Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Αυτο συζητιεται,τωρα που θα κατσει η μπιλια…

Και βέβαια υπάρχει η πιθανότητα να παίξει κανένα πακέτο όπως σε όλα τα legs της περιοδίας…
Στανταράκι θεωρώ rotting και β΄ όνομα τίποτα lamb of god ή gojira , ή behemoth !

Επειδή κουράστηκα να διαβάζω τις έγκυρες αναλύσεις, τελικά να πάω ή να μην πάω;

Να πας. Οι Slayer ζωντανα εκπεμπουν μια αισθηση μεγαλειου.

3 Likes

Εγω παντως ξερω πολυ κοσμο νεοτερο σε ηληκια απο εμενα που αμα ερθουν οι Lamb θα πανε καθως δεν ειναι πολυ φανς των Slayer,οι Lamb και οι Gojira εχουνε μεγαλο κοινό στην Ελλαδα

1 Like

Να μας τους δειξεις να τους αρχισουμε στις φαπες οταν ξεκινησει το south of heaven να μαθουν τι σημαινει θρας

8 Likes

Τετοιος μαζοχισμος !

Eγω ποντάρω σε diviner πάντως

Πεθαινουν τα ματακια μας, απο ολες τις πλευρες.

Δεν καταλαβαινει απο αυτα, δωσε του γουνινα σωβρακακια και ειναι ενταξει. Μην τον μπλεκεις.

1 Like

Κι όμως, μια χαρά είναι αυτό. Κάθε γενιά έχεις τους ήρωες της. Εμείς είχαμε Big-4, Maiden κοκ, οι προηγούμενοι Sabbath, οι επόμενοι Slipknot, τώρα Gojira…

Θα κερδίσουν και οι Slayer νεώτερους οπαδούς έτσι, θα φτάσουν μερικά σαγόνια στο πάτωμα. Και το ανάποδο φυσικά, όσοι δεν έχουν επαφή με τους Gojira ως τώρα σε μεγάλο βαθμό θα εκπλαγούν θετικά.

1 Like

Στην ορθογραφια αναφερομουν περισσότερο και λιγο στο σε ποιες ηλικιες αρεσουν οι slayer. Λογικο ειναι καθε περιοδοι να εχουν διαφορετικα ονοματα μπροστα φυσικα.

1 Like

Συγνωμη που πονεσανε τα ματακια σου φιλαρακι,βαλε λιγο κολλύριο και εισαι πενα μετα.Καθε γενιά εχει τις προτιμήσεις της,λογικο να μην ακουνε ολοι Slayer αν στην εφηβεια τους μεγαλωσανε με groove πραμα προτιμανε machine head,soulfly,gojira,lamb και αλλες τοσες,δεν μου φενεται καθολου παραλογο…δεν θεωρουνε ολοι τους Slayer γαματους(παρολο που ειναι οσο κανενας) ειδικα για οσους ειναι μικροτεροι απολυτα λογικο

Σιγά μην είναι οι Gojira διάδοχοι των Maiden και των Sabbath. Βρε αυτές οι μπάντες τύπου Gojira είναι ανύπαρκτες στις μεγαλύτερες αγορές του κόσμου , underground μπάντες είναι, τι διάδοχοι των Maiden και των Sabbath. Μπάντες όπως οι Amon Amarth έχουν μεγαλύτερη πέραση από Gojira και σια.

Αυτη ειναι η αποψη τηςοικογενειας. Το εχουν παει σε αλλο επιπεδο.
Τωρα αλλαζουν τα τραγουδια του τελειου κατα τα αλλα hwtsd.πολλα ναρκωτικα πρεπει να παιζουν στη φαμιλια.

Που διάβασες παλικάρι μου τη λέξη διάδοχοι;

Metallica, εκδρομές, ναρκωτικά
έτσι μάθαμε από παιδιά

4 Likes

Μερικοί έχουν μείνει στο school. Μεταξεταστέοι .

3 Likes

Καταρχάς δεν είμαι παλικάρι σου. Κατά δεύτερον έγραψες «Εμείς είχαμε Big-4, Maiden κοκ, οι προηγούμενοι Sabbath, οι επόμενοι Slipknot, τώρα Gojira…». Ε, οι Gojira είναι μια underground μπάντα που δεν είναι καν να αναφέρεται σαν «γούστο» της…νέας γενιάς, είναι απλώς απόλυτα ασήμαντοι σαν μέγεθος και εμπορικά (ας αφήσουμε το καλλιτεχνικό στην άκρη, γούστα είναι αυτά).

Σκληρός καριόλης!!

4 Likes