Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Στη λεωφόρο σε ζητώ και στη Βικτώρια

4 Likes

Με τις κερκίδες τι θα παίζει;
Τα ga ειναι και για κερκίδες δηλαδη;

Τα λεωφορεία θα πάνε οακα και από εκεί ηλεκτρικό κλπ. Η καλύτερη λύση.

Πολλά ρωτάς, πάλι καλά που μάθαμε τον τόπο διεξαγωγής.

Badminton και μετρό από Κατεχάκη! Ή και σε κάναν Ελαιώνα μπορούν να πάνε, που και πάλι έχει μετρό της μπλε γραμμής, που πάει κατ’ ευθείαν στο γήπεδο.

1 Like

48€ Slayer, 90€ Iron Maiden, Judas Priest, Saxon, Accept, Volbeat, Sabaton κ.λ.π και με 24% ΦΠΑ. ΕΝΤΑΞΥ εγώ θα πάω ούτως η άλλως και ακριβότερο να ήταν το εισιτήριο αλλά να είναι τοσο ακριβοί οι Slayer που μετά βιας μαζεύουν 7-8.000 κόσμο όπου παίζουν όταν έχεις Maiden που έπαιξαν σε σαραντάρες και πενηντάρες χιλιάδες πέρσι στην Ευρώπη.

Μήλα με πορτοκάλια.

Μόνο μέρα Maiden πρέπει να συγκρίνεις. Το ότι οι Maiden θα είχαν μίνιμουμ 20.000 και οι Slayer 5.000 είναι και αυτό σε συνάρτηση με την τιμή του εισιτηρίου.

Και στο τέλος τέλος αν είναι αισχροκερδής ο διοργανωτής, θα βρίσκονταν άλλος να τους φέρει με 30 και να κονομήσει.

Δεν είναι έτσι όμως. Αν σου έλεγα ότι κοστίζουν 2 κατοστάρικα οι Slayer (χωριά γήπεδο, προσωπικό, φόροι κλπ) εσύ πόσο θα το έβαζες;

Ναι, κάτι τέτοιο. Οακα είπα λόγο πάρκινγκ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπουν τα λεωφορεία Αλεξάνδρας. Ειδικά στο φεύγα, θα είναι πίκρα.

Γενικότερα θα είναι δράμα το κυκλοφοριακό και αξίζει αυτό που λέτε . Κυκλοφορεί όγκος οχημάτων για όλους τους λόγους

Δε γίνεται να γονατίσεις μια λεωφόρο για μια συναυλία

Εγώ συμφωνώ με τις αιτιολογήσεις σας , προσωπικά όμως 48 ευρώ δεν δίνω φέτος , γιατί έχει μπόλικα φανταστικά λαηβ και θα πρέπει να ταιριάξουν και κάτι που να μου αρέσει πολύ , για να με πείσει

1 Like

Ναι απόλυτα θεμιτό, και εγώ χάνω live στο Λονδίνο γιατί είναι ακριβά. Slayer ας πούμε στο wembley arena δεν πήγα. Αλλά αυτές είναι οι τιμές παιδιά, δυστυχώς. Η Ελλάδα είναι από τις φθηνότερες χώρες συναυλιακα.

Μονο με ΜΜΜ πας σε αυτό το λαιβ. Το αμάξι είναι έγκλημα. Έλεγα να μην παω αλλα ρε παιδιά, η Λεωφώρος είναι κίνηση ΜΑΤ. Πιο κέντρο δεν γίνεται και θα έχιε τον αέρα μια άλλης εποχής. Περιμένω και τα σαπορτ και αποφασίζω μετά.

1 Like

μην το λες , πίσω απ την ΓΑΔΑ εκεί στο νοσοκομείο αν πας νωρίς θα βρεις . Και γύρω απ την Λουκάρεως στα δικαστήρια

πληροφορίες - χρυσάφι και τζάμπα ε ; :wink::wink::wink::sunglasses::sunglasses::sunglasses:

ασε , θα τελειωσω δουλειά 4 , παω να τσιμπίσω κατι και μετά λεωφόρο. Λογικα θα ειναι σε μορφη φεστιβαλ οποτε θα ανοιξουν οι πορτες γυρω στις 5. Τζιτζι. Το μόνο που μένει ειναι να δου΄με από κατω κατί απο τα παρακάτω : Lamp of God, Anthrax,Behemoth, Amon Amarth

2 Likes

Τα μπαρκοουντ ειναι στα πλαγια, οι θυρες εχουν μια μεγαλη πορτα στην μεση που ανοιγει για λογους ασφαλειας και οταν τελειωνει το ματς για να φυγει ο κοσμος και υποθετω απο εκει θα μπειτε.

Πραγματικά live από άλλη εποχή θα ναι αυτο

Έρχονται οι Slayer και συζητάτε για τα support. Οκ, πείτε απλά ότι δε σας αρέσουν οι Slayer, δεν είναι ντροπή, ούτε κακό, να ακούς metal και να μη σου αρέσουν οι Slayer. Και στην κουβέντα για αντιπαράθεση βάζετε και τους Maiden, λες και εκτός των Volbeat (που αντικειμενικά είναι σοβαρο “support”), όσοι πήγατε, πήγατε για όλο το πακέτο και όχι μόνο για τους Maiden που είχατε να τους δείτε 10 χρόνια. Ρε μας δουλεύετε?

9 Likes

η τιμή δεν μας αρέσει , οι Slayer είναι η κορυφή του παγόβουνου στο thrash

Συμφωνώ για την άστοχη σύγκριση . Ίσως ήταν πιο λογική η σύγκριση με Priest που ήρθαν με εξαιρετικό πακέτο και μάζεψε πολύ κόσμο ενώ μόνοι τους εκτιμώ ότι θα ήταν αισθητά λιγότεροι

εμαθα μεταλ ερα τελος τα 42αρια…για τα αλλα ξερουμε κατι?

2 Likes

για να τελειώσουν πρέπει …να αρχίσουν :smiling_imp::stuck_out_tongue::grin:

1 Like

rotting christ θα παιξουν με Slayer αν εχω σωστες πληροφοριες

Αρχισανε ρε, εγω πηρα απο Μεταλ Ερα σημερα. Αν τελειωσανε εκει, φοβαμαι οτι τελειωσανε και στους αλλους δυο, που ειναι διπλα. Παλι καποιο ιλιγγιωδες νουμερο βγαλανε.

Αλλα ειπαμε ποιος φταιει.