Slayer,Down,Rotting Christ,Napalm Death,Kvelertak 01/07/13 @ Πλατεια Νερου

ο ανσελμο σε λιγο θα καταντησει g g allin
ας κοψει τις μαλακιες :?

//για τζαμπε καλο live ηταν

αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο.

[QUOTE
Aρνητική εντύπωση ο λίγος κόσμος.Γύρω στις 4000!
[/QUOTE]

Και πολλοί ήτανε χωρίς Lompardo kai Hannemann.

Απίστευτοι οι Kvelertak, τα δώσανε όλα αν και ο ήχος ήταν ψιλόχάλια. Ο κιθαρίστας με έδειξε με το δάχτυλό του μόλις τέλειωσαν, του έκανα thumbs up και μου έκανε και αυτός. Οι Napalm Death δεν μου άρεσαν, παίξανε 20 κομμάτια, και τα 20 το ίδιο ήταν για μένα…σκέτη επιληψία ο τραγουδιστής τους. Πήγα τουαλέτα και ήπια μια μπίρα καθώς παίζανε.
Rotting Christ, καταπληκτική ανταπόκριση απ΄τον κόσμο, εννοείται βέβαια καθώς είναι η τοπ μπάντα μας. ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗ
Down, τρελοκομείο ο Phil, άνοιξε πληγή χτυπώντας το μικρόφωνο στο μέτωπό του, απίστευτοι.
Slayer, της πουτάνας το κάγκελο. Είχα πάει μπροστά μπροστά, δεν άντεξα για πολύ όμως. Μου πέσανε και τα γυαλιά μου μέσα στο χάος αλλά ήμουν τυχερός και δεν τα πάτησε κανείς. Έφυγα πιο πίσω καπάκι. O Phil και πάλι τρελός, μπήκε σε ένα τραγούδι των Slayer(δεν θυμάμαι πιό) και τραγούδησε με τον Araya, επική στιγμή. Το Mosh-pit στο Raining Blood ήταν κόλαση. Καθώς moshαρα είδα τον Araya με μια φάτσα WTF.

Και γαμώ τα φεστιβάλ… ήμουν ο τύπος με την Skydancer μπλούζα Dark Tranquillity. :smiley:

τι φρικη εφαγε ο αραγια σε καπια φαση κ εδειχνε στο crew του μεσα στο κοινο ζητωντας κατι επιμονα? πρεπει να εφαγε φρικη με τις καμερες γιατι εγω στον ηχοληπτη που ημουν ηρθαν roadies των slayer και απαιτησαν να κατεβουν οι βιντεοκαμερες απο τα τριποδα κ μαλιστα τις πηραν κιολας μαζι τους !!! ελεος ρε τομ 2013 εχουμε !

Φιλικά πάντα
Βαθύ σκοτάδι

Φιλικά πάντα
Βαθύ σκοτάδι

έχεις.

Πολυ γκρινια ρε μαγκες και πραγματικα δεν βρισκω τον λογο. Εκτος απο καποια μεμονωμενα πραγματα που θα αναλυσω παρακατω προσωπικα περασα γαματα χθες. Ειδα 3 απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα με καλα setlist και γουσταρα τρελα.

Μπηκα στον χωρο την ωρα που αρχιζαν οι Napalm Death. Δεν μου αρεσουν αλλα τους παρακολουθησα λιγο, ειχαν ενεργεια πανω στην σκηνη αλλα ο ηχος ηταν παρα πολυ κακος.

Οι Rotting Christ την 1 ωρα που επαιξαν απεδειξαν γιατι ειναι η μεγαλυτερη ελληνικη metal μπαντα. Παθος, πωρωση και πανω απ’ολα ψυχη. Ο ηχος ηταν και παλι κακος και αδικησε την μπαντα. Αλλα οταν το 'χεις αυτο φαινεται ακομα και με κακο ηχο και αυτη η μπανταρα το εχει αποδειξει εδω και πολλα χρονια οτι το 'χει. Ο Σακης ειναι ο αδιαμφισβητητος ηγετης και η φωνη του ηταν σε πολυ καλα επιπεδα. Αλλα και η υπολοιπη μπαντα ηταν σε καλη μερα και τα 2 νεα μελη δειχνουν να εχουν δεσει μια χαρα. Επαιξαν το γνωστοτερο υλικο τους καθως και 3 τραγουδια απο το Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού και την διασκευη στο Societas Satanas των Thou Art Lord. Εν τω μεταξυ το Grandis Spiritus Diavolos πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που το επαιξαν live δεν το ειχα δει σε αλλα setlist. Ηδη ανυπομονω για το Δεκεμβρη στο δικο τους live. Σακη εισαι [B]ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ[/B].

Οι Down που ακολουθησαν και ειναι μεγαλη προσωπικη αδυναμια τα εσπασαν. Αν και ο ηχος μεχρι την μεση του set τους δεν ηταν και παλι καλος, η μπαντα ειχε ζωντανια και φανερη πωρωση για αυτο που κανει. Τα εδωσαν ολα και εδειχναν οτι γουσταραν και αυτοι κανοντας μας να πωρωνομαστε και εμεις. 8 κομματαρες απο το NOLA, 3 κομματια απο το II με εκπληξη το There’s Something On My Side που το παιζουν μεν αλλα δεν ειναι στα στανταρ κομματια και το Witchtripper που ειναι μαζι με το Misfortune Teller μακραν τα καλυτερα του EP. Ο Anslemo ειναι εκπληκτικος frontman και το απεδειξε και χτες. Αν και η φωνη του ειναι καπως “σπασμενη” και δεν μπορει να φτασει στα μεγαλεια του παρελθοντος, σε κανει να το ξεχνας με το παθος, την συμπεριφορα του πανω στην σκηνη και τα λογυδρια που εβγαζε. Πολυ γελιο, ο τυπος θελει το κοινο να περναει καλα, αυτη ειναι η δουλεια του και την κανει αψογα. Ζει για την μουσικη, ζει για να βρισκεται πανω στην σκηνη και να τα δινει ολα. Παικταραδες ο Pepper και ο Kirk, μεσα στην ενεργεια και ο Pat που αξια αναπληρωνει το κενο του Rex και πραγματικος βραχος πισω απο τα τυμπανα ο Jimmy Bower. Με εκαναν να χτυπηθω, να ουρλιαξω, να περασω τελεια οποτε η αποστολη τους στεφθηκε με απολυτη επιτυχια.

Και παμε στο μεγαλο ονομα της βραδιας. Οι Slayer παρα το τεραστιο κενο που αφησε πισω του ο Jeff Hanneman απεδειξαν γιατι ειναι οι μοναρχες του thrash metal. Ειχαν ενα εξαιρετικο setlist και με τη βοηθεια του ηχου που επιτελους ηταν καλος και καθαρος μας εκαναν να χτυπηθουμε αλυπητα. Setlist μονο με κομματαρες και τα 4 μελη της μπαντας αψογοι στον ρολο τους. Ο Araya φωναρα, αν και σε καποια σημεια μου την εσπαγε που δεν ελεγε καποιους στιχους. Εχει παχυνει λιγο και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι δεν μπορει να κανει headbanging πια χανει σε συγκριση με την εικονα που ειχε πριν καποια χρονια, αλλα και παλι οταν ακους αυτη τη φωνη… Ο King ηταν σε φορμα, πιο αδυνατος απο το 2010 και επειδη ημουν μπροστα του 3η σειρα απο το καγκελο εβγαζε με ανεση ολα τα σολο του. Attitude πανω απο ολα. O Bostaph απεδειξε οτι αξιζει να καθεται στο σκαμνακι του drummer των Slayer, ηταν αλανθαστος και εβγαλε εις περας τον δσκολο ρολο της αντικαταστασης του Lombardo. Οσο για τον Gary Holt ο τυπος ειναι ιστορια και απο τους λιγους στο thrash που μπορουσε να κοιταει στα ματια τον Jeff Hanneman. Πολυ καλη η αποδοση του, ο γνωστος Holt στις κινησεις του πανω στην σκηνη, βεβαια η απουσια του Jeff δεν γινοταν να περαει απαρατηρητη, ηταν η κλασικη φιγουρα στα δεξια του Araya και σου φαινεται περιεργο να μην τον βλεπεις εκει. Στα πιτ των Slayer γενικα γινοταν σφαγη και ειδικα στα Raining Blood και Angel Of Death στο encore εγινε μακελειο. Ο Anselmo καθολη την διαρκεια του live των Slayer ηταν πλαγια της σκηνης και παρακολουθουσε, χτυπιοταν και τραγουδαγε και βγηκε και τραγουδησε και με τον Araya στο At Dawn They Sleep. Αλλα το highlight της βραδιας ηταν οταν βγηκε και αφου προσκυνησε τον Tom επαιξε με τους Slayer το Fucking Hostile. Το τι πανικος εγινε εκεινη την ωρα δεν μπορει να περιγραφει με λογια. Μεγαλη στιγμη. Μονο αρνητικο η μικρη διαρκεια του set της μπαντας που ηταν 1 ωρα και 20 λεπτα. Περιμενα ενα στανταρ 1.30 ωρα ή 1.40 και δεν μου εφτασε ειναι η αληθεια.

Εν κατακλειδι ηταν μια υπεροχη βραδια και περασα απιστευτα.

Υ.Γ. Σε καποια φαση στο live των Down ο Anselmo ρωτησε αν ξερει κανεις ποιο ειναι το πρωτο τραγουδι που εγραψαν σαν μπαντα οι Down. Αρχισα να ουρλιαζω Temptation’s Wings και με ακουσε και μαλιστα με εδειξε και εκεινη την ωρα γουσταρα απειρα με τις ατακες που πεταγε… Επισης του ευχηθηκαμε και Χρονια Πολλα μιας και στις 30 Ιουνιου ειχε γενεθλια και μας ευχαριστησε. Και οπως απαντησε και η πλειοψηφια του κοινου στην ερωτηση του “Αν ξαναερθουν οι Down, θα ερθετε να μας δειτε?”, η απαντηση ειναι ξεκαθαρη. Θα ειμαστε εκει [B]ΜΕΓΑΛΕ[/B].

Μας τα πρηξατε με το φακιν χοσταηλ. Η μεγαλη υποθεση θα ταν να ακουγαμε κανα [U]τετοιο[/U] διασκευη, χεηλ δε ληφ κετς. Οταν εγω λεω οτι ειναι ρεμπετες κατι ξερω.

Εγώ είπα rehab. θυμόμουν οτι τα πρώτα ήταν Temptation’s Wings, Rehab και bury me in smoke αλλά όχι το πρώτο πρώτο. Για την ερώτηση αν και πότε ξαναέρθουν, φώναξα απλά [B]ΑΥΡΙΟ[/B]


Κάπου εκεί μέσα είμαι κ εγώ :smiley:

Κλείστε το volume ---->

[B]http://www.youtube.com/watch?v=lJ2AoTpeh6g[/B]

Α ρε Φιλιππάκο :"")

μαλακα εισαι πολυ μπροστα εσυ

[QUOTE=vedder;1535337] με τον άνσελμο που βριζε το κοινό και μου βγήκε λίγο ξινό αλλά ντάξει. Επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική κάθομαι βλέπω νταουν και δε βγάζω άχνα, και όταν οι νταουν με βρίζουν ξαφνικά φωνάζω. Το αντίθετο θα πρεπε να συμβαίνει.
/QUOTE]

δεν το πιασες.! καθολου!!!

στα του λαηβ.στενοχωριεμαι για ενα πραγμα μονο.που ξερω πως δε προκειται να ζησω αναλογη στιγμη ποτε ξανα σε συναυλια.εκτος αν ξαναρθουν down…ΠΟΥΤΑΝΑ ΟΛΑ.

πω ρε φίλε κλασσικός. Όσα βλέπουμε youtube. Σκούπισμα μασχάλης, ρεψίματα, θυμάμαι ένα άλλο βίντεο που ποζέριαζε ο Κίναν και είχε μαζέψει πίσω τους υπόλοιπους και γελάγανε μαζί του. θεούλης

Stone The Crow

Fucking Hostile

Έλα πάμε και 4η σερί φορά το fucking hostile. Και η 2η και η 3η ειναι σε διαδοχικά ποστ ε:!:

Χοσταηλ φακινγκ

Ευτυχως που κατα διαστηματα φυσαγε και εκανε ακομη πιο υποφερτο τον ηλιο.Κβελέρτακ μορφάρες αλλά λόγω ήλιου,ήχου,ξενερωμένου κοινού δεν έδειξαν ποιοι ειναι και κριμα!Ρόττιγνκ νταξ…σφιχτό σετλιστ,οπαδικές τραγουδάρες και πραγματικά στιβαρός ήχος με ωραίες κιθάρες!Μετα μονο DOWN.μπαντας φιλιππος οργανοπαιχταρες κιρκος και πιπερης.Παρεες,γκομενάκια μπυρες και μουσικάρες!Εγω εδινα και αλλα 35!Και στο τελος στο Bury me in smoke ανελαβε το γκομενακι του ανσελμου την κιθαρα!Αυτα ειναι μετα θα την πηγε για ουζα στην πλακα και ψαρι στο μικρολιμανο!Ειναι ομως απιστευτο πως μπορει κ σε ταξιδευει σε μερη νοτια,Νεα ορλεανη κ ετσι αυτο το συγκροτημα και ειδα πολλους και πολλες γυρω μου να νιωθουν το ίδιο!