Slash vs hammett

Προτιμώ τα σόλο του Slash, ο άλλος είναι πολύ κλισέ για εμένα. Δεν βλέπω καθόλου συναίσθημα, έπρεπε να τα γράψει και το έκανε. Κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη βέβαια.8)

Hammett.

Κατι ψιλοακυρο, εχετε προσεξει οτι τα σολο του kirk εχουν σχεδον ολα ενα bend με 15 στη δευτερη χορδη και 14 στην τριτη? :stuck_out_tongue:

Slash φυσικα γιατι δεν καταληγουν λαθος οι 5 στις 10 νοτες που παιζει.Εκτος αυτου παιζει με Les Paul και ειναι μουρη.

Hammett φυσικά…

Κανένας φυσικά! (Για να θυμηθούμε και λίγο τον bluezlick)
Αδιάφοροι είναι οι δύο.

Aυτό αλλά η σύγκριση είναι απλά ΘΛΙΒΕΡΗ…

:stuck_out_tongue:
Εκτος αν καμια φορα ειναι μεθυσμενος…:lol: http://www.youtube.com/watch?v=sdqtxp0xNhc :lol:

Χαμετ γιατι:
1ον, δεν τον βαριεμαι.
2ον, δεν γραφει μονο σολο οπως ο Σλας.
3ον, δεν εγινε φιρμα επειδη το παιζε μουρη.

Οχι Σλας γιατι:
1ον, το 2005 ηταν ο πιο απαραδεκτος κιθαριστας που εχω δει λαηβ.
2ον, δε νοειται για μενα κιθαριστας που δεν ειναι ο βασικος συνθετης κιθαριστικων τραγουδιων.

Τοσο χαλια ηταν η το λες επειδη δεν σαρεσει ο σλας γενικοτερα?Τι εκανε η δεν εκανε το 2005 που ηταν απαραδεκτο.

hammett γιατί είμαι metallifan…
γουστάρω τρελά που χρησιμοποιεί wah-wah…

Κανένας από τους δύο δεν συγκαταλέγεται στους αγαπημένους μου κιθαρίστες. Ίσως ο Σλας να είναι καλύτερος κιθαρίστας, όμως και μόνο το γεγονός ότι ο Χαμετ συμμετείχε (και η συμβολή του αυτή δεν έχει να κάνει μόνο με τη σύνθεση κομμάτιών) σε έτη φωτός σηματικότερο συγκρότημα από τους Guns σίγουρα με κάνει να τον προτιμήσω…

Μη ξεχνάμε και τους Exodus, έτσι? :wink:

αυτη την κακομοιρα την κιθαρα ο slash την καιει,την σπαει,την πεταει,την βρεχει και ομως ολο με την ιδια ξαναπαιζει… (???)

slash ετη φωτος μπροστα ‘‘παικτικα’’

O Slash απο τον Hammet εβλεπε κ αντεγραφε… Ειναι θεος κ τα σολο του ειναι χαρακτηριστικα!
Hammet for ever! \m/\m/

νταξει δεν νομιζω οτι του λειπε η φαντασια για να αντιγραψει τον hammet.
στην τελικη δεν υπαρχει παρθενογενεση στη μουσικη.ολοι παιρνουν απο παντου.για ποιο λογο να μην ισχυριστω και γω οτι και ο hammet μετα αντεγραφε τον slash?:-k

και στον πρωτο δισκο των gnr,to 87,τον hamett αντεγραφε…οκ…:lol: :lol: :lol: :lol:

φυσικα κ δεν υπαρχει παρθενογεννεση. Αλλα συγκρινοντας αυτους τους δυο ο Slash αντεγραψε… Oχι πως δ εχει κ φαντασια αλλα ο μαθητης μπορει να ξeπeρασει eυκολα τον δασκαλο… :smiley:

σαν πιο παλιος ο χαμετ,ειναι λογικο να δανιστει ιδεες ο σλας αν και δεν εχει τυχει να ακουσω τραγουδι των γκανς και να πω οτι ειναι κλεψια απο τους μεταλλικα.δεν 3ερω αν μπορεις εσυ να μου αναφερεις καποιο να σου πω την αποψη μου.και δνε ειναι αναγκη να ειναι ολοκληρο τραγουδι.ριφ,σολο ο,τι ναναι.

:? :? :?