Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Προσωπικα εχω ξενερωσει με τους Manowar, αλλα μουσικα μου αρεσουν ειδικα η πρωτη περιοδος ειναι κολλημα. Αρα μουσικα γουσταρω τρελα και αυτους και τους Slayer. Αλλα δεν το βρισκω καθολου ιεροσυλια να ειναι πιο πολυαναμενομενη συναυλια αυτη των Slayer απ’ οτι των Manowar… Στα αυτια μου το αντιθετο θα ηταν ιεροσυλια.

Προς Demaio δεν το είπα σοβαρά. Και στα 2 live μέσα θα μαστε και χαμός θα γίνει. Πιθανότατα τελευταία φορά που θα δούμε και τους 2, οπότε…Αναμένουμε τα support. Ειδικά slayer κολλάνε πάρα πολλές μπάντες που θα είναι Ευρώπη το καλοκαίρι και θα γίνει χαμός. Αν έχει και lamb of god τότε ναι και για μένα θα είναι η #1 συναυλία του καλοκαιριού.

2 Likes

Στις 14:00 ανακοινωση απο AthensRocks

2 Likes

Στο Αποστολος Νικολαιδης, εισιτηρια απο 42 ευρω

2 Likes

lol

3 Likes

High Priority Tickets: 95 ευρώ …No comment.

2 Likes

Ψηθηκα λιγο παραπανω λογω χωρου αλλα θα αποφασισω οταν δω τα σαπορτ

1 Like

Που κυριολεκτικά το μόνο επιπλέον που δίνει είναι ότι θα μπεις στο χώρο νωρίτερα. Ούτε λίγη γαρνιτούρα για τα προσχήματα. Μεγαλειώδες και ελληνικότατο.

Τουλάχιστον δε θα είναι χωρισμένη η αρένα σε ζώνες.

1 Like

Με το μετρο θα παμε, πένα

2 Likes

Εμένα μου αρέσει η ιδέα της Λεωφόρου (όχι ότι μένω κοντά χαχαχ) Καράκεντρο, από αυτήν την άποψη τι να ζητήσει κανείς. Με το θέμα πάρκινγκ πρέπει να γίνει κάτι λογικά και με τα πούλμαν κλπ. Ας ελπίσουμε η οργάνωση να είναι αξιοπρεπής κατά τα λοιπά, και φυσικά να δούμε κανά αξιόλογο support.

2 Likes

Ναι σαμπως το High Priority Ticket σου εξασφαλιζει την πρωτη σειρα? στο πρωτο σπρoξιδι εφυγαν για κερκιδες.

1 Like

Φουλ καλτίλα η Λεωφόρος, γουστάρω με χίλια δικέ μου!

4 Likes

Οχι οτι δεν θα παμε, αλλα μου μου ξυπνησαν μνημες 90ς με το ακουσμα…δεν βγαζω εισητηριο ακομα, πιο μετα.

3 Likes

Να δούμε τι support θα έχει, βέβαια ο χώρος είναι περίεργος για πολλούς λόγους (parking, είναι σε κατοικημένη περιοχή οπότε θα σχολάσει και νωρίς, δεν ξέρω αν είναι αισιόδοξο το σενάριο να έχει πάνω από 7-8 χιλ. κόσμο με αποτέλεσμα να φαίνεται ψιλοάδειο κτλ) αλλά είναι μέσα στο κέντρο οπότε βολεύει η συγκοινωνία

1 Like

Η πρώτη συναυλία που θα πάω με τα πόδια!

3 Likes

Χαρά για ΛΕΩΦΩΡΟ, πανεύκολα προσβάσιμος χώρος. Όσο για το ποσο κόσμο θα έχει εξαρτάται από τα Σαπόρτ, αν φέρουν μπάντες που αρέσουν στους Έλληνες θα έχει πολύ κόσμο , αν πάνε σε «μοντέρνα» πράγματα θα έχει 7-8.000. Το εισητηριο φαίνεται ακριβό, αν σκεφτείς ότι για Maiden (ίσως η πιο πολυαναμενόμενη συναυλία εδώ και κάτι αιωνες) είχε 60€ και με 99€ έπαιρνες για 2 ημέρες και ΕΒΛΕΠΕΣ ένα καρο μεγάλες μπάντες, τότε τα 42€ μίνιμουμ είναι παρά πολλά. Αν δε αναλογιστούμε και την τεράστια μείωση ΦΠΑ τότε μάλλον μιλάμε για μινι σκάνδαλο. Δεν ξεκινάνε καλά. Ας περιμένουμε τα Σαπόρτ…

4 Likes

5 Likes

Συμφωνώ σε όλα, για Maiden όμως είχε για αρκετό καιρό, νομίζω δλδ στην α΄ φαση 50 ή 55€ και διήμερο 88€, που ήταν γαμώ τις τιμές.

2 Likes

είναι σε κατοικημένη περιοχή οπότε θα σχολάσει και νωρίς

Μακάρι. Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από τις αδικαιολόγητες καθυστερήσεις που σου γαμάνε τον προγραμματισμό. Και για κάποιο λόγο μόνο στις μέταλ συναυλίες συμβαίνει αυτό κατά κόρον…

FUCK YEAH, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ… Γουσταρω σαν τρελος, μενω κοντα και θα παω στον συναυλιακο χωρο με τα ποδια 10 λεπτα απο το σπιτι μου… Και γαμω τις φασεις… Οχι οτι δεν θα πηγαινα οπου και να γινοταν αλλα με βολευει καργα η Λεωφορος… Εισιτηρια λιγο τσιμπημενα αλλα οχι κατι ακραιο.