Slayer

συμφωνοι,αλλα ξεχνατε τα ψειγματα που αρχισαν να παρουσιαζονται στο divine intervention
και φυσικα την δισκαρα (κατ εμε) Diabolus in Musica.κομματια σαν το in the name of god ητανε μεσα στην hardcore-ιλα πριν ξεσπασει ολη η μοδα.1998 ANTICHRIST IS THE NAME OF GOOOOOOOOOD!!!

@zafrock

Δε νομιζω. Anyway…

Ωραίο το τελευταίο τους παρεμπιπτόντως…

#-o :lol:

ΑΟΑΑ DIVINE INTERVENTION ΓΑΜΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! σερκλ οφ μπιλιφς ρεεε

Για να μπω και οn topic επιτέλους οι Slayer ήταν είναι και θα είναι για πάντα οι ηγέτες του Thrash metal…To Reign in Blood θα είναι για πάντα ο δισκος ορισμός του μίσους και της οργής…Τέλος…8)

Kαι μένα το Reign είναι το αγαπημένο μου. Αλλά από τραγούδια το Dead Skin Mask. :!:

Τα αγαπημένα μου είναι τα Hell Awaits και South Of Heaven.

Νταξ, βασικά από τα κλασσικά τους άλμπουμ ο,τι και να πούμε είναι λίγο.

Από τα μετά Lombardo εποχής γουστάρω κάργα Divine και Diabolus. Τα αγαπημένα μου κομμάτια απο εκεί είναι το 213 και Stain Of Mind ( τι απίστευτα drums είναι αυτά ωρεεεε ) αντίστοιχα. Αυτό που δεν μ αρέσει στο σύνολο του είναι το God Hate Us All.

Tο τελευταίο είναι αρκούντως τρομέρο.

το Stain Of Mind ειναι μαλλον το αγαπημενο μου κομματι απο τη μετα-λομπαρντο εποχη. αν οχι το τοπ, σιγουρα στα κορυφαια. δεν ειναι τυχαιο οτι το παιζανε αρκετα συχνα στις περιοδειες με την επανενωση. όσο να ναι χει τον αερα των παλιων ‘ασματων’… :metal:

πσσσσσσσσσσ καλά τι να λέμε τώρα για αυτό… Θυμάμαι το 98 που ουρλιαζα να το παίξουν… και όταν το παίξανε ξεσβερκιάστηκα εντελώς!

μπαν.

δε τους ειχα δει τοτε γμτ. :frowning: κριμα επειδη γενικα μ’ αρεσε ο bostaph :frowning:

το 98 θυμαμαι ειχανε παιξει και το GEMINI!!!και εγινε πανικος!!!οπως σε ολα τα κομματια βασικα!!χαχα

KANTE PISO!!!KANTE PISO!!! :lol: :lol: :lol:

Απαιτω να κλειδωθει το τοπικ!!!Ποιοι ειμαστε εμεις να μιλαμε για τους Slayer?
Περα απο την πλακα ωραιο τοπικ.10 μαντραχαλοι σκουζουν για αυτη την τεραστια μπαντα.
Αουα!!!Απιστευτα αλμπουμ με μονη αδυναμη στιγμη το God Hates us all κατ’εμε.
Ο Kerry King ειναι θεος!Ετσι πρεπει να τα χωνει ο κιθαριστας των Slayer.

Eμένα πάλι μου αρέσει και το God Hates Us All. Το θεωρώ καθ`όλα αξιοπρεπέστατο δίσκο, απλά ο κάπως μοντέρνος του ήχος ξένισε κάποιους.
Επίσης θα αναφέρω και το Undisputted Attitude, το πρώτο που άκουσα από αυτούς στα 13 μου νομίζω…

το Undisputed δε μ αρεσε εμενα. μου κατσε πολυ στραβα οταν το ακουσα. :-k

Εμένα πάλι με έκανε να πάω μετά από καμμιά εβδομάδα και να πάρω τον πρώτο δίσκο που είδα από αυτούς (το Hell Awaits). Όταν άκουσα το Undisputed ήμουν μικρός και τους είχα μόνο ακουστά, δεμ ήξερα κάτι παραπάνω γιαυτούς και μουχε κάτσει πολύ καλά. Και τώρα, το θεωρώ συμπαθητικό δισκάκι, όχι και την απόλυτη δισκάρα, ΟΚ, απλά καλούτσικο, όμως έχει κάποια παραπάνω αξία για μένα και καμμιά φορά το βάζω να το ακούσω…

Seasons in the Abyss h albumara tous gia mena an kai pragmati to RIB einai to pio epidrastiko tous.

Kai εγώ πιστεύω πως το Seasons είναι το πιο ώριμο και το καλύτερο τους άλμπουμ. Κάθε σύνθεση εκεί μέσα είναι μαγική. Εδικά Dead Skin Mask και το ομώνυμο τα δύο καλύτερα κομμάτια τους μαζί με Αngel Of death.Από τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών.

Αυτό ακριβώς

Ξεθάβεται…

χμμμμμ δεν ξερω ακομα.Θα το σκεφτω και θα σας πω