Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

οτι φτιαχτηκα φτιαχτηκα κ εγω,αλλα οτι να ναι ετσι

Εννοείτε επειδή δεν κολλάνε ηχητικά;

Ισχύει σίγουρα (δηλαδή πόσο θα γαμούσε οι Slayer να ήταν μαζί με Lamb of God όπως παντού ή και με Cannibal Corpse ακόμα), αλλά γενικά συμβαίνει αυτό και στα φεστιβάλ έξω. Πάει να πιάσει πιο ετερόκλητο κοινό και ήδη ξέρω μερικά άτομα που για Slayer και Rotting Christ θα το αποφάσιζαν τελευταία στιγμή, ενώ τώρα υποψιάζομαι θα έρθουν μπουσουλώντας!

εγω οχι,εγω θα καργουσταρω παλι να τους δω.εγω στις ανακοινωσεις αναφερομαι,να το μαθαινω απο αφισα?ελπιζω να μην ειναι μουφα

1 Like

Ωραια αφισα

1 Like

Για να το βάζει το hammer σε αφίσα λογικά ισχύει , τι σκατά? Ok , θα προτιμούσα behemoth ή Gojira που ακουγόταν πολύ αλλά και αυτό δνε με χαλάει. Θα φέρει και άλλο κοινό

Leprous…:joy::joy::joy::joy:. Φαίνεται δεν θα ζητήσανε χρήματα. Τρομερό …φεστιβάλ !!!

^ Σου λέει μετά θέλουμε μεγάλο ευρωπαικό φεστιβάλ στην ελλάδα.

1 Like

Δεν καταλαβαίνω τα τελευταία σχόλια και γέλια. Τι το αστείο έχει η ανακοίνωση των Leprous?

Τι να καταλάβεις, αν πέσανε μπουκάλια στους System, στους Leprous θα φύγουν οι καρέκλες της λεωφόρου.

2 Likes

Θεωρώ ότι δεν παίζουν μπουκάλια πλέον. Έχουμε εκπολιτιστεί κατά κάποιο τρόπο.
Τα festival με τις 3-4 μπάντες βέβαια, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

1 Like

Μπουκάλια στους Leprous δεν παίζουν. Δεν είμαστε τόσο ζώα.
Φεστιβάλ με 3 4 μπάντες όντως δεν νοείται και τόσο, αλλά το εισιτήριο είναι σε σχετικά καλή τιμή ήδη, είναι και στο κέντρο της πόλης, εντάξει, δεν είναι και το χειρότερο δυνατό, μην τρελαθούμε. Λογικά θα βάλει και κανέναν ακόμα εκτός από των κλασικών μικρών ελληνικών μπαντων.

Μακάρι να πέσω έξω για τα μπουκάλια. Έχω χρόνια να πετύχω τέτοιο σκηνικό, αλλά εδώ πιστεύω υπάρχουν καλές πιθανότητες.

Για τα φεστιβάλ μια χαρά τα λέτε, εγώ σχολιάζω τελείως τη λογική του μέσου ροκά/μεταλά, που η φεστιβαλική λογική απλά δεν υπάρχει. Εδώ σου λέει ποιοι Leprous, τζάμπα θα έρθουν να παίξουν. Και μιλάμε για μπάντα με πόσα χρόνια παρουσίας και αναγνώριση. Πού να πέσει λίστα με δέκα-είκοσι ονόματα που εκτός από τους headliners θα έχει ακουστά τα μισά.

Προφανώς έχουν μεγάλο μερίδιο και οι διοργανωτές, που πέρα από Plissken (που δεν παίζει καν στο ροκ χώρο) δεν έχουμε δει κάτι τέτοιο για να μπούμε στη λογική ως κοινό, αλλά και πάλι.

1 Like

Αυτό ποιος το είπε; Εδώ μέσα στο forum ή αλλού;
Γιατί οι Leprous ήρθαν τον Σεπτέμβριο σε ένα τιγκαρισμένο Fuzz και νομίζω τυγχάνουν ευρείας αποδοχής στην Ελλάδα.

1 Like

.

Δλδ, μας χαλάνε και οι Λέπρους τώρα…

Ήμαρτον, που λέει και ο Γεωργίου…

5 Likes

Οταν αποκτήσουμε τα ξανασυζητάμε αυτά :stuck_out_tongue:

Σε γήπεδο με 3 μπάντες ανακοινωθεισες 3 μήνες πριν την εμφάνιση, δεν είναι φεστιβάλ είναι μια. Εμφάνιση των Slayer με 2 σαπορτ

Φεστιβάλ για μένα ήταν μόνο το sonisphere και κάποια rw που είχαν 2 σκηνές και πάνω κάτω 10 γκρουπ

ΥΓ: χαίρομαι για Λεπρους

4 Likes

Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορούμε να περάσουμε το λέβελ με τα πέντε ονόματα χωρίς να μηδενίσουμε ό,τι δεν είναι του γούστου μας (φέτος Leprous, πέρσι Volbeat, πριν μερικά χρόνια Mastodon).

1 Like

Καλησπέρες, ας πω και εγώ την αποψάρα μου.

Αρχικά, οι Leprous μια χαρά μπαντάρα είναι, με ενοχλεί λίγο που δεν είναι ομοιόμορφο το festival, αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα, λόγω ιδιοσυγκρασίας, δεν υπάρχει κατά την γνώμη μου αντικειμενικό πρόβλημα.

Συμφωνώ πως το μαξιλαράκι των 5 ονομάτων είναι κρίσιμο και πρέπει να στηρίζονται τέτοιες προσπάθειες αν είναι να φτάσουμε σε κάτι μεγαλύτερο. Αυτό όμως απαιτεί στήριξη από όλες τις πλευρές. Βέβαια αυτό φέρνει με την σειρά του και ενστάσεις.

Σε εκείνο το festival με Deftones,Ghost, Behemoth θυμάμαι τελικά το ρίσκο δεν πολυάξιζε αν και το billing ήταν αρκετά δυνατό. Είχα περάσει πολύ ευχάριστα.

Όντως πέρσυ υπήρχαν αντιδράσεις για Volbeat?

Έχεις ένα μικρό άδικο…
Η συντριπτική πλειοψηφία κατουρηθηκε από χαρά για Volbeat πέρυσι και η ανταπόκριση στην εμφάνιση τους ήταν πάρα πολύ καλή

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς συζητάμε.

Ούτε για Mastodon υπήρχε γκρίνια, ούτε για Volbeat, ούτε για Leprous φαίνεται να υπάρχει γκρίνια. Με όλη την καλή διάθεση ο αγαπητός ktn από πάνω ίσως έχει μείνει στα 90s που οι μεταλάδες ήταν μόνο αις ντερθ και μανογουορ. Πέρσι για Volbeat ας πούμε πάρα πολύς κόσμος ξετρελάθηκε με την συμμετοχή τους και στο ίδιο το φεστιβαλ έτυχαν πολύ καλής αποδοχής.

Το θέμα είναι ότι 3 μπάντες είναι όντως λίγες για να λέγεται φεστιβάλ. Αλλά σε αυτήν την χώρα ό, τι δηλώσεις είσαι τόσα χρόνια.

Edit: ας μας δείξει ο ktn που ακριβώς είδε αντιδράσεις για τους Leprous. Εδώ μέσα μέχρι στιγμής όλοι χαιρόμαστε (εγώ προσωπικά αποφάσισα οριστικά ότι η κουμπαριά του κολλητού μου στη Φλώρινα θα θαφτεί δυστυχώς κάτω από τους αγαπητούς Νορβηγούς)

2 Likes