην λογική ότι δεν ακούγονται σχεδόν καθόλου. Πάντως στην εποχή τους γινόταν σφαγή…

Wraio group oi Skid Row…o sebastian kanei pleon kai kariera hthopoiou mia kai exei paiksei kai sta…Gilmore Girls! 8)

exei paiksei sta gilmore girls??? mou fainetai to eixa dei alla den tou eixa dosei simasia…pantos prosopika, akoma kai tora tha to fuckara me anesi…einai istoriko prosopo… :lol: :lol:

Matisevic REEEEEEEEEEEEEEEE :lol: 8)

[quote=“tolkki”]

Matisevic REEEEEEEEEEEEEEEE :lol: 8)[/quote]

matijevic…reeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol:

Απο δείγμα που έχω ακούσει στην μ.Β.(=μετά Bach) εποχή τους,νομίζω οτι συνεχίζουν να κινούνται στο ίδιο μουσικό ύφος.Σύνδεσμος με το παρελθόν ίσως κ΄το Ι remember you two…

Nαι ρε φουστη μου … γαμω τους γιουγκοσλαβους !!! ΔΕν ειμαι στα καλα μου τωρα τελευταια , πρεπει να παω διακοπες επειγοντος … ρεζιλι εγινα.

Μη λες μαλακίες ρε… Όλοι οι άλλοι είναι άσχετοι… Ο Πέντζα είναι ο καλύτερος τραγουσιστής του hard rock. Ολόκληρο Champions leage έδωσε στη Λέρα Μαδρίτης…

Πάμε παρέα διακοπές;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μη λες μαλακίες ρε… Όλοι οι άλλοι είναι άσχετοι… Ο Πέντζα είναι ο καλύτερος τραγουσιστής του hard rock. Ολόκληρο Champions leage έδωσε στη Λέρα Μαδρίτης…

Πάμε παρέα διακοπές;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

na tos petietai…a re teli, mou eleipses…
mazi tha pame diakopes antrea mou…na paiksoume ki ena mpougelaki mesa sto domatio, opos tote…thymasai? :slight_smile:

Οπως θυμαμαι ακομα Tην ψοφια κατσαριδα στο συρταρι του κομοδινου , και την τρυπια καλτσα του Σταματη … χαχαχααχαχαχαχαχαχ χααχαχαχαχ χαχαχαχαχ

Α θυμαμαι ακομα και το WaterPark που μου ειχε κολλησει οτι το νερο της πισινας δεν ειχε χλωριο αλλα φθοριο :oops: :oops: :oops: :oops:

E as eplenes ta dontia sou gia na to eksakribwseis 8) :lol:

[quote=“tolkki”]

E as eplenes ta dontia sou gia na to eksakribwseis 8) :lol:[/quote]

Ton φουτσο μου επλενα για να τον βλεπω στο σκοταδι καθως σε παιρνω στα 4. :lol: :lol: :lol: :lol:

Matisevic REEEEEEEEEEEEEEEE :lol: 8)[/quote]

matijevic…reeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol:[/quote]

bach: κουκλι, στο studio αστερι, στα live σαν να παιζεις τζοκερ τη μια μερα ετσι την αλλη γιουβετσι…
matijevic: στο studio απαιχτος, αλλα τραγικο λαθος να ανεβαζεις τοσο ψηλα τα φωνητικα οταν δεν μπορεις να το υποστηριξεις ζωντανα. Και δεν εννοω σε ενα live, μιλαω για περιοδεια. Ειναι αδυνατο να τραγουδας ετσι καθε βραδυ για δυο μηνες…
harnell Οσο δεν τον παω μια σαν ανθρωπο πρεπει να παραδεχτω οτι στα live γα…ει, και ειναι και σκυλι δεν καταλαβαινει τιποτα. Και ναι εφυγε (ή τον εδιωξαν, εγω παντως δεν θα τον αντεχα ουτε 1 μερα) απο τους ΤΝΤ
.

O Tempest πάντως live είναι καλύτερος από studio