Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

μέγα λάθος. ο σωστός χατζημεταλάς πρέπει να μη φοράει μπλουζάκι ούτως ώστε να ανεμίζουν περήφανα οι ιδρωμένες τρίχες της πλάτης του, ενώ παράλληλα οι καυλωμένες ρώγες του αποτίουν φόρο τιμής στο συγκρότημα

10 Likes

επιβεβαιώνω

5 Likes

Εντάξει ρε παιδί μου, εννοείται έχεις δικαίωμα να έχεις όποια άποψη θέλεις, απλώς λέμε ότι
α. είναι υπερβολικό να τονίζουμε το πόσο δεν κολλάνε, γιατί οι Leprous είναι αρκετά heavy μπάντα και
β. είναι σεβαστό όνομα, δεν ανακοίνωσε την οποιαδήποτε κουτσή μαρία του metal. Και πέρσι οι Volbeat που κολλούσαν με τους Maiden ας πούμε; Αλλά ξεκάθαρα οι Volbeat είναι μια σεβαστή και τίμια μπάντα, γι’ αυτό δεν ακούστηκε και τίποτα από αυτούς που δεν γούσταραν (όπως εγώ π.χ.).

Είναι indeed κάπως ακυρίλα, αλλά γίνεται τόσος ντόρος γύρω από το όνομά τους ειδικά μετά το Malina, που για πολύ κόσμο το “μπορεί ή λογικά θα πάω Slayer” έγινε “θα πάω Slayer.”

2 Likes

Γιατί είναι άκυροι οι Leprous δεν έχω καταλάβει ακόμα. Είπε κανείς ότι θα είναι Thrash Metal φεστιβαλ;

Αν σε κάποιον δεν αρέσουν, δεν πάει. Αν κάποιος θα πάει μόνο για τους Slayer ας πιει καμία μπύρα εκείνη την ώρα.

Αν κάποιος θεωρεί ότι μπορούσε να φέρει Slayer, KD, Testament, Behemoth κλπ στη Λεωφόρο, ας το κάνει να μαζέψει το μαρούλι

3 Likes

Μονο εμένα με χαλάει που δεν ειναι Slayer/Leprous/Rotting Christ?

7 Likes

Αυτές οι σοφιστείες του τύπου «να τους φέρεις εσυ» θυμίζουν πράγματα του στυλ αν πεις καμία κακή κουβέντα για οποιονδήποτε επώνυμο σου απαντάνε «Ε μπες και παίξε εσυ» (π.χ για ποδόσφαιρο). Ήμαρτον δηλαδή, για μια συναυλία με ουσιαστικά 55€ εισητηριο το να ζητάς κάτι παραπάνω κάνει τους πάντες δικηγόρους του διοργανωτή λες και μαζί θα βγάλουν το κέρδος.

2 Likes

φράπε. αλλα είμαστε εκτός θέματος.

2 Likes

Η σοφιστεία ήταν το “αν ήταν μάγκες”.

2 Likes

Καλά ας βλέπει ολόκληρος ο υπόλοιπος κόσμος τα κανονικά πακέτα και εμείς ας έχουμε τους αυτόκλητους δικηγόρους έτοιμους να δικαιολογήσουν τα πάντα.

2 Likes

προτεινω να μετανομαστει το τοπικ σε ΕΛΛΑΣ 2019 ΜΕΤΑΛ ΟΠΑΔΟΣ

5 Likes

καλη η ιδεα για τις μπυρες αλλα δεν βγαινει, θαχαμε τεζαρει μεχρι να βγουν οι slayer
το θεμα ειναι οτι δεν ειναι φεστιβαλ αλλα λαιβ slayer με ενα σαπορτ που κολλαει

Θες ειλικρινή απάντηση; Μόνο εσένα χαλάει και κάποιους λίγους ακόμα. Πολύ σωστή είναι η σειρά, γνωρίζουν μια χαρά οι διοργανωτές πώς τα βάζουν.

Πρώτον γιατί οι Rotting Christ μουσικά κολλάνε πολύ περισσότερο να βγουν αμέσως πριν τους Slayer και δεύτερον γιατί η μάζα εκεί έξω γνωρίζει Slayer και
Rotting Christ, δεν ξέρει για Leprous. Άσε που δεν υπήρχε περίπτωση να δεχτεί ο Σάκης να παίξει από κάτω.

ps: Σκοπεύω μέχρι την άλλη βδομάδα να χτυπήσω εισιτηριάκι, να προλάβουμε των 48 ευρώ :sunglasses:

2 Likes

Καμία αντίρρηση στο ότι δεν είναι φεστιβαλ. Κατά τα αλλά μια χαρά κολλάει να παίξει και μια progressive metal μπάντα (και μάλιστα πολύ καλή). Αλίμονο δηλαδή αν στα live των Slayer πρέπει να ανοίγουν μόνο extreme metal μπάντες. Δες πριν και μετά από ποιους παίζουν στο Nova Rock λ.χ. (φεστιβάλ θα μου πεις, κανονικό φεστιβάλ) και προσπάθησε να φέρεις στο μυαλό σου τι θα γινόταν αν ανακοίνωναν το ίδιο φεστιβάλ εδώ από τους οπαδούς τους.

Εγώ πιστεύω πως πολλοί θα εκπλαγούν ευχάριστα και θα περάσουν ένα ωραίο μισάωρο, χαλαρά με καλή μουσική.

Στο πρώτο live των Slayer στην Ελλάδα στα "support " ήταν Saxon Rageκαι Blind Guardian.
Στους Leprous θα κολλήσουμε τώρα?

5 Likes

Μακαρι να ήταν αντίστοιχα και τώρα.

2 Likes

Ρε σεις διαβάζω συνέχεια που λέτε για τους leprous και πραγματικά δεν μπόρω να καταλάβω πως κανείς εδω μέσα δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ξεκάρφωτο είναι το συγκεκριμένο σχήμα σε σχέση με το υπόλοιπο line up Τι σημασία έχει που εντάσσεται στο ευρυτερο φάσμα του μεταλ ? Πολύ περισσότερη σχέση θα είχαν οι agnostic front ή οι ministry με slayer παρά οι leprous.
Εάν θέλει κανείς να “ζεσταθεί” ή γενικά να μπει σε φάση να δει slayer ε δεν θα το κάνει με leprous είναι απλά αδύνατο . Οι leprous ίσως θα κολάγανε εάν ήταν ένα πραγματικό φεστιβαλ με διάφορά ονόματα. Εφόσον όμως είναι (ουσιαστικά) ένα λαιβ των σφαγεων , τότε ναι σόρυ είναι εκτός τόπου και χρόνου.

3 Likes

Οι ελληνικες μπάντες που συμμετέχουν κάνουν τους leprous ακόμα πιο ξεκαρφωτους. Πραγματικά με τίποτα δεν καταλαβαίνω την λογική των διοργανωτών εκτός από το «αυτό μας ΕΚΑΤΣΕ, να κάνουμε μπούγιο». ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν έχω τίποτα ούτε με την μπάντα ούτε με τους οπαδούς της, ούτε καν με πειράζει που θα είναι στην συναυλία , πιο πολύ το ότι θα είναι , καθώς φαίνεται, η μόνη ξένη Σαπόρτ μπάντα με ενοχλεί. Αν και βλέπω πολλούς ευχαριστημένους με τον διαχωρισμό των ακραίων συγκροτημάτων σε 50 διαφορετικές συναυλίες οποτε πάω πάσο. Ούτως η άλλως με το τέλος του 2019 αυτή η γελοία τακτική θα τελειώσει με την αποτυχία των περισσότερων live και οι αρπακολλατζηδες αλά ελληνικά διοργανωτές θα ειναι πιο προσεκτικοί. Ο Λωρης με Judas Priest, Accept, Saxon, Sabbaton τους βάζει τα γυαλιά για πλάκα

Όσο για την πρώτη εμφάνιση Slayer τότε ήταν να παίξουν οι Motorhead και κάτι τσάκισε τελευταία στιγμή, δεν θυμάμαι τι (μάλλον κάποιος χτύπησε από τοσυγκρότημα ??). Δηλαδή μιλάμε για Slayer/Motörhead/Rage/Blind Guardian + Nightfall/Fatal Morgana (αυτά γράφει το εισητηριο μου). Έτη φωτός μπροστά από το φετινό «φεστιβάλ», ο Θεός να το κάνει.

3 Likes

τους έκλεισε ο promoter τους την ίδια μέρα σε Ελλάδα και Ολλανδία.
Έπαιζαν και οι Paradise Lost την επόμενη μέρα.

1 Like

@Sevek εγω θα προτιμούσα:

Leprous
Slayer
Rotting Christ

Πάντως. Για να βγουν δηλαδή και με αύξουσα σειρά αξίας

1 Like

Εγώ θα έλεγα να βγάλουν και τελείως τους Slayer να έχουν μόνο leprous για καμία 300 λεπτά , φουλ εμφάνιση, να ευχαριστηθούν και τα 50 άτομα που θα πήγαιναν στη ΛΕΩΦΩΡΟ να τους δούνε.

2 Likes