Slayer

εδω θα εξυμνουμε το ποσο τελειοι ειναι οι Slayer και οτι αφορα τις δηλωσεις του Kerry King. :μοσπιτ:

παραθετω εδαφος προς συζητηση λιαν συντομως.

παντως ειναι απιστευτο. δεν υπηρχε αντιστοιχο θρεντ :!:

Σκατα! Πως μου διεφυγε! Η Slayer ειναι η απολυτη μπαντα! On and on, South of Heaven!

Τρελη μπαντα…reign in blood στους 5 καλυτερους θρας δισκους! :metal:

Το God Hates Us All δεν ακουγεται σαν να ειναι η απολυτη επιρροη των σλιπνοτ? :-k

Λαθος, Reign In Blood = O KAΛΥΤΕΡΟΣ THRASH ΔΙΣΚΟΣ και μεσα στους 10 καλυτερους του metal…

Οσο για το God Hates Us All, χμ ναι, αλλα βγηκε μερικα χρονια μετα τους Slipknot… :-k

βασικα σε αυτον τον δισκο πηγαν να ακολουθησουν την ροη και χωσαν μπολικη χαρντκοριλα, κατι που πλεον ηταν εντονο ως φαινομενο στην αμερικη. ενω οι περισσοτεροι slayeraδες δε το πολυγουσταρουν, εγω τις κοβω για δαυτο. threshold ρεεεεεεεεεεε!!!

νο2 για το προσωπικο μου γουστο. νο1 φιλαρακου ειν το κιλλ εμ ολ. μη πεις τιπουτα, θα πεσουν μαχαιργιες :!:

περαν της πλακας, για μενα το κιλλ εμ ολ ειναι η εννοια του θρας .-

Σωστο διοτι το Kill Em All ειναι εντελως thrash. Ενω με το Reign In Blood οι Slayer βαζουν τις βαζεις για μια ολοκληρη σκηνη (aka αμερικανικο Death Metal)…

SLAYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

Το απολυτο ΟΥΓΚ συγκροτημα.Προσκυνω ταπεινα.

Καλα, οχι και τοσο ανετα…ειναι στους 10 καλυτερους δισκους του μεταλ…α΄λλα δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος θρας. Ειναι και τα κιλλ εμ αλλ, ραστ ιν πις…Αντε ας πουμε στους τρεις καλυτερους αλλα χωρις σειρα καταταξης :stuck_out_tongue:

χμ. σε αυτο δε ξερω αν συμφωνω ή διαφωνω. δε το χω σκεφτει ποτε ετσι. θα ελεγα πως γενικα οι slayer εδωσαν μια μεγαλη ωθηση στον ακραιο μεταλ ηχο, και οχι τοσο συγκεκριμενα στο αμερικανικο ντεθ. :-k

εντιτ: περι καλυτερου θρας δισκου δε μπορουμε να μιλησουμε. περι πιο επιδραστικου ομως ναι, αρα οι slayer παιρνουν την πρωτια :!:

Προφανως και οι Slayer εδωσαν ωθηση συνολικα στον ακραιο ηχο. Απλα, ειδικα στο αμερικανικο Death οι επιρροες απο τα riffs του RIB ειναι κατι παραπανω απο εμφανεις…

ΥΠΟΚΛΕΙΘΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΙΟ ΤΩΝ ΣΛΕΗΓΕΡ ΑΠΙΣΤΟΙ.

Πέρα από την πλάκα οι Slayer είναι το τρίτο αγαπημένο μου συγκρότημα. Τους γουστάρω πολύ. 8)

Και όσα είπαν οι αποπάνω ήταν άκυρα γιατί ο πρώτος δίσκος που επηρρέασε το death metal είναι η δισκάρα Hell Awaits. \M/

Sepultura ρε Μ****Α…:lol: :stuck_out_tongue:

ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΠΙΤ.-

Ναι αλλα ο δισκος που εδραιωσε τη riff-ολογια ηταν το RIB…:wink:

Lol! τι να πούμε για τους [SIZE=“6”]SLAYER[/SIZE] δηλαδή? Απλα προσκυνάτε όλοι μην σας πάρει ο διαολος! :slight_smile:

όλα τα άλμπουμ γαμάνε όμορφα και ώραια. αγαπημένο το “εποχές στην άβυσσο”. :slight_smile:

Τα σπάνε. Ελπίζω να’χουν έρθει αφ’ότου έχω ενηλικιωθεί για να έρθω να χώσω μερικές μπούφλες στο pit.- :stuck_out_tongue:

Τι να λεμε τωρα!!!??οι ηγετες του thrash metal.τους προσκυναει ΟΛΗ η ακραια σκηνη του μεταλ.το συγχρονο μεταλλικο hardcore (οχι metalcore) τους κοπιαρει κανονικοτατα (βλεπε stampin ground,cataract κλπ).

reign in blood,seasons in the abyss,south of heaven γκρεμιζουν καστρα και παλατια!!!

Μία από τις λίγες μπάντες που δεν έχουν κυκλοφορήσει ούτε καν μέτριο δίσκο…

Kαι πάλι το Ηell Awaits ήταν. :stuck_out_tongue: