Skid row

Debouto san to “Skid Row” den yparxei pantws.-

Για μένα ύπάρχει…

Cinderella - Night songs

μεγαλη αληθεια !

δεν αμφισβητω οτι ηταν δυναμιτης αλλα μου ερχονται και αλλα στο μυαλλο
gnr-appettite
cinderella-night songs
vain-no respect
tyketto-don’t come easy
diving for pearls
danger danger-s/t
hardline-double eclipse
House of lords-s/t
κλπ κλπ κλπ…

Και Bon Jovi - Bon Jovi

Τωρα μιλας σωστα …!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τωρα μιλας σωστα …!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην παραδέχεται ότι αυτό το cd γαμάει

Runaway, Shot through the heart, Burning for Love, Roulette, Love Lies, She Don’t Know Me. Πόσες κομματάρες!

Aytin tin antignwmia eixame me enan filo posera. Vevaia emena to “Skid Row” einai pio konta sta gousta mou gia einai pio “hard ‘n’ heavy” kai epeidh oi stixoi tou “Bon Jovi” einai sxedon oloi klapsomounikoi kai h istoria enos kapsourh! Wstoso tha symfwnhsw kai me tis alles protaseis sas kai kyriws me to “Night Songs” kai “Apettite for destruction”.
POSERS 'RE NOT DEAD! :smiley:

Χμμ… Εντάξει έχει επικρατήσει πλέον όλες αυτές οι μπάντες να θεωρούνται poser… Πιστεύω όμως ότι θα έπρεπε να υπάρχει ένας διαχωρισμός ανάμεσα σε μπάντες όπως οι: Guns N’ Roses, Skid Row κλπ και μπάντες όπως οι Bon Jovi, Εurope κ.α Οι μεν πρώτες έχουν πιο rock n’ roll στύλ ενώ οι άλλοι είναι πιο μελωδικοί. Είναι σα’να σε ρωτάει κάποιος τι παίζουν oι Cradle of Filth και να του λές Heavy Metal. Και να νομίζει ο άλλος ότι οι Filth παίζουν το ίδιο με Maiden & Priest. Δυστυχώς η ευτυχώς μερικές φορές πιστεύω ότι η “ταμπελοποίηση” χρειάζεται! (έστω και για εμπορικούς λόγους)

Entaxei den einai toso megalh h diafora oso Filth me Metallica! Egw tin megalyterh omoiothta tin vriskw sto mood aytwn twn tragoudiwn! Outws h’ allws yparxei ena prwto kyma sleazers kai meta akolouthisan oi posers(hair metal). Alla profanws oso vazoume tabeles toso xanoume tin bala!

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή :lol:

ego vazo dyo tampeles mono…sta sex tragoudia kai sta anorgasmika tragoudia…synepos den prokeitai pote na ekana sex me to run to the hills, alla me to domino-kiss i me to cream-prince, sigoura tha to kanivaliza… :wink:
einai toso apli i zoi…ouf!

Καλά είσαι σοβαρός ??? Ο Βach φωνάρα ??? χαχαχχ , αν είναι να σου δώσω κανά live Video των Skid να τον ακούσεις να γκαρίζει σαν μουλάρι.

Ακου τον Mijatovic των Steelheart , η τον Harnell των Τnt (αν και κάπου διάβασα ότι αποχώρησε πρόσφατα) να σου φύγει η μαγκιά.[/quote]
Πραγματικά live ήταν χάλια και αυτός και οι υπόλοιποι

Καλά είσαι σοβαρός ??? Ο Βach φωνάρα ??? χαχαχχ , αν είναι να σου δώσω κανά live Video των Skid να τον ακούσεις να γκαρίζει σαν μουλάρι.

Ακου τον Mijatovic των Steelheart .[/quote]

Ακριβώς αυτό θα έγραφα μόλις διάβασα το θέμα!!! :smiley:

Δε βρίσκω καθόλου αδικημένους τους Skid Row! Παντού φιγουράρουν και είναι αρκετά διάσημοι. Προσωπικά θεωρώ πως βασίστηκαν στην εμφάνιση του Bach και όχι στην φωνή του τόσο(οκ δεν είναι και άσχετος). Ποιά κοπέλα άκουγε Skid Row μόνο για τη μουσική? :stuck_out_tongue: Εδώ υπάρχουν άσχετες με την ροκ που ξέρουν τους Skid Row χάρη στον τραγουδιστή και μόνο!

Το New Generation είναι πολύ ωραίο πάντως…

Άσχετο: Steelheart δε μπορώ να βρω πουθενά γμτο :cry:

Συμφωνώ με Majestix και τα είπαμε από την αρχή. Καλή μπάντα και μάλλον με περισσότερη αναγνώριση από ότι τους άξιζε. Γιατί δηλαδή να μείνουν οι Skid Row από εκείνη την εποχή και όχι μπάντες σαν τους King Kobra, Bonfire, Hittman, Warrior και τόσοι άλλοι (η λίστα με μπάντες που έβγαλαν δισκάρες και δεν τους θυμάται ούτε η μάνα τους είναι ατελείωτη). Ενώ τους Skid Row με το μισογύνη τους θυμούνται όλοι. Μέχρι κι η ξαδέρφη μου που τελευταίο ροκ δισκάκι που αγόρασε ήταν το Keep The Faith to '91…

Ντροπή που αυτοί οι τεντι-μπόιδες έκλεψαν το όνομα της πρώτης μπάντας του υπεργαμάτου Gary Moore.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: , Καλα να παθεις , αλλα για περνα μια απο Metropolis , νομιζω οτι εχω δει . Η αν ειναι , στειλε μου pm να τα πουμε διαδυκτυακα , ξερεις που … F…a , και αφου σε βασανισω θα σε αφησω :wink:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: , Καλα να παθεις , αλλα για περνα μια απο Metropolis , νομιζω οτι εχω δει . Η αν ειναι , στειλε μου pm να τα πουμε διαδυκτυακα , ξερεις που … F…a , και αφου σε βασανισω θα σε αφησω :wink:[/quote]

Χαθηκες ομως ρε συ…Αντε να κανουμε καμια λαβη…

Nαι οντως δεν πολυμπαινω τωρα , γιατι προσπαθω να τελειωσω κατι συναυλιες σε βιντεο που κατεβαζω απο το μουλαρι , και αν τα ανοιγω και τα δυο μαζι μου γονατιζει η συνδεση.