Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Ζήτησε ο DPG τελευταία στιγμή τα διπλά.:sunglasses::sunglasses:

Απλά κάποιοι ξέρουμε τι σημαίνει καταναλωτής και τι σημαίνει σεβασμός στον καταναλωτή.

2 Likes

Σάββατο κοντή γιορτή.
Από την αρχή έπρεπε να γινότανε σε μικρότερο χώρο. Ποια Λεωφόρος. Ποιοι παίζουν οι Sabbath?

Ας μην ανακοινωνε τοτε καν χωρο και ας εκλεινε καποιον την προηγουμενη μερα απο το λαιβ, αναλογα με την προπωληση.

Ρε καλα κανουν, αφου βρισκουν.

7 Likes

Ανακοίνωση

Γεια σας παιδιά, κάποιες επιπλέον διευκρινίσεις για την αλλαγή του χώρου.

Το Ολυμπιακό Γήπεδο Μπάσκετ Νίκος Γκάλης, με χωρητικότητα άνω των 18.000 ατόμων, είναι ένας χώρος με λειτουργικό κλιματισμό και εξαερισμό και τηρεί όλες τις προδιαγραφές για να φιλοξενήσει ένα show αντάξιο του ονόματος των Slayer.

Κατά τους καλοκαιρινούς μήνες έχουν διεξαχθεί στο γήπεδο οι Ολυμπιακοί Αγώνες, διεθνή τουρνουά μπάσκετ, μέχρι και sold out συναυλίες, όπως εκείνες του Roger Waters-The Wall (8-12 Ιουλίου 2011).

Η επιλογή του νέου χώρου διεξαγωγής έγινε με κριτήριο την ασφαλή διοργάνωση και χωρίς να υπάρξει καμία έκπτωση στα ζητήματα παραγωγής.

Οι Slayer θα πραγματοποιήσουν το show με όλα τα effects που έχουν σχεδιάσει για το κοινό της Ελλάδας και θα είναι εφάμιλλο των υπόλοιπων live της τελευταίας τους περιοδείας.

Να σημειώσουμε ότι μέρος της έχει πραγματοποιηθεί σε ανάλογους κλειστούς χώρους και έχουν χρησιμοποιηθεί τα ίδια effects από το εξειδικευμένο προσωπικό του συγκροτήματος και της διοργάνωσης.

Κατανοούμε την όποια αναστάτωση έχει προκληθεί σε μερίδα των fans, αλλά αυτή η αλλαγή έχει γίνει με στόχο να παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση και εμπειρία σε όλους όσους βρεθούν το Σάββατο 13 Ιουλίου μαζί μας!

Join us! It will be a night to remember!

2 Likes

Όπως βλέπεις τα τιμάνε το παντελόνια τους και έβγαλαν ανακοίνωση που εξηγεί τους λόγους. Να τα λέμε αυτά γιατί στις άπειρες φορές που έχουν γίνει αλλαγές χώρων σε συναυλίες δεν θυμάμαι τις αντίστοιχες εταιρίες να βγάζουν ανακοινώσεις και να εξηγούν τους λόγους.

Στην αλλαγή χώρου στους Disturbed για παράδειγμα υπήρξε ανακοίνωση? Εγώ δεν θυμάμαι να υπήρξε. Μόνο εδώ στο φόρουμ υπήρχαν υποθέσεις και αναλύσεις ότι άλλαξε ο χώρος λόγω αυξημένης ζήτησης. Κάτι που δεν ίσχυε εκ του αποτελέσματος αφού αυτοί που πήγαν τελικά Disturbed χώραγαν και περίσσευαν στο κλειστό του τάε κβον ντο.

Τόσες συναυλίες έχουν αλλάξει χώρο. Τώρα σε έπιασε ο πόνος για τον Έλληνα καταναλωτή?

1 Like

Μιλάμε εγώ ο κολογερος με μισή μέση θα την αράξω στην κερκίδα και θα απολαύσω το θέαμα.:joy::joy:

Και στους Dream Theater άλλαξε ο χώρος ε…

7 Likes

Η διαφορά είναι ότι στις άλλες περιπτώσεις δεν άλλαξε μια βδομάδα πριν ούτε υπήρχε το ανάλογο promotion.
Φυσικά έβγαλαν ανακοίνωση αφού έφαγαν τόσο μπινελίκι. Η σωστή ανακοίνωση θα ήταν πριν γίνει όλη αυτή η φασαρία.
Εννοείται εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Edit: και στην ανακοίνωση δεν βλέπουμε ποιος είναι ο λόγος που αλλάζει ο χώρος

5 Likes

Αν θα εχει κλιματισμο, μια χαρα, αν και η προσβασιμοτητα λογω ηλεκτρικου γινεται ελαφρως πιο δύσκολη .Αν δεν εχει κλιματισμο, ε της μανουλας τους :slight_smile:

Το κλειστό του Οακα είναι αν όχι μεγαλύτερο τότε ίδιας χωρητικότητας με τη Λεωφόρο. Μη σας ξεγελάει το γρασίδι που παίρνει παραπάνω κόσμο, κόβει το ένα πέταλο η σκηνή και στη Λεωφόρο όπως ξέρετε τα πέταλα είναι το 70% της χωρητικότητας.

Εγώ απορώ πως πήγαν στη Λεωφόρο εξ αρχής. Στους sex pistols έγιναν οπαδικα μπαχαλα και το Καραϊσκάκη χαιρέτησε για τέτοιες συναυλίες. Θα πει τώρα κάποιος, στους U2 δεν έγιναν; Ε όσο να ναι λίγοι το πήραν χαμπάρι και δεν κινδύνεψε άσχετος κόσμος.

Having that said, είναι μαλακια που αλλάζουν χώρο μια βδομάδα πριν. Αλλά το επιχείρημα περί ασφαλείας στέκει. Απλά έπρεπε να το σκεφτούν εξ αρχής.

5 Likes

Το γήπεδο του ποδοσφαίρου είναι κατοστάρι. Του μπάσκετ κανα 40άρι.
Απλά κάποια φράγκα που θα δώσανε για να κλείσουν του Βάζελου, δεν θα τα ξαναδούν.
Και δεν νομίζω να θέλανε να χάσουν τις προκαταβολές τους έτσι για πλάκα.
Διαβάζω απιθανές ανοησίες. Μόνος λόγος επιστροφής είναι η ακύρωση/μεταβολη ημερομηνίας. Παντού.
Δεν αρέσει σον αλλο το κλειστό, θα κάνει μυνησή κτλ. Θέλει 600 για να κάνεις μύνηση και σε αστικο δικαστήριο θα το πετάξουν έτσι όξω σαν υπόθεση. Πολυ “κιουρίες” εχουν γίνει όλοι οι μεταλλάδες.
Αλλα σε κάθε περίπτωση, πούλα το αν δε θες να πας. Χαρισέ το. Θα λυποθημίσει λέει ο άλλος επειδη είναι κλειστό. Δλδ σε ανοιχτό δεν θα έκανε 25-30 βαθμούς ε ?
Αν παει κανεις με βεντάλιες ΣΛΑΓΙΕΡ απ όξω θα χεστεί στο τάληρο !
Να παραπονιόμαστε, αλλά να έχει και κάποια βάση.
Να κάνουμε μια μυνησούλα εδώ στους Καταλανούς επειδή καηκέ η μούρη μας απο τον ήλιο ?

Στις συναυλίες που αναφέρεις όμως, κάποιοι απο τη διοργάνωση είχαν τη φαεινή ιδέα να χρησιμοποιήσουν ως ασφάλεια οπαδούς συγκεκριμένης ομάδας, με πολύ συγκεκριμένο πολιτικό προφιλ (ας πούμε ασυμβατο με τους pistols. Προφανώς οι οπαδοί αυτοί έχουν αποδείξει πως με την ευλογία της εταιρείας διαχείρισης του σταδίου ορθώς το θεωρούν τσιφλίκι τους και σε άλλες περιστάσεις). Συνεπώς, τα επεισόδια ήταν κάπως αναμενόμενα & δε νομίζω πως δικαιολογούν τέτοιο πανικό τώρα.

5 Likes

ΔΑΚΡΥΣΑ.

Επισης καυλωσα απιστευτα, γιατι αυτο θα ηταν ισως η καλυτερη συναυλια που θα πηγαινα.

1 Like

Στη μία, στο Καραϊσκάκη έτσι ήταν τα πράγματα.

Στους U2 βέβαια πλακωθηκαν οι εταίρες δημοκρατικές δυνάμεις.

Τεσπα εικασίες κάνουμε, απλά στη Λεωφόρο όπως και να έχει, σαν ενδεχόμενο υπήρχε αυτό.

1 Like

Απο την πρωτη μερα υπηρχε ομως, δεν προεκυψε την τελευταια βδομαδα.

Θα ηταν υπερ του διοργανωτη αν εδινε τη δυνατοτητα επιστροφης εισιτηριων με καποιον τροπο. Εγω πιστευω οτι σχεδον κανεις δε θα το επεστρεφε. Και σιγουρα κανεις δε θα ειχε δικαιωμα γκρινιας. Τωρα, εχει.

9 Likes

Συμφωνώ.

2 Likes

Ξεφτιλίκια και παπατζιλίκι παιδιά. Έχουν και το θράσος να μιλάνε για το Release που τους ξεμπρόστιασε πατόκορφα, ειδικά φέτος. Ας πάνε μια βόλτα από τα κεντρικά τους να πάρουν κανένα μάθημα περί σεβασμού του καταναλωτή. Δεν είμαστε τυφλοί, ούτε ηλίθιοι. Τεσπα, μακάρι να πάνε όλα καλά και βλέπουμε.

7 Likes

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι η αλλαγή χώρου δεν θα με απέτρεπε από το να δω. Ξενέρωσα λίγο γιατί η Λεωφόρος είναι δίπλα στο σπίτι μου.
Από εκεί και πέρα δεδομένου ότι τα θέματα ασφάλειας λογικα υπήρχαν από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε η συναυλία στη Λεωφόρο δε μπορώ να καταλάβω γιατί από την αρχή η διοργανώτρια εταιρεία δεν έψαξε να βρει άλλο χώρο αλλά απεναντίας προμοταρε τη συναυλία ως “live στο κέντρο της πόλης” , “πάμε γήπεδο” κλπ. Εάν και εφόσον υπάρχουν θέματα ασφάλειας εγώ είμαι ο πρώτος που επικροτεί την αλλαγή χώρου, αλλά ποιες πληροφορίες οδήγησαν τώρα τη διοργανώτρια να άλλαξει τώρα το χώρο και όχι εξαρχής. Και ξαναλέω ότι πρώτα η ασφάλεια και καλά έκαναν αλλά ρε φίλε μη μας συμπεριφέρεστε μόνιμα σαν ιθαγενεις.
Τουλάχιστον κουτοπονηρια μου δείχνει αυτό παρά οτιδήποτε άλλο.
Και αυτή η εταιρεία όπως η didi μπαίνουν στη μαύρη λίστα.
ΥΓ: Ελπίζω στο “Νίκος Γκάλης” να ζήσουμε μια αξέχαστη εμπειρία.
ΥΓ2: Ελπιζω ο έλεγχος στην είσοδο να μην αρκείται στους καφέδες και στις μπύρες που κουβαλούν οι εισερχόμενοι αλλά να βρουν τίποτα καπνογόνα. Με φοβίζει το θέμα ότι με τα καπνογόνα που θα ανάψουν οι γνωστοί καθυστερημένοι στον κλειστό χώρο τα πράγματα θα είναι πολυ δύσκολα. Και μετά να ακούω για θέματα “ασφάλειας”…

11 Likes

Σε αυτό με τα καπνογονα επιμένω και εγώ στο Facebook. Εξ’ αρχής λάθος η επιλογή της λεωφωρου, όσοι γκρινιάζουν για την αλλαγη της τελευταίας στιγμής έχουν δίκιο. Όσο για την ζέστη, Ολυμπιακοί αγώνες έγιναν Αύγουστο στο οακα, εγώ πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα απο ΛΕΩΦΩΡΟ.