Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

άσχετο , αλλά να πας . Απ τις καλύτερες που έχω δει εκείνη της 25ης Μαρτίου 2017, φάση προσωπικού τοπ 10 ας πούμε

αν σου αρεσουν εστω και λιγο οι rotting ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να πας. Ετσι και γω έλεγα και τους ειδα σε Live στην Θεσνικη πριν 2 χρόνια περιπου και μου πεσε το σαγόνι !!!

Θα πάω ρε παιδιά , ούτως η άλλως , θα πήγαινα. (αν εννοείται στους Slayer) Απλώς εννοώ ότι εμένα οι Rotting Christ , που έχω να τους δω κάτι αιώνες , μου κάνουν σαν ένα Σαπόρτ, δεν με χαλάνε και ας ήταν αναμενόμενο. Όσο για τα Σαπόρτ σε ξένες συναυλίες για εμένα κάτι gojira και κάτι Anselmo (και με pantera setlist δεν μου άρεσαν ποτέ οι pantera) μάλλον ενοχλητικό χάσιμο χρόνου είναι .

Οι RT με προηχογραφημενα πληκτρα δεν ειναι στα λαιβ τους?

Amon Amarth, Lamp of god γιοκ δηλαδή…
Αν το μόνο support είναι οι RC δε ξεκινάει καλά το athensrocks…

ξεκινάει όπως το περιμέναμε . Με τους πιστούς στρατιώτες :muscle:

όλο και κάτι άλλο θα φέρουν, δε μπορώ να φανταστώ ότι δεν θα έχει άλλο ένα τουλαχ. γνωστό ξένο συγκρότημα

2 Likes

Αν δεν ειναι οι Αμον Αμαρθ, μια χαρα ξεκιναει.

Δεν ακουω ΡΚ, αλλα μια χαρα ονομα ειναι. Μην κανετε ετσι επειδη ειναι Ελληνες.

4 Likes

Ακούω RC και θα τους δω σε live που θα παίξουν headline όπως κάθε φορά που βγάζουν νέο δίσκο.
Όταν γίνετε ένα festival που αντικαθιστά το rockwave και υποτίθεται ότι είναι το main metal festival στην Ελλαδα δεν είναι δυνατόν(ευελπιστω ότι θα ανακοινωθούν και άλλα support) να φέρεις μόνο μία μπάντα που θα παίξει άλλες 4-5 φορές minimum στην Ελλαδα (2-3 Αθηνα). Φαντάζομαι οι περισσότεροι θέλουμε να δούμε και κάποια μπάντα που δε θα έχουμε τη δυνατότητα να δούμε σε τέτοια συχνότητα! Το ότι είναι Έλληνες μας κανει περήφανους!
Ελπίζω λοιπόν και σε άλλα δυνατά ονόματα!

2 Likes

Το πρόβλημα δεν είναι οι Rotting Christ προφανώς αλλά η νοοτροπία του διοργανωτή, εισιτήριο στον θεό και η εύκολη λύση για support. Ας περιμένουμε όμως και κράζουμε μετά.

3 Likes

Να βγει ο σακης να κανει encore με τον αραγια,αυτη ειναι μαγκια.:grin:

3 Likes

Τι έγινε slayer λέει ακύρωσαν Νέα Ζηλανδία. Anselmo επίσης ακύρωσε. Ναι αλλά priest παίξανε κανονικά. Γίνονται πραγματάκια

Δεν ακύρωσαν οι Slayer. ακύρωσε το venue.

1 Like
2 Likes

Καλοι αμπαλοι και αυτοι. Λες και το παρελθον του δεν ηταν γνωστο οταν εγινε το booking.

1 Like

Όπως ακυρώθηκε και σε εμάς η συναυλία του Steven Wilson φαντάζομαι… Λόγω εθνικού πένθους

Αααα είπα και γω είπα και γω.

Λογικά πιο μικρά Ελληνικά, ή ξένα που λογίζονται σχετικά μικρά, κόβω.

Leprous???αφισα που δινει το καινουργιο Χαμερ

4 Likes

προφανώς παίζουν αλλα είναι λίγο οτι ναναί ? τεσπά.

1 Like

LEPROUS???
Ω Σατανά, φτιάξε μας κι άλλο!