Slipknot - The Gray Chapter

εγώ είμαι φουλ ικανοποιημένος με αυτή την απάντηση! σεβαστό :slight_smile:

(πάντως παίζει να’ ναι και προγραμματισμένα τα τύμπανα)

Anyway just saying!

Εφ’ όσον δεν έχουμε το όνομα κάποιου ντράμερ (εκτός και αν χάσαμε ή δεν είπαν κάτι σχετικά) δεν το αποκλείω καθόλου. Ή ότι είναι πιθανόν να ανέλαβε ο Shawn ή ο Chris (ενδεχομένως και με πειράγματα) να γράψει τύμπανα.Εν καιρώ, υποθέτω, θα μάθουμε κατιτίς παραπάνω.

νομίζω έχουν ηχογραφηθεί με τον νέο ντραμμερ τα τύμπανα, αλλά δεν παίρνω και όρκο.
και ναι, για αυτό που θέλουν να παίξουν, μια χαρά είναι τα τύμπανα

μιας και γινεται κουβεντα για τον ηχο των drums, ενω και γω λατρευω απο παλια οτι εχουν κανει μεχρι το vol. 3, δεν γουσταρα ποτε τον ηχο στα drums. ειναι θεμα αισθητικης.

οσο για το κομματι ισως υπερβαλλετε λιγο. το οτι εφεραν παλι λιγη σατανιλα και εχωσαν στοιχεια των πρωτων 2 δισκων δεν το κανει απαραιτητα καλο κομματι, κουραζει ευκολα.

Το κομμάτι είναι καλό γενικά αλλά όχι για να ενθουσιαστείς. Πιο πολύ ενθουσιασμό προκαλεί η στροφή που δείχνουν σε πιο σκληρό ήχο που φέρνει στο νου τις πρώτες δουλειές τους (μέχρι και iowa). Το ομώνυμο άλμπουμ συνεχίζει να είναι μέχρι σήμερα το αγαπημένο μου.

Επίσης ο οργανικός και πιο ζεστός ήχος δεν ταιριάζει σε όλους. Σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελα οι Slipknot να ακούγονται έτσι. Δεν υπάρχει και κανένας απολύτως λόγος για αυτό.

εμένα μου φάνηκε πολύ μέτριο πάντως…

Stone Sour?

https://www.youtube.com/watch?v=9wKw3oGb9-g&feature=youtu.be

ναι και εμενα πιο πολυ Stone Sour μου εφερε στο μυαλο παρα Slipknot . Ωραια παραγωγη ομως …

ουαου… αυτό το κομμάτι είναι πραγματικά απαίσιο!! Ανώμαλη προσγείωση μετά το πρώτο.

Oντως Stone sour ακουγεται.

Ναι, λες και το All Hope Is Gone δεν είχε τα μισά κομμάτια έτσι, τώρα σας ενόχλησε :stuck_out_tongue:

Μαλακία τους που δεν έβγαλαν τα κομμάτια με διαφορετική σειρά, τώρα όλοι τούμπες θα έκαναν με το negative one

^

Στο all hope is gone δεν έλεγαν όλοι “πάμε για νέο iowa”

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

…δεν είμαι ο κλασικός φαν των Slipknot…εμένα μαρέσει περρισότερο το All Hope Is Gone, σε σχέση με παλιότερους δίσκους που θεωρούνται καλύτεροι…έτσι λοιπόν το τραγούδι δεν με χάλασε καθόλου…μάρεσε περρισότερο απ’το The Negative One, το οποίο μια χαρά είναι κιαυτό:):!:

μετά απο αυτήν την πίπα που ακούσαμε, υπάρχουν και οι άλλες πληροφορίες

5: The Gray chapter October 21 (κάντε ενα edit στον τίτλο)

  1. XIX
  2. Sarcastrophe
  3. Aov
  4. The Devil In I
  5. Killpop
  6. Skeptic
  7. Lech
  8. Goodbye
  9. Nomadic
  10. The One That Kills The Least
  11. Custer
  12. Be Prepared For Hell
  13. The Negative One
  14. If Rain Is What You Want
  15. Override (bonus track)
  16. The Burden (bonus track)

Βλέποντας το εξώφυλλο για κάποιο λόγο θέλω να πλακώσω στο ξύλο τον Ντάνιελ Λαρούσο.

Έγινε.

Εντάξει δεν το λες άσχημο το κομμάτι αλλά δεν είναι και κάτι εξαιρετικό ΠΡΟΦΑΝΩΣ.

αχαχαχαχαχαχα.

*εγω πάλι ακούγοντας το κομμάτι, θέλω να πλακώσω τον corey

O corey εχει δημιουργησει προσδοκιες με τις δηλωσεις του κατα καιρους και αυτο ισως του γυρισει αναποδα,τα singles ως συνηθως ειναι μετρια,οποτε ας δουμε τι εχουν να μας πουν σε μια απελπιδα προσπαθεια να σωθει το ονομα των slipknot.

Το κλιπ του The Devil In I

https://www.youtube.com/watch?v=XEEasR7hVhA