Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Προσωπικά φωτογραφίες βγάζω, βιντεο πολύ σπάνια εως καθόλου.

2 Likes

Ναι καπνογονα εννοοουσα.

Προσωπικα πορωνομαι φοβερα με τα καπνογονα και εννοειται και με το ξυλικι ιδιαιτερα σε συναυλια thrash οπως του Σαββατου, που μετα απο καιρο περασα τοσο γαματα και γυρισα γεματος μελανιες σε ολο μου το σωμα😀

Παντως η βραδια φανηκε απο νωρις στο Evil has no boundaries αφου οι ιαχες evil evil ακουγονταν πολυ δυνατα και εκει καταλαβα οτι θα γινοταν της ποπης πιο μετα.!!
Ημουν τον περισσοτερο χρονο αρκετα μπροστα και εβλεπα συνεχεια τα χαμογελα του Araya.
Τους εχω δει πολλες φορές, πρωτη φορα τον εβλεπα ετσι.

4 Likes

Το παρατήρησα κι εγώ. Εκεί που φωνάξαμε όλοι μαζί “Sport The War - War Support!” έπαθε την πλάκα του και χαμογέλασε αυθόρμητα. Δικαιώσαμε την φήμη μας σαν το πιο τρελαμένο κοινό! :grin:

1 Like

Ρε εδώ το ρεφραίν του Repentless το φωναζαν ολοι συντονισμένα τώρα μου σκασε αυτό. Απτό πρώτο κομμάτι της πουτανας έγινε.Ηταν 1μιαμιση ώρα nonstop πόνος, ο άλλος χαμογελούσε ασταματητα,δεν νομίζω ούτε οι ίδιοι να περίμεναν τέτοια υποδοχη

1 Like

Ε αν γουσταραν να μας ξαναρθουν για το τελευταιο τους λαιβ ον ερθ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εδώ έχει πολύ πράμα μαζεμένο, από μέσα…
3 Likes

εχουν περασει τοσες μερες και ακομα να συνελθουμε…

Κατα τα αλλα η μετασεισμικη ακουλουθια μετα το live των Slayer εξελισσεται αναμενομενα και φυσιολογικα στο χωρο του λεκανοπεδιου.

6 Likes

Πεστο ψεματα,1 βδομαδα εχει περασει κ ακομα σκαει στο μυαλο μου μεστη μερα σε αντιθεση με τους Alice in chains που πχ ειναι μεγαλη αγαπη μου αλλα μετα το λαιβ την 2η μερα το χα ηδη ξεχασει…
Η πλακα ειναι οτι ειχα βαλει στο τερμα ενα cdaki με Slayer-Sepultura-Pantera την ωρα που εγινε ο πρωτος,νομιζω στο epidemic το πετυχε και δεν πηρα πρεφα αρχικα,απτην σκυλιτσα μου καταλαβα οτι κατι γινεται

2 Likes

συμφωνω απολυτως. Αυτα ακριβως λεω και γω σε ολους κ αναρρωτιεμαι για το καψιμο του εγκεφαλου πολλων.
Ειπα οτι κ γω βγαζω μερικες φωτο και τελος. Απιστευτα βλακωδες να εισαι συνεχως με το κινητο στο χερι

1 Like

Έτσι από περιέργεια, φαντάζομαι ότι ο Araya όπως κ στην Αθήνα μετά το τέλος κάθε συναυλίας θα καθότανε αρκετά κ θα χαιρέταγε τον κόσμο.

Φυσικά αλλά εδώ το έκανε επειδη «συγκινήθηκε» από τα πιτς…

και στην Βερονα το ιδιο εκανε . Καθοταν ωρα και κοιτουσε τον κοσμο ο οποιος σας πληροφορω δεν ειχε να ζηλεψει κατι απο το (επισης εκπληκτικο) ελληνικο κοινο…

1 Like

και σε άλλες χώρες.

1 Like

Δεν συγκινηθηκε απτα πιτς που αναφερεις ειρωνικα φιλαρακο αν και ειμαι σιγουρος πως γουσταρε που ειδε επιτελους συναυλια χωρις πολλους γραφικους σπορακιδες με τα κινητα σαν δημοσιογραφους ,ειναι πολυ ωραιο οτι ενας τυπος που πολλοι τον εχουν για θεο ΄’τραβαει φοτος’ με τα ματια του πιθανοτατα για τελευταια φορα απο συναυλιες που παιζει,εχω δει κ βιντεακια που καθεται 2 λεπτα χαιρετάει και την κανει.Μαγκας και τιμιος ο Τομ,εχει παρει το ματι μου κατι σελιδες στο fbook χιουμοριστικες φαση επιτροπη να το κοροιδευουν αυτο,νταξ αμα εισαι πανω απο καποια ηλικία και οχι πιτσιρικας να την βλεπεις στο fbook μονο σου ενω ζητημα να χεις παει σε 10 συναυλιες στη ζωη σου και αυτες stoner η βαρεμενος που λιωνει μπροστα απο ενα κινητο νομιζω γουσταρεις που ενας ανθρωπος που εχεις μεγαλωσει απτη μουσικη του μπηκε στη διαδικασια να σου πει αυτο που νιωθει επειδη την κανει(εγω προσωπικα ειχα πετυχει και βιντεακια απο λαιβς πολυ πριν γινει στο οακα να ευχαριστει το κοινο και να καθεται κανα 5λεπτο στη σκηνη)ποσο μαλλον οταν εχει κατσει 20 λεπτα αντι να πιστολιασει κ να σου πει ενα ξεροκοματο θενκ γιου αθενς…Προφανως και υπαρχουν και αλλες χωρες που εκει γινεται επισης νταβαντουρι Βουλγαριες,Λατινικες Αμερικες και λοιπα και σε μερικες πόλεις δεν υπαρχει και ιχνος σπορακιδων με κινητα και θα γουσταρουν και περισσοτερο στη τελικη,απλα εδω εκατσε και γουσταρε,οπως και το 13 γουσταρε φουλ ο Ανσελμο και βηκε να πει το Fucking Hostile,ειμαστε ενας λαος σε πολλα πραγματα γραφικος σε σημεια εκνευριστικά κιολας αλλα σε θεματα διασκεδασης δινουμε πονο και το χουνε πει άπειροι καλλιτεχνες που εχουνε ερθει Ελλαδα για συναυλιες οτι παθανε τσουπακαμπρα

1 Like

που αμα δείς κι αλλου συναυλίες, λενε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πολλοί, γιατι είναι “ρουτίνα” που κάνουν. ΙΔΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΙΔΙΕΣ ΑΤΑΚΕΣ, αλλάζωντας την πολή. Η Ελλάδα σε αντιδράσεις και κόσμο είναι μέτρια. Λατινική Αμερική ΔΕΝ το συζητάμε κάν αν κι απο κάτι ανιωθούς στο Βορρά που μπεκροπίνουν και κάθονται σε καρέκλες κτλ ναι ειναι πιο παθιασμένο το κοινό.

1 Like

11 Likes

Νταξ αυτο γαμαει :stuck_out_tongue:

Δεν ξερω για βαλκανια φιλε αλλα για Γερμανια,Ολλανδια,Αγγλια που εχω δει λαιβ φιλε οι τυποι ηταν ανιωθοι.Ειχα δει τους Down στο Melkweg πριν 6-7 χρονια και το πιτ το ξεκινησαμε 4 Ελληνες για να χωθουν λιγο οι αλλοι και να βγουν καπακια,Ιταλια θα ψηνομουν να δω λαιβακι φουλ.Αυτοι που λενε για θεματα ρουτινας ειναι οι ιδιοι που θα κλαιγοντουσαν αμα την κανανε με ενα απλο bye bye χεστους δλδ,τωρα για Setlist μαυτο περιοδευουν οι ανθρωποι και εχουν γινει κ αλλαγες(ειχε μεσα πριν captor of sin και dittohead)

Βορρά ναι. Αλλά πιο κάτω όχι. Απο κόσμο, μέχρι και παλμό. ACDC Ελλάδα και Βουλγαρία ΛΧ. Καμιά σχέση. 10000 παραπάνω κόσμος και σουπερ καβλωμένοι. Εδώ, σχετικά χαλαρά πράγματα. Οι SLAYER ούτως η άλλως παίζουν πιο δυναμική μουσική, οπότε οπουδήποτε θα έχουν πιο “ακραίες αντιδράσεις” βλ πιτ κτλ.
Ρουτίνα, εννοώ μπάντες που είδα 2 φορες απανωτά να λενε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια, σε διαφορετικά μέρη.
Και προφανώς νιώθει για να το κάνει, αλλιώς δεν θα ψοδευέ 10λεπτά Χ 100 συνευλίες ξερω γω, ετσί για φιγούρα, αφού δεν είναι τέτοιος τύπος. Αλλά δεν το έκανε μόνο στην Ελλάδα.

1 Like