SLAYER - Christ Illusion

Δεν είναι κακό για την ανθρωπότητα…είναι ό,τι χειρότερο!!

Ενώ όλοι αυτοί που τραβιούνται στις εκκλησίες είναι διάνοιες!!![/quote]

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι η ανθρωπότητα έχει προχωρήσει μπροστά επειδή αντιτάχθηκε στο χριστιανισμι (και γενικά στις θρησκείες)?Ίσα ίσα που η θρησκεία ήταν αυτή που του έδινε δύναμη να συνεχίσει… Φαντάσου ένα κόσμο πουο καθένας έκανε ότι ήθελε χωρίς ηθικούς ενδοιασμούς…
(ναι στα θρησκευτικά ήμουν πάντα πολύ καλή) αλλά μιλάω σοβαρά νομίζω ότι η θρησκεία δεν στάθηκε εμπόδιο ποτέ.Ειδικά ο χριστιανισμός δεν είναι καθόλου απαιτητική και περιοριστική θρησκεία…
Και επεδή ξεφύγαμε λίγο…Τι cd των slayer πότε κυκλοφορεί τελικά? Έχω ακούσει για Αύγουστο ισχύει?

8 Αυγουστου κυκλοφορει.
Οσο για το οτι ο χριστιανισμος δεν σταθηκε εμποδιο ποτε και δεν ειναι καταπιεστικος…Ε???
Στις Σταυροφοριες σφαζαν αθωους επειδη ηταν αλλοθρησκοι και επειδη ετσι ηθελε ο παπας,ενω παρεμποδισαν τον ανατολικο πολιτισμο και υπηρξε και επεμβαση στο Βυζαντιο.
Κατα τον Μεσαιωνα με τα βασανιστηρια,την Ιερα Εξεταση και το κηνυγι και το καψιμο γυναικων που ηταν και καλα μαγισσες δεν υπηρξε καταπιεση ε?Και η παρεμποδιση της επιστημης επειδη ανετρεπε τις ηλιθιες πεποιθησεις της εκκλησιας και ηταν αντιθετη στα συμφεροντα της ηταν για το καλο της ανθρωποτητας…
Ενταξει,δεν ειναι απαιτητικη και περιοριστικη θρησκεια…Μονο στενομυαλη και αβασιμη (πιστευε και μη ερευνα…ισως το πιο ανουσιο πραγμα που ειπωθηκε ποτε).
Τεσπα,οπως ειπαν και τα παιδια οι χειροτεροι ειναι οι φανατικοι…Αυτοι μπορουν να κατστρεψουν τον κοσμο

Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού.

Όσο για τα κομμάτια, αν και δεν είμαι μεγάλος φαν τον Slayer, είχαν αρκετό ενδιαφέρον.

…όπως είπε κ ο άλλος Μεγάλος Άνθρωπος, εκτός απ’αυτόν στο avatar σου ! :wink:

Τα συγχαρητήριά μου στον Therion, γιατί βαριόμουνα να απαριθμήσω τα εγκλήματα και τις λαμογιές που έγιναν (και γίνονται) στο όνομα του “ελεήμονος” και “φιλεύσπλαχνου” θεού των χριστιανών.
Δεν είμαι φανατικός αντι-χριστιανός, ούτε θέλω να προσβάλω το “ηθικό” αίσθημα κανενός. Απλά εξοργίζομαι όταν ακούω παιδιά 18 χρονών να μιλάνε όπως η γιαγιάδες στα χωριά… :evil: :x
Free your mind!!!

(και για να μη με κατηγορήσετε για off-topic κουβέντες…
…οι Slayer θα μας απασχολήσουν έντονα τον Αύγουστο μου φαίνεται!!! :wink:

Free your mind!!!
[/quote]

I WILL…

Κυκλοφορησε τελειοποιημενο το artwork,με το logo και τον τιτλο του αλμπουμ :

Χαχα, διακρίνεται η Μητέρα Τερέζα στους πνιγμένους. :lol: :lol: :lol:

Είδατε, βρε;;; Κατά βάθος είναι άγια παιδιά ετούτα εδώ. :twisted:

Psaxtite ligo re paidia kai pera apo ta g@mhmena vivlia pou pasarei to Ypourgeio paidias KAI THRYSKEYMATWN. Ymarton.

XM, παιδική ζωγραφιά σε ξύλο, επίσης, η μητέρα τερέζα έζησε πολύ εγκρατή βιο για να την λοιδωρούν, καποιοι κοκαινομανείς αμερικάνοι… ι5άδες.

Anathema kai an tous presvevoun ayta. Ennoite pws gia na travixoun tin prosoxh(=pwlhseis) tha synnexisoun me kati akraio. An kai den symfwnw me aytou tou eidous antiperispasmo… Allo oi stixoi sou na exoun epixeirhmotologimenes kathgories kata ths thriskias kai allo na varas tyfla me stoxo ta provata. Elpizw oi perissoteroi na asxolountai mazi tous gia tous swstous kai oxi gia tous xazous logous.

To Jihad που άκουσα είναι κομματάρα πάντως.

einai geloio pou balane th mhtera tereza .se mia thalassa apo aima… kapoioi amerikanoi tyfla sthn preza. h gynaika htan pragmatika kalokagathi

Kai san slayer den exei kamai sxesh me black magic, face the slayer kai ta resta…

oi slayer pethanan sto seasons… kai ta 3 auta den mou lene polla :stuck_out_tongue:

Δεν έχεις κι άδικο!

paidia to cd kukloforise…to exei akousei kaneis sas…
alla opws eipe o karja_kurunen oute emena oi slayer mou lene polla

8O Αν ειναι αυτο “γαματο” εξωφυλο και το θεωρουν καποιοι φοβερο “artwork” τοτε
αστα να πανε…μονο απο το εξωφυλο που εχει το cd απορριπτεται.
8O

Το άκουσα, αν σου άρεσε το God Hates Us All, πιθανότατα να σου αρέσει κι αυτό.

Δεν καταλαβα, εσύ με βάση τα εξώφυλα κρίνεις ένα συγκρότημα ή με βαση τη μουσική? Δεν έχει λογική αυτό που λες. Η μήπως φοβάσαι ότι θα το δει η μαμά σου και θα σε κράξει?
Πάντως το εξωφυλάκι μια χαρά είναι (για Slayer παντα).

Αυτο παντως δεν το κανει γαματο εξωφυλλο…

:x Ναι ρε φιλε καλα καταλαβες, γιατι μηπως σου θιξαμε το αγαπημενο σου συκγροτημα…?! Το εξωφυλο ειναι προκλητικο οπως και οι περισσοτεροι τιτλοι των τραγουδιων και οι στιχοι του κατα τα αλλα δημοφηλους συκγροτηματος slayer.Δεν καταλαβα δλδ ποιοι ειναι oι slayer για να μην δεχονται κριτικη, μαζευτηκαν 4-5 λακαμαδες και παιζουν οτι τους κατεβει και οχι μονο αυτο προκαλουν με τους τροπους που προσπαθουν να προωθησουν αυτα που θελουν…οποιος καταλαβε , καταλαβε. Και μην βγει κανενας “εξυπνος” και πει οτι τα κανουν αυτα που κανουν για εμπορικους λογους γιατι θα γελαει ο καθε πικραμενος. Τι ειναι αυτα ρε? Ωραιο εξωφυλο λεει, σωπα ρε μεγαλε ναι? Να σου δωσουμε καμια γιγαντοαφισα αμα θες να
κολλησεις εξω απο την πορτα σου.Ρε σεις ημαρτον ρε…
8O 8O 8O 8O
Μπορεις φιλε nihlist,(αν σε πειραζει/ξε το υφος μου sorry γιατι οταν καποιος λεει
οτι του αρεσε ΑΥΤΟ το εξωφυλο ,εεεεε…) να μου απαντησεις σε κατι? Το εξωφυλο ενος cd μπορει να μην κριτηριο για το περιεχομενο του, ομως σε προδιαθετει για το τι θα επακολουθησει, το ακραιο δεν ειναι παντα και ωραιο.Αντε το εξωφυλο το “καταπινεις”,οταν ομως το περιεχομενο ειναι προκλητικοτατο δεν μπορεις να μην αντιδρασεις.Οι Slayer τι ειδος μουσικης αντιπροσωπευουν?

Κοίτα… το “γαμάτο” είναι ένας εντελώς υποκειμενικός χαρακτηρισμός. Επομένως είναι άκυρο να συζητάμε αν είναι γαματο ή όχι. Μπορώ μόνο να πω ότι για τα δεδομένα των Slayer είναι καλό.
Τωρά για να εκφράσω και μια ποιο προσωπική άποψη. Το artwork εμένα μου αρέσει πολύ. Γενικά γουστάρω τέτοιες ακραίες-αρρωστες εικαστικές εκφράσεις. Και σιγουρα δεν είναι το πιο ακραίο που έχω και θα βάλω στη συλλογή μου. :smiley:

Εμένα η ενστασή μου ήταν σ αυτό που είπε ο KIMI:

μονο απο το εξωφυλο που εχει το cd απορριπτεται.

Το θεωρώ πολύ ανόητο να απορρίπτεις ένα δίσκο επειδή έχει εξωφυλο που δεν σ αρέσει. Η μουσική είναι που μετράει. Και φυσικά το ίδιο ισχυει και για όσους θα αγόραζαν ένα δίσκο επειδή έχει ωραίο εξώφυλο, χωρίς να έχουν ακούσει τη μουσική.