Slayer

Παίζει να νομίζει ότι είναι το Millenium Falcon

1 Like
5 Likes

live δίσκος από Slayer το Νοέμβριο

2 Likes


33 χρόνια :metal:

7 Likes

Συναυλία από λάθος περιοδεία βγάλανε οι μαλάκες!

Slayer_-_Seasons_in_the_Abyss
29 χρόνια :metal:

5 Likes

Μεγαλη αγαπη αυτο το αλμπουμ! war ensemble,dead skin mask,seasons,born of fire,spirit in black,skeletons of society,blood red,hallowed point,temptation,expendable youth…10αρι ακατεβατο…μυθικη σειρα τα 5 πρωτα Slayer albums

1 Like

Ξέρουμε αν θα παίξει και στους ελληνικούς κινηματογράφους αυτό όπως θα παίξουν σήμερα των Metallica?

3 Likes

Αλλα τα ματια του λαγου κι αλλα της κουκουβαγιας :stuck_out_tongue:, οποτε δυσκολο να παιξει.

EDIT: θα παίξει! https://www.slayer.film/

4 Likes

ψψψψψψψψψ μαγεια!

Έπος!

7 Likes

Ερωτικές μπαλάντες, τζαζιές, κλαρίνα και μαλακίες. Έτσι πρέπει

2 Likes

Είδε κανείς την ταινία χτες; Δεν μιλάμε για συναυλία, μιλάμε για ΤΗRASH METAL ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ. Τεράστιο respect στη μεγαλύτερη thrash μπάντα που έβγαλε ποτέ ο πλανήτης.

2 Likes

Ειμουν στο Βιλατζ!. Γαμησε η ταινία και το λαιβ καλό, πολύ κατώτερο βέβαια απαυτα που παίζουν οι Σλειερ τα τελευταία 2 χρόνια αλλά παρολαυτα πλ δυνατό… Btw συνηδητοποιησα ότι θα θελα πραγματικά πολύ να βγάλουν και άλλο album βλέποντας πόσο δένουν οι King Holt

Πήγα κι εγώ.
Δυστυχώς δεν έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις καθώς ο ήχος αφενός ήταν αρκετά χαμηλά για τέτοιου είδους προβολή και αφετέρου δεν ήταν καθαρός με αποτέλεσμα τα τύμπανα να ακούγονται θαμμένα. Στο FB γράψανε πολλοί παράπονα για το θέμα του ήχου και μάλιστα κάποιος ανέφερε ότι δεν ήταν καν stereo. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει το συγκεκριμένο αλλά δεν το βρίσκω και απίθανο… :zipper_mouth_face:

1 Like

Ισχύει αυτό για τον ήχο όλοι ξενέρωσαν μαυτο, γιαυτό συμφέρει πιο πολύ η αγορά του dvd περί διασκεδασης και κοπανιματος,

1 Like

Κοίτα ο Araya αποσύρεται. Ο Holt γυρνάει πίσω στους Exodus. Οπότε μένει ο Kerry King με τον Paul Bostaph. Λες να κάνουν καμιά μπάντα οι δυο τους; Εννοώ να βρουν τραγουδιστή, μπασίστα και δεύτερο κιθαρίστα. Δεν ξέρω κάτι, κουβέντα καφενείου κάνω.

Όντως ήταν πιο χαμηλά από ότι έπρεπε ο ήχος. Το μειονέκτημα που είχε η ταινία. Ρε σεις τι φανταστικούς συναυλιακούς χώρους έχουν στην Αμερική; Πανέμορφους, με άψογη ακουστική, τα πάντα όλα!

2 Likes

King με κάναν Ανσελμο τον κόβω να κάνει μπαντα, το χω ξαναπεί είναι πλασμένοι ο ένας για τον αλλον, ο μόνος λόγος που δεν θα γίνει είναι επειδή ο άλλος είναι καμένος με τα projects του όλη την ώρα

1 Like

Προσωπική γνώμη χωρίς να έχω κάπου να τη στηρίξω είναι πως Araya και king είναι συνηθισμένοι σε έσοδα πάρα πολλών χιλιάδων δολαρίων κάθε χρόνο κάτι το οποίο θα σταματήσει σε μεγάλο ποσοστό χωρις τις συναυλίες. Ισως σε 2-3 χρόνια δουμε ακόμα μια τελευταία περιοδεία μαζί με Lombardo αυτή τη φορά. Θα είναι κάτι που οι οπαδοί θα το γουστάρουν τα εισιτήρια θα πουληθούν γρήγορα και θα έχουν τα αναμενόμενα έσοδα οι μουσικοί συν την αποθέωση που όσο να΄ναι παίζει και αυτή το ρόλο της. Win Win κατάσταση μεταξύ πελατών και επιχείρησης Slayer.

3 Likes
1 Like