Slipknot

Ήμουν έτοιμος στη γωνιά μου για να κράξω, ειδικά μετά το μέτριο κατ’ εμέ All out Life (το οποίο δε μπήκε και στο δίσκο), αλλά τέτοιο ρεφραίν Slipknot είχα να ακούσω από το Duality. Πολύ καλό κομμάτι σε όλα του, πρόκειται για μια από τις αγαπημένες μου μπάντες και γενικά είμαι πολύ αυστηρός, θεωρώ ότι αυτό είναι ένα σωστό SLIPKNOT του 2019. Θα κρίνουμε και το τελικό αποτέλεσμα όταν έρθει η ώρα…

2 Likes

Είχα ακούσει τότε το all out life και πωρώθηκα άσχημα. Τώρα το βγάζουν από το tracklist κρίμα. Ελπίζω τα υπόλοιπα να αξίζουν. Νταξ το καινούριο καλούτσικο

Ωραίο το art work, οι μάσκες και το όνομα του album… Αναμένουμε λοιπόν

Μιααα χαρά πυρκαυλος το άσμα…

Λογω Chris Fehn λογικα

Ε ναι… δεν περίμενα ότι θα έπαιρναν αντικαταστατη…

Εγώ περιμένω δισκάρα παιδιά

2 Likes

Μαζί σου. Πολύ καλά δείγματα και φαίνεται να αγκαλιάζουν περισσότερο τον πιο mainstream χαρακτήρα τους διατηρώντας το κοπάνημα, κάτι που τους ταιριάζει πάρα πολύ και εκμεταλλεύονται έτσι το ταλέντο του Corey.

Α και η μάσκα του Corey γάμησε! Αρρώστια!

Κι εγώ καραγούσταρα μάσκα και image του και ΕΣΚΑΣΑ να θυμηθώ τι μου θυμίζει, το βρήκα τελικά, στα “Τοσοδούλια από το διάστημα” που έπαιζαν στη δεκαετία του '80 (ναι είμαι 40) ένας τύπος ήταν κάπως έτσι, δε βρήκα επεισόδιο στο yt ρε γμτ, μόνο φωτο από το ίντρο:

hqdefault

(λολ, ξέρω)

Λένε πίσω από τη μάσκα του κορει είναι ο σαβινι υπεύθυνος για αρκετή αμερικανική καλτιλα… Η φάση της νέας μάσκας είναι ότι είναι σχεδόν διαφανή και ουσιαστικά το βάψιμο που θα κάνει από μέσα θα δίνει τον τόνο της μάσκας σύμφωνα με τη διάθεση του…

2 Likes

Καπως αχρειαστη η μεγαλη εισαγωγη,αλλα με το που σκαει στο 1:23’’ το κοπανημα,ειναι καλο κομματι.

πολυ καλο το Unsainted.
Περιμενω και τα αλλα κομματια

Τι πρόσεξε ρε ο άνθρωπος…!!
(Το ρεφρέν στο κομμάτι είναι απλησίαστο για πολλούς. Ούτε σε όνειρο δεν το φτάνουν)

Edit. Σε νέες δηλώσεις ο corey είπε πως είναι κάτι ανάμεσα από iowa και vol.3. την επόμενη φορά πού θα μιλήσει λογικά δεν θα αναφέρει καν κάτι σε iowa. Τον αγαπάμε τον βλαμμένο.

3 Likes

Εγάμησε το Unsainted. Θα έλεγα ότι είναι που μετά το All Out Life δεν είχα τρομερές προσδοκίες και μου έκατσε, αλλά πραγματικά το κομμάτι είναι τεράστιο. Σε φάση δε ξεκολλάει με τίποτα εδώ και τρεις μέρες.

Τελείως προβλέψιμος ήχος, αλλά ω γουελλ, πρώτο σινγκλ από Slipknot του '19. Μακάρι κι ο υπόλοιπος δίσκος να παίζει σε τέτοια επίπεδα.

Το tweet με το “Iowa moments/Vol. 3 moments/WANYK moments” σχόλιο υπέροχο, πραγματικά ο Taylor που αγαπήσαμε. :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Όταν το πρωτοάκουσα δεν μου κόλλησε όπως το all out life το οποίο τελικά δεν μπήκε και με ξενέρωσε. Ακούγοντας όμως το κομμάτι ξανά και ξανά πωρώθηκα και μετράω μέρες.

Σε πιο σημαντικά νέα http://roxx.gr/2019/05/19/pethane-sta-22-tis-kori-tou-clown-ton-slipknot/
Σοκ να φεύγουν άνθρωποι τόσο νωρίς. Καλό κουράγιο στην οικογένεια της.

Λάιβ στρίμινγκ από Rock am Ring. Βγήκανε με People = Shit, Sic και Get This :wave:

6 Likes

Αυτό το show πρέπει να έρθει Ελλάδα σύντομα.

3 Likes

μακαρι να ερθουν

3 Likes

Τρέλα!

2 Likes

Τι χάνουμε…

Μετα τους Tool τη προηγουμενη βδομαδα , θα τους δω αυριο στην Πραγα (Ο2 Arena) που ειναι ηδη sold out εδω και πολυ καιρο… Αναμενεται χαμος…