SLAYER - Christ Illusion

Είχα την ευκαιρία να πέσουν τρία κομμάτια του δίσκου των SLAYER στην τελική τους μορφή στα χέρια μου!!! Cult: Έπος , με κλασικό υπεργρήγορο SLAYER riff βγαλμένο από το Seasons… και το God hates us… ΤΟ σημείο που φωνάζει ο Araya “666” και “Religion is a whore” πρέπει να το ακούσει η Λουκά!!! Χαχαχα!!! ΤΟ Eyes of the insane είναι αρκετά αργό αλλά πολύ groovy. Ενώ το Jihad είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κομμάτι, με κοφτό, γρήγορο riff που θα μείνει κλασικό. Εϊναι αυτό που περιγράφει την πτώση των δίδυμων πύργων από την πλευρά των τρομοκρατών. Στίχοι αρκετά προκλητικοί που τα χώνουν πάλι στη θρησκεία. Αν είναι έτσι όλος ο δίσκος, μιλάμε για απίστευτο come-back και θα αληθεύουν οι πληροφορίες φίλου που άκουσε όλο το δίσκο στο στούντιό τους (και τον εμπιστεύομαι πολύ) και μου είπε ότι είναι ο καλύτερος δίσκος τους από το Seasons και μετά… Οψόμεθα!!! Τα σημάδια είναι ΦΟΒΕΡΑ θετικά!!!

Μακάρι…!!!
Δεν μας είπες για πότε είναι η κυκλοφορία όμως…! :wink:

Sorry Σπυράκο!!! Δίκιο!!!
5 Αυγούστου είναι η νέα και τελευταία -ελπίζω- ημερομηνία κυκλοφορίας. Ο τίτλος του δίσκου θα γίνει γνωστός μάλλον σήμερα. :slight_smile:

Άντε, με το καλό, δεν κρατιόμαστε! :twisted:

Ο τιτλος του νεου αλμπου θα ειναι “Christ Illusion” και θα κυκλοφορησει στις 8 Αυγουστου.Τα κομματια ειναι τα εξης :

  1. Flesh Storm
  2. Catalyst
  3. Eyes of the Insane
  4. Jihad
  5. Skeleton Christ
  6. Consfearacy
  7. Black Serenade
  8. Catatonic
  9. Cult
  10. Supremist

Ελπιζω το αυθεντικο line-up των Slayer να μας δωσει αυτο που περιμενουμε(και κατι παραπανω)!

φιλε μας εφτιαξες :smiley: Αν ειναι ετσι οπως τα λες θα μιλανε καιρο για αυτο το δισκο!! Για να ειμαστε και πιο προσγειωμενοι ομως περιμενετε να τον ακουσουμε πρωτα :wink:

Είπα να σας φτιάξω λίγο ακόμα με το άψογο και άρρωστο artwork του δίσκου…
Γαμεί! Όσο για τη μουσική ίδομεν.

Ω!!! FUCK!!! Τι γαμάτο artwork είναι αυτό!!! Σε ευχαριστούμε φίλε!!! Πόσο South Of Heaven και Seasons… θυμίζει.

AAAARRRGGGHHHHHH!!! :twisted:

χμμ…δεν θα ελεγα οτι το εξωφυλλο ειναι και οτι καλύτερο…Δεν θέλω να το παιξω καλος χριστιανός αλλα αυτη η εμμονή στον αντι-χριστανισμό δεν με βρισκει σύμφωνο. :? Παραδέχομαι ομως οτι στην τεχνή (και δη στη μουσική) ,ο καλλιτεχνης μπορει να εκφραστεί όπως θέλει.

Να ρωρησω ομως κατι? Γιατι τα group που τα χωνουν σε θρησκειες δεν βαζουν κανενα σκιτσο π.χ. του Μωαμεθ? μηπως γιατι θα σκασει καμια ρουκετα σε καμια συναυλία? λεω μήπως? :lol: :lol: [/img]

Σωστά τα λες, αλλά μην ξεχνάς ότι ορισμένα στοιχεία σε κάποιες μπάντες τις κάνουν αυτό που είναι. Είναι σαν τον Eddie στους Iron Maiden. Οι Slayer έχουν ταυτιστεί με το ακραίο artwork και γενικά την ακραία έκφραση. Γι’ αυτό και ευπρόσδεκτο το νέο αυτό artwork ως ‘κλασσικό’ Slayer. :wink:

οκ δεκτον, δεν διαφωνω :slight_smile: Απλα η παρατηρηση μου ειναι γενικοτερη για την ταση των ‘ακραιων’ group να αυτοπροβαλονται και να ‘πουλάνε’ κατακρίνοντας και σατυρίζοντας ειδικα και μόνο τον χριστιανισμο. :stuck_out_tongue:
Αλλα ειπαμε, αν ειχαν τα αρ@@@ια ας σατυριζαν κατι απο ισλαμ. Ερε γλεντια που θα ειχαμε… :lol: :lol: :lol:

Αnyway, αναμενουμε τους θεούς Slayer λοιπόν :smiley:

Δεν ακούσα τίποτα για το καινούργιο δίσκο τον Slayer σίγουρα θα έχει τέλεια τραγουδία αντέ να το πάρουμε να δουμε τι λέει ο δίσκος.

Το artwork ειναι οντως υπερβολικα αρρωστο,δεν με ενθουσιασε,αλλα δεν νομιζω να με αποτρεψει απο το να παρω το αλμπουμ…!Βεβαια αν το δει καμια φορα η μανα μου θα φριξει…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επί του θέματος της θρησκείας, χωρίς να είμαι υπέρμαχος του χριστιανισμού το βρισκω γελοίο και παιδιάστικο να επιμένεις με τίτλους τύπου Christ Illusion, Skeleton Christ και τους ανάλογους στίχους να αποδείξεις ότι η θρησκεία είναι κακό για την ανθρωπότητα κλπ κλπ. Εξίσου βλακώδη βρίσκω και τραγούδια τύπου Jihad, μου θυμίζουν Hollywood ταινίες. Βέβαια οι Slayer ποτέ δεν φημίζονταν για το σοβαρό περιεχόμενο των στίχων τους (το Angel of death ήταν μια αναλαμπή) και από συνεντεύξες τους που έχω δει δεν νομίζω να είναι και οι πιο έξυπνοι άνθρωποι στον κόσμο. Το artwork πάντως μου αρέσει, το βρίσκω καλοσχεδιασμένο και πιστευω ότι θα ταιριάζει στο όλο concept του δίσκου. Από κει και πέρα είναι θέμα γούστου.
Στο μουσικό μέρος, από τρία κομμάτια που άκουσα (Cult, Eyes of the Insane, Jihad) δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστικα, αν και το drumming όπως είναι φυσικό είναι πολύ πολύ καλό. Ελπίζω ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο.

Εμένα πάντως τα 3 τραγουδάκια που άκουσα μου άρεσαν! Κι όπως είπε κι ο nihilist τα drums once more σπέρνουν…

Βασικά σε σχέση με το θέμα του εξώφυλλου εγώ πιστεύω ότι δεν είναι απόλυτα δική τους επιλογή να προβάλλουν "αντιχριστιανικά" μηνύματα.Υπάρχουν κάτι ανώριμα παιδάκια που πιστεύουν ότι με το να το παίζουν αντίχριστοι κερδίζουν τις εντυπώσεις.Αλλά είναι αλήθεια ότι οι Slayer είναι τεράστια μπάντα και δεν χρειάζεται να επιδιώξει να γίνει μεγαλύτερη… Και εννοείται ότι μόλις βγει το καινούριο C.D θα τρέξω να το πάρω…

Δεν είναι κακό για την ανθρωπότητα…είναι ό,τι χειρότερο!!

Ενώ όλοι αυτοί που τραβιούνται στις εκκλησίες είναι διάνοιες!!!

Αυτό το 'χετε τσεκάρει;; :lol: :lol:

Δεν είναι κακό για την ανθρωπότητα…είναι ό,τι χειρότερο!!

Ενώ όλοι αυτοί που τραβιούνται στις εκκλησίες είναι διάνοιες!!![/quote]

Tα πιστευω του κάθε ατόμου πρέπει να γίνονται σεβαστά ακόμα και αν τα θεωρούμε λάθος. Και δεν νομίζω καμία θρησκεία να ξεκίνησε με κακό σκοπό.
Όσο για αυτούς που τρέχουν στους δρόμους και το παίζουν και καλά υπέρμαχοι του χριστιανισμού για μένα είναι στο ίδιο επίπεδο με τους φανατικούς πολέμιους του. Ανέκδοτα! :lol:

Δεν είναι κακό για την ανθρωπότητα…είναι ό,τι χειρότερο!!

Ενώ όλοι αυτοί που τραβιούνται στις εκκλησίες είναι διάνοιες!!![/quote]

Tα πιστευω του κάθε ατόμου πρέπει να γίνονται σεβαστά ακόμα και αν τα θεωρούμε λάθος. Και δεν νομίζω καμία θρησκεία να ξεκίνησε με κακό σκοπό.
Όσο για αυτούς που τρέχουν στους δρόμους και το παίζουν και καλά υπέρμαχοι του χριστιανισμού για μένα είναι στο ίδιο επίπεδο με τους φανατικούς πολέμιους του. Ανέκδοτα! :lol:[/quote]Swstotatos! Vasikh arxh na sevomaste ta pisteyw(h’ mh) tou allou kai oi dikes mas pepoithiseis na min sygrouontai me twn allwn! Ennoite oti oloi oi fanatikles einai gia to rubbish bin!