SLAYER - Christ Illusion

Δυστυχώς ΚΙΜΙ απάντησες ταυτόχρονα με εμενα και δεν απαντησα σε σενα αλλά στον GreenHloyd. Οι Slayer δεν είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα, ούτε και θίγομαι τόσο ευκολα. Συμφωνω και με τα περισσότερα που λες περι προκλητικότητας. Παρολα αυτά δεν χρειάζεται να σαι τόσο επιθετικός και αν βρεις γιγαντοαφίσα στείλε μου pm, την θέλω! :smiley: :smiley: :smiley:

Η αληθεια ειναι οτι συμφωνω με την ενσταση σου αλλα πιστευω οτι υπαρχουν και πολυ,πολυ,πολυ καλυτερα απ το συγκεκριμενο…

Τι εγινε ρε παιδια? :? ταυτοχρονα…?Οκ συγχωρεστε με, ξερετε ειναι της στιγμης ξεσπασματα αυτα.Τεσπα,χαμηλωνω τους τονους δεν θελω να βαλω μπουρλοτο…
συνεχιστε οπως πριν, δεν συμβαινει τπτ. :roll:

Θέλοντας και μη πάντως το εξώφυλλο σε προδιαθέτει αρνητικά, καλό θα ήταν κάποιος να τους το πει :stuck_out_tongue:

ΚΙΜΙ που να δείς και τα εξώφυλλα των Cannibal Corpse δλδ.
Σαν εξώφυλλο και μένα δεν μ’αρέσει ιδιαίτερα. Το άλμπουμ λίγο που το άκουσα, μ’άρεσε. Ψιλομοιάζει πιο πολύ με το προηγούμενο,αν και έχει και κάτι στιγμές που ψιλοφέρνουν στα παλιότερα γαμάτα άλμπουμς.

Όντως! Τι γνώμη έχεις για αυτό? (Η εικόνα ειναι λινκ, αν πατήσεις πάνω της θα τη δεις μεγαλύτερη)

:lol: :lol: :lol:

Καλα μιλαμε ειναι υπερβολικα αρρωστο…!Δεν εχω κολλημα με τα ακραια που υπαρχουν στο χωρο της Μεταλ,ωστοσο ανεκαθεν τα αρρωστα και αποκρουστικα εξωφυλλα των Cannibal Corpse με απωθουσαν απο το να αγορασω ενα cd τους…Μπορει να ακουγεται καπως,αλλα οπως και να το κανουμε παιζει ρολο κ το εξωφυλλο.
Το συκγεκριμενο των Slayer,οπως και τα περισσοτερα παλια τους, ειναι μεν προκλητικα και ακραια,αλλα δεν σε κανει και να αηδιαζεις οπως αυτα των CC(μα καλα ποσο ανωμαλος ειναι αυτος που τα σχεδιαζει?Θυμαμαι και ενα αλλο με μια γκομενα πανω σε κατι σκουληκια νομιζω,πολυ αθλιο…)

Γι αυτό εδώ λες, Worm Infected EP:

Αηδια όντως, ειδικά αν παρατηρήσεις ότι η γκόμενα βγαίνει από ενα μεγάλο, σάπιο μουνί, μέσα απ το οποίο βγαίνουν και τα σκουλικια. Γενικα τα εξωφυλα των CC είναι ενδιαφέροντα (ορισμένα όχι όλα) αλλά πολύ “παιδικά”. Παντως έχουν και μερικά γαμάτα!

Ευχαριστω που μου το θυμισες,ειχα καιρο να το δω… :? :?
Τι ηδονη για τα ματια μου! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πάντα στη διάθεση σου φίλε μου! Και τι δεν κάνω ο ανθρωπος για την διασκέδασή σας!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

8O Γιατι πιστευτε ομως οτι καποια συγκροτηματα βγαζουν τετοιου ειδους εξωφυλα,
δλδ τι προσπαθουν να κερδισουν παραπανω?Οπως απορω πως τους το επιτρεπουν.
Ειναι αληθεια οτι τους αναγκαζουν οι εταιριες τους να βγαζουν τετοια πραγματα,
διαφορετικα δεν θα τους προωθησουν? κτλπ. Δεν ξερω…
:roll: Καποια αλλα συκγροτηματα κανουν το εξης,βγαζουν για τους φανατικους
το κανονικο εξωφυλο, ενω για τους υπολοιπους βγαζουν μια πιο light εκδοση
λιγοτερο freak. 8O

Κοίτα είναι περιπλοκο. Κάποιους τους εκφράζει, κάποιοι το κάνουν για να προκαλέσουν. Θέμα κέρδους δεν νομίζω να υφίσταται γιατί τέτοια εξωφυλλα είναι απωθητικά.
Στα πλαίσια της ελευθερίας του λόγου και της καλλιτεχνικής εκφρασης όλα επιτρέπονται. Παρολα αυτα σε κάποιες χώρες υφίσταται λογοκρισία. Το πρώτο CC που ποσταρα είναι απαγορευμένο στη Γερμανία, λόγω εξωφύλλου και περιεχομένου.
Οι εταιρίες συνήθως δίνουν μια γενική κατευθυνση, αλλά επειδη να πουλήσουν θέλουν, όχι να κανουν τον κόσμο να σιχαθεί δεν νομίζω να τους επιβάλλουν τέτοια εξώφυλλα.
Αυτό που λες με τα διπλά εξώφυλλα γίνεται πολύ συχνά, είναι μια συνήθης τακτική. Βασικά συνήθως βάζουν το λογοκριμένο εξωφυλλο χωριστά πάνω απ το booklet καλύπτοντας το κανονικό. Αλλοι βγάζουν δύο εκδόσεις(=μεγαλύτερη κονόμα :wink: )
Πάντως δεν βλέπω γιατί να σε ενοχλήσει ένα εξωφυλλο σαν αυτα. Κάποιος που χει το “στομάχι” να ακούει CC ας πούμε σιγά μην ενοχληθεί από το εξώφυλλο! Μια ζωγραφιά είναι και τίποτα παραπάνω!

:roll: κι αμα δεν χωραει αλλο το στομαχι σου γιατι εχεις φαει πολλα σουβλακια τι γινεται? δεν χωνευεται…,

Πάντως ο μπούλης των CC είναι vegeterian… :lol:
Επίσης άμα αγοράζαμε μουσική ανάλογα με τα καλύτερα εξώφυλλα το αγαπημένο μου συγκρότημα θα’ταν οι Helloween… :stuck_out_tongue:

Γαμεί το άλμπουμ.
Κάτι μεταξύ Seasons In The Abyss και God Hates Us All.

Σακατεύει!!!
Πολύ Seasons θυμίζει… 8)

Απ’ ότι θυμάμαι παλιότερα ο κύριος συνθέτης ηταν οJeff Hanneman. βλέπω τα περισσότερα νέα κομμάτια όμως είναι του King. Γιατί αυτό; Είναι ανησυχητικό;

Πολύ καλό δισκάκι το Christ Illusion, πολύ καλύτερο από το God Hates και γενικά μετά τη Seasons εποχή…

gia mena ksefouskwse poly grhgora - poly douleia tou podariou… kai kopia, metria palioterou yfous. hard-kourades wannabees - prospathoun na anabiwsoun ton kalytero tous disko - mpa…

Δίσκος κλασσικός Slayer χωρίς όμως κάποιο κομμάτι που να σου μένει. Αν θέλεις ντε και καλά να χτυπηθείς εντάξει θα χτυπηθείς αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Δυστηχώς για μένα ο δίσκος δε λέει. Για τους στίχους καλύτερα να μην μιλήσω. Είμαι άθεος και εναντίον των θρησκειών γενικά αλλά οι Slayer μόνο και μόνο με σκοπό να προκαλέσουν γίνονται πιο γραφικοί και από τους Manowar. Οι ψευτόδιανοούμενοι στίχοι με αηδιάζουν.