Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Τα ποσά απο την τεραστια μειωση του ΦΠΑ θα την …απορροφησουν οι εταιριες που φερνουν τα συγκροτηματα.Σιγα μη μειωναν τις τιμες των εισιτηριων,για χαζους ψαχνεις?
Ροχαλες στη μαπα σε οσους υποστηριζουν οτι πρεπει να αποκτησουμε ‘φορολογικη συνειδηση’.

χαχα ειχα πάει Metallica στη Ριζούπολη με τα πόδια, όντως φοβερή φάση!

1 Like

Δηλαδη Λυκαβηττο δεν ειχατε παει ποτε με τα ποδια? :stuck_out_tongue:

1 Like

Εχει να πέσει ντου…

Και απέναντι από ΓΑΔΑ και σε ποδοσφαιρικά ευαίσθητο χώρο…

Θα έχει πλάκα :slight_smile:

1 Like

Ναι, Scorpions τώρα που το λες…

1 Like

Να πω κατι για το σπιτακι του τικετμαστερ και του Λωρη που συνεργαζεται αποκλειστικα μαζι τους. 46.20 φιλε. 10% νταβατζηλικι. Εισαι απο επαρχια και δεν μπορεις να κατεβεις Αθηνα-Θεσσαλονικη ε? Πληρωνε το καπελο σου.

Αθλιοι πραγματικα.

4 Likes

Αρχικά , μην λέτε ότι η τιμή του εισιτηρίου είναι 42 ευρώ. 48 ε είναι . Ελάχιστοι από εμάς θα προλάβουν τα πρώτα περιορισμένα

Κατά δεύτερον , μεγάλο όχι από μένα σε αυτή την τιμή μέχρι να ανακοινωθούν σαπορτ που να μου κάνουν κλικ . Έχει της παναγιάς τα μάτια φέτος τι 48 ευρώ ;

Δεν μου κάθεται καλά για συναυλίες μεσαίου ή μεγάλου μεγέθους εντός πόλεως , αλλά δεν είμαι και αρνητικός αφού είναι απλά " αίσθηση " και άνετα μπορεί να κάνω λάθος και να λειτουργήσει μια χαρά. Αμφιβάλλω καθαρά και μόνο λόγω ντιναινας

2 Likes

Συμφωνώ σε όλα για το τσιμπημένο τικετ, στηρίζονται μόνο στο γεγονός ότι είναι τελευταίο τουρ.
Εκεί θα είμαστε ακόμα και με σαπορτ Ρουβα.

95 ευρώ σου πουλάνε το καγγελο για σλειρ. στην ουσία για 2 μέλη. Και 50 ε είσοδο μετά.
Ναι είμαι ήδη μέσα. :joy:

Προσωπικά είμαι δύσπιστος ως προς το κατά πόσο είναι όντως το τελευταίο τουρ… Όλοι έτσι λένε και μετά από μερικά χρόνια βρίσκουν διάφορες αφορμές για να επανενωθούν για ένα ακόμα “τελευταίο” τουρ… :money_mouth_face:

2 Likes

Εδώ έχει καλές πιθανότητες να είναι το φάιναλ τουρ, 2 έχουν μείνει και ο Αράια μου φαίνεται δεν την πολυπαλεύει με τα τουρ πλέον. Σε κάθε περίπτωση θέλω να δω slayer όσο αντέχουν ακόμα, γιατί όπως και να το κάνεις, όσο γερνανε δυσκολεύει το πράγμα.

1 Like

Ο πρωτος που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ο Οζυ παντως…και απο No More Tours του 1992 που εκανε, φτασαμε στο 2019 για να κανει την No More Tours 2 που τελικα δεν θα την κανει ή τελως παντων την ανεβαλε για αργοτερα…

1 Like

Δεν ξερω αν θα ειναι το τελευταιο tour αλλα δεν χανετε αυτο φετος… Με φοβερο setlist και με ευκολη προσβαση κατι για το οποιο πολλοι γκρινιαζαν για την Μαλακασα, οποιος το χασει δεν εχει δικαιολογια…

Απλά για τη σύγκριση, οι Slayer στο Η.Β. είχαν 70ε τικετο. Είναι ακριβή μπάντα και τα 42, 48 ευρώ είναι λογική τιμή. Για να μην πεταχτεί κάνεις και πει άλλοι οι μισθοί, 50 έχει το εισιτήριο στην Πράγα.

Οι μπάντες βέβαια δεν προσαρμοζουν τις απολαβές τους ανάλογα με το που παίζουν και αν θέλουμε να βλέπουμε μεγάλα ονόματα, αυτές είναι οι τιμές που παίζουν.

10 ευρω στην ακρη τον μηνα, Φεβρουαριος, Μαρτιος, Απριλιος, Μαιος, Ιουνιος και βγηκε το εισιτηριο, μην το παραγαμαμε, μια χαρα ειναι, καλυτερα να ηταν 40 π.χ. αλλα και παλι δεν ειναι τοσο ακριβο πια.

1 Like

Λεωφόρο έχω πάει σε αγώνες. Είναι με μπαρκοουντ οι πόρτες. Του τεστινγκ ουρές κτλ. Πάντως. Αυτό που λένε θα ανοίξουν μισή ώρα πριν για τα 90αρια. Δεν σου εξασφαλίζει 100% κάγκελο . Κάτι σαν φροντ αρένα είναι. Αλλά το καμουφλαρανε αλλιώς. Δλδ και θα πρέπει να είσαι από το πρωί εκεί και να σκάσεις και 90αρι. Εγώ πάντως θα βρω καμιά ταράτσα γύρω γύρω να ανεβω

Το αντίθετο, δε χρειάζεται να στηθεις από το πρωί για να πιάσεις κάγκελο. Συνήθως είναι ένας περιορισμένος αριθμός εισιτηρίων από ξεχωριστή είσοδο. Οπότε πας την ώρα που θα σου πουν, μπαίνεις πριν ανοίξουν οι πόρτες και πιάνεις κάγκελο.
Δυστυχώς δεν είναι ελληνική πατέντα, μάλλον τείνει να γίνει κανόνας.

Ποιο πάρκινγκ ρε; Μιλάμε ότι είναι δίπλα στο μετρό, όσοι μένουν Αθήνα επιβάλλεται να πάνε με αυτόν τον τρόπο. Για τα λεωφορεία τώρα, ναι, θα είναι θέμα. Δίπλα στο γήπεδο υπάρχει ένα πάρκινγκ, αλλά δε θα φτάσει ούτε για “ζήτω”.

Καλό είναι το να σχολάσει νωρίς. Στο Rockwave τα ωράρια τηρούνταν πάντα, φαντάζομαι έτσι θα γίνει και τώρα. Πάντως η συναυλία είναι Σάββατο, που το μετρό κυκλοφορεί ως τις 2+.

49€

Εγώ το έχω παρατηρήσει σε συγκεκριμένα μαγαζιά ή διοργανωτές περισσότερο, δεν έχει να κάνει τόσο με το στυλ της μουσικής.

[παρένθεση]

:trophy:
[/παρένθεση]

3 Likes

Το παραμύθι εδώ τελειώνει στην ΛΕΩΦΟΡΟ κανείς δεν θα γλυτώνει!!

2 Likes