Slipknot

Κι εγώ το μετάνιωσα τρελά που δεν πήγα.Δεν πειράζει όμως,πιστεύω θα ξανάρθουν !

Ps:Θυμάστε τότε που είχαν έρθει,τι χαμός γινόταν εδώ στα κανάλια και το τι παραπληροφόρηση είχε πέσει ? :lol:

OI ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΥΟΥΝ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΩΝ ΣΛΙΠΚΝΟΤ (ο τόνος στο όμικρον) :lol: :lol: :lol:

το λαιβ ηταν σκετη απολαυση

Εμένα αυτό το συγκρότημα δεν με τρέλενε, εντάξει είχαν μερικά καλούτσικα κομμάτια αλλά υστερούσαν μπροστά σε άλλα συγκροτήματα (π.χ Death!). Το κύριο χαρακτηριστικό τους είναι η ψευτιά πάντως! Αν νευριάσουν οι οπαδοί τους συγνώμη αλλά αυτό είναι γεγονός. Παλιά παρακολουθούσα τις δηλώσεις τους και μεταγενέστερες δηλώσεις ή γεγονότα τους έβγαζαν ψέυτες. Παραδείγματα για να μην με περάσετε για φανατικό anti-slipknot…:!:

  1. Ένας τύπος από το συγκρότημα ντυμένος παλιάτσος(!) λέει ότι αν πιαστεί κάποιο μέλος να παίρνει ναρκωτικά θα τον διώξουν. Ο μπασίστας 6 μήνες μετά τράκαρε την Πόρσε του ενώ ήταν μαστουρωμένος. Προσπάθησε να δωροδοκήσει το ζευγάρι που είχε τρακάρει αλλά αυτοί φώναξαν την αστυνομία. ο μπασίστας ακόμα παίζει μαζί τους, κωλοτούμπα!

2)Ο τραγουδιστής λέει σε περιοδικό ότι δεν βγάζουν πολλά χρήματα επειδή είναι 9 άτομα “μόνο από τα μπλουζάκια βγαίνει κάτι…”. Πρόπερσι αγόρασε σπιταρώνα σε αριστοκρατική συνοικία στην IOWA, την οποία πόλη προσπαθούσαν να περάσουν σαν μια μικροσκοπική σκοτείνη πόλη στο κοινό τους. ΡΕ αυτή έχει δικό της αεροδρόμιο και ένα κάρο πλουσιόπαιδα με κουρσάρες. Επίσης για την ατάκα δεν βγάζουμε φράγκα…βλέπε και πάνω ο μπασίστας με την πόρσε του. Φαντάσου να βγάζανε λεφτά- αεροπλάνο θα αγόραζε!!!#-o

3)Ο κιθαρίσταςThompson (νομίζω έτσι τον λένε) σε συνέντευξημε τον Kerry King που παίζει B.C rich τον ρώτησαν γιατί δεν παίζει πια αυτή την μάρκα όπως ο Kerry είπε ότι δεν του άρεσαν οι λαιμοί τους και πως η Ibanez που του φτιάχνει τώρα τις κιθάρες του είναι εκπληκτική. Ένας συλλέκτης κιθάρων που ξέρω από το εξωτερικο, γνώριζε ένα φίλο του Thompson πήγε σπίτι του και είδαν σχεδόν 50 χειροποιητες B.C rich κιθάρες στη συλλογή του, ότι μοντέλο φανταστείς. οι ibanez ήταν ελάχιστες 3!!! Τις παλιές του τις είχε πουλήσει!!!Τώρα του φτιάχνουν καινούργιες με Neck scale και construction στο ύφος των B.C rich που έπαιζε. Είπε σε αυτό τον τύπο ότι έφυγε επειδή το custom shop αργούσε να του φτιάχνει κιθάρες (το ήθελε όλο δικό του!!), άλλη απάντηση σε διαφορετικό άτομο. Άνθρωπος από την b.C rich μου είπε πως έφυγε γιατί δεν τον πλήρωναν για να παίζει τις κιθάρες τους (πολιτική της εταιρίας, ισχύει για όλους τους διάσημους)!!!#-o Ακόμα και μετά την φυγή του έκανε παραγγελία για νέα κιθάρα…

Δεν ξέρω αν σας αρέσουν οι ψεύτες…εμένα όχι. Συγκροτήματα τέτοια υπάρχουν πολλά για να αγοράζω τους δίσκους τους…[-X

Γαμω τις πανελληνιες ασδξκσαφξακξσοξφγργιξσδογξσοξγαξγοαφβννωσψμψψμπασχψαψκ

Αυτό μετράει σαν λέξη στο scramble???:lol:

Ειχαν πεσει κτ μπουκαλια εκει νομιζω;:-k

Ξέχασες να μας δώσεις και λεπτομέρειες για την ετήσια φορολογική τους δήλωση:!:

Λοιπόν ωραία όλα αυτά που λες αλλά ο φίλος του φίλου του φίλου που πήγε στο σπίτι του φίλου του φίλου του Thompson :-k

Όσο για το 2 πια εποχή το είπε αυτό??? Νομίζω τα παρουσιάζεις όπως θες λίγο(εως πολύ)…Ο Corey ανήκει και στους Stone Sour και τα album τους πουλάνε πολύ επίσης…ενώ το Vol.3 των Slipknot ανέβηκε πολύ ψηλά σε πωλήσεις και γενικά η κάθε κυκλοφορία τους…τώρα αν κοιτάς συνέντευξη του 1999 λογικό να λέει ότι λέει…
Επείδη μου έχουνε πει για την Iowa μου έχουνε πει ότι είναι μια από τις πιο απαίσιες και βαρετές πόλεις που υπάρχουν, το οτί υπάρχουν καλές συνοικίες είναι λογικό όπως σε κάθε πόλη που γνωρίζω…το οτι οι περισσότεροι απο τους Slipknot αν όχι όλοι δεν ήταν πλούσιοι και μέναν σε κωλοπεριοχές είναι κάτι γνωστό αυτό δεν σημαίνει ότι για πάντα πρέπει να κατοικούν εκεί:wink:

Για το πρώτο αν έχεις Link που να στηρίζεις τα λεγόμενά σου πάω πασο μιας και δεν το γνωρίζω αν είχε ειπωθεί όντως κάτι τέτοιο…:slight_smile:

λοιπον

ο μπασιστας paul grey ειχε συλληφθει το 2003 για το περιστατικο που αναφερεις

η δηλωση του “παλιατσου” που λες ποτε εγινε?

γιατι ειναι γνωστο οτι τα περισσοτερα μελη των slipknot κανανε ναρκωτικα στο παρελθον

ο τραγουδιστης τους corey taylor εκανε ναρκωτικα ακομα και οταν γεννηθηκε ο γιος του το 2002
ο οποιος ηταν και η αφορμη να τα κοψει

οπωτε κατι δεν στεκει σωστα

το ιδιο και με τα λεφτα που λες

ειναι γνωστο οτι το πιο μοσχοπουλημενο τους αλμπουμ ειναι το ομωνυμο τους απο το 1999
το οποιο εγινε πλατινα το 2000 και αποτελεσε την πρωτη πλατινα της roadrunner
και ολοι ξερουμε τι σημαινει να πουλας τρελα στην αμερικη!

Kαι να είναι ψεύτες, αυτό επιδράει στη μουσική τους??
Και εγώ προσωπικά δεν ξέρω άλλα παρόμοια συγκροτήματα με τους Slipknot…

ψεύτη:p

Πάντως γενικότερα δεν μου πολυστέκουν τα όσα λέει ο φίλος…:roll:

Βασικα ειναι ενα απο τα υποψηφια ποστ του μηνα.

SLIPKNOT: “Ο κόσμος δεν είναι ακόμα έτοιμος για το νέο album…ΆΆ
[I]
Σε μεγάλες δηλώσεις προέβη ο frontman των SLIPKNOT, Corey Taylor, για το νέο τους –άτιτλο ακόμα- δίσκο, που αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 12 Αυγούστου. “Δε νομίζω ότι ο κόσμος είναι έτοιμος για αυτό το albumΆΆ είπε στο Billboard.com.

“It’s going to rip your face off” (αμετάφραστο…!). ΅ΆΕίναι ένα σκοτεινό πέρασμα ανάμεσα στο “Vol. 3” και το “Iowa”. Έχει πολύ δύναμη μέσα του, αλλά και πάλι υπάρχουν κάποια φοβερά μελωδικά σημεία.

Είναι “οργανωμένο χάοςΆΆ… Αμφέβαλλε, όμως, κατά πόσο θα ικανοποιήσει τους πιστούς οπαδούς των SLIPKNOT. Για να δούμε…[/I]

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=5637

Και γιατι δεν ειναι ετοιμος?:stuck_out_tongue:

ο joey δεν πηγε στους korn?

Οχι :expressionless:
Ηταν σε περιοδια με τους Ministry νομιζω

οπως τα λεει

προφανως εννοει οτι ο κοσμος δεν ειναι ετοιμος για την αλλαγη που θα κανουνε με το νεο αλμπουμ

και οχι ως προς οτι ειναι κατι που δεν θα εχουμε ξανακουσει!

ελπιζω να μην τυποποιηθουνε και να βγαλουν καφρικα κομματια με μελωδικα ρεφρεν οπως κανουν οι metalcore μπαντες!

ναι αλλα αυτο ηταν περσι.

Περιμενουμε με αγωνια το αλμπουμ και ενα λαηβ γαμω.Το προηγουμενο ηταν μεσα στις Πανελληνιες μου.

Και μενα μεσα στο στρατιωτικό…Γκρρρρ…

ΣΕ ΝΟΙΩΘΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ.