Sludge δίσκοι

Dark Castle - Surrender To All Life Beyond Form(2011)

Συνεντευξη και νεο τρεγουδι εδω http://www.brooklynvegan.com/archives/2011/03/an_interview_w_51.html

Ακομα εχουμε και καινουργιο απο τους Ιταλους Lento(Icon) το οποιο λικαρε

Ρε σεις, τι θα πρωτακούσουμε? Ακόμα δεν έχω ακούσει το Northless ούτε δυο φορές καλά καλά, και σκάει Dark Castle?

Δηλαδή έλα μωρή θεά Stevie

:vibrate::bounce::vibrate::bounce::vibrate:

κέρασέ μας σαπίλα,

αλλά ΟΚ κάποιος να σεβαστεί κι εμάς τους καημένους τους ακροατές που έχουμε χάσει τη μπάλα!!!

Πραγματικα εχουμε χασει την μπαλα!!Εχω κατεβασει Northless,Tephra,Sub Rosa,rabbits και πραγματικα δεν εχω χρονο να κατσω σοβαρα να τα ακουσω.Aναμενουμε και το καινουργιο Dark Castle.Δεν μασαμε.Θα τα ακουσουμε ολα.Καποια στιγμη…
:stuck_out_tongue:

Π.Σ Aπο το Facebook των Unearthly Trance:"We just surived the biggest earth quake in japanese history! EVERYONE on the tour is safe! WOW!! "

Για οσους δεν ξερουν οι Unearthly Trance ηταν σε tour στην Ιαπωνια μαζι με Melvins High On Fire.

To Subrosa να ακούσεις πρωτίστως, είναι το πιο απαραίτητο απ’όλα, και όλοι να κάνετε γρήγορα γιατί πέρα απ’όλα τ’άλλα, 7 Ιουνίου βγαίνει και νέο [B][SIZE=“4”]TOMBS[/SIZE][/B]. :!:

Melvins, High on Fire και Kylesa πέτυχαν και τον σεισμό στην Νέα Ζηλανδία αν δεν κάνω λάθος! Γουρλήδες! 8O

Γουστάρω άπειρα, μεγάλη απόλαυση να τον ακούς δυνατά αυτόν τον δίσκο.

[SPOILER][SIZE=5][B]ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!![/B][/SIZE][/SPOILER]
Τι δηλαδή τώρα θα χουμε Summer Hours? :roll:

Σωστός o δάσκαλος, το σαμπρόζα είναι μαγευτικό και καλό είναι να το ακούσουν αρκετούτσικοι.

[B]Kat leaves Salome
[/B]

“I’m no longer in Salome because of personal conflicts within the band. I wish them well if they decide to continue on, and I hope they’re successful with all their projects. I’m continuing with Agoraphobic Nosebleed and will hopefully be forming another project in the future.
Thanks for everyone’s support over the years. I greatly appreciate it.” - Kat

Μου μυρίζει αλλαγή μουσικής κατεύθυνσης, ή διαφωνίες λόγω των πρότζεκτ. Αν δε πρόκεται γιαυτά, σερσέ λα φαμ :!:

Ή μετακόμιση ελλάδα για τον ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ :blues:

Kάντο εσύ για να φτιάξουμε τη “μικτή σλατζ της ελλάδας” που σου έλεγα τις προάλλες στο λαιβ των ΣοΝ :roll:

Κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες το πρώτο demo των Χαλκιδαίων [B]GOMGOMA[/B] (μέλη από ROUTES, BAG A HEAD, IZM OF KARAWAN) με τίτλο [B]“Sick Theories”[/B]. Δεν το έχω ακούσει ακόμα, αλλά κρίνοντας από τις υπερσάπιες ατμόσφαιρες που βγάζουν λάηβ, προβλέπω ότι θα έχει ενδιαφέρον.

Το κατεβάζουμε από το official blog τους όπου υπάρχουν και οι στίχοι:

^Θα κατέβει. :!:

2 πραματάκια κι εδώ, πρώτ’απόλλα, η Kat εμφανίστηκε live ως guest στην εμφάνιση των [B]Batillus [/B]στη Nέα Υόρκη.

Ριπόρτο με φωτός και βίντεα εδώ:

Και στα σοβαρά νέα, έλεγα να ανοίξω νέο θρεντ, αλλά ας είναι.

[B]TOMBS[/B] - “Path of Totality” (7 Ιούνη)

Το “Vermillion” [I]εδώ [/I]και τα σαγόνια στο πάτωμα. 8O

Moonshine - Moonshine

Sludge δισκαρος απο την Baltimore με Doom-Punk στοιχεια που κυκλοφορησε το 2005.
Πισω απο το μικροφωνο βρισκεται η

Mis την οποια πραγματικα θα λατρεψετε.
http://www.metal-archives.com/band.php?id=74860

Για όποιον θέλει να τσεκάρει και λίγο ντόπιο πράμα, έχουμε φρέσκο και [U]δωρεάν[/U] προμο από [B]Gomgoma[/B].

Τσεκάρισμα, κατέβασμα και σερφάρισμα στο μπλογκ τους.

Σας πρόλαβαν, κύριος :!:

με γαμάτε ρε, με γαμάτε! Δεν προφταίνω με τίποτα. Λοιπόν:

[B]Whitehorse[/B] - “Progression” (2011)

Για το ντεμπούτο των αυστραλών τα’χαμε πει στο drone thread, αυτό πάει εδώ γιατί είναι πιο “δομημένο” και “σχηματισμένο”, δεν υπάρχουν λευκοί θόρυβοι και καθαρό noise, βασικά φανταστείτε ένα πράμα σαν να ακούς Corrupted δίπλα σε αναμμένο κινητήρα. Δε σοκάρει σαν το “Whitehorse”, αλλά έχει [I]αυτό το κομμάτι! Αχ αυτό το κομμάτι![/I]

[B]Aldebaran[/B] - Buried Beneath Aeons (2011)

Nέο ΕΡ [B]Aldebaran [/B]που έχει μόνο την ομώνυμη εικοσιοχτάλεπτη σύνθεση και τους βρίσκουμε λιγότερο μονολιθικούς απ’ότι στο “Dwellers in Twilight”, και με μεγαλύτερη έμφαση στις ατμόσφαιρες. Και κάποια από τα πιο ζόρικα τύμπανα που μπορεί να βρει κανείς σε funeral doom κυκλοφορία.

Btw, όσοι γουστάρουν funeral doom, ας ρίξουν μια αυτιά στο φετινό ντεμπούτο των [B]Odpörovät 1968[/B] με τίτλο “Elend”. Εγώ το βρήκα συμπαθέστατο.

Λοιπον.Ενα bump.Το SubRosa ειναι ΓΑΜΑΤΟ!!!Μπορω να πω οτι με ειχε κερδισει κι απο το Borrowed Time Borrowed Eyes.Του εχω δωσει αρκετες ακροασεις.Μου αρεσει γιατι ειναι κατι διαφορετικο.Δεν ειναι το κλασσικο ντουμοσλατζ που ακουμε συνεχεια.Το βιολι δινει μια φοβερη μελωδια και δινει κατα καποιο τροπο ταυτοτητα στον ηχο των SubRosa.Το βιολι κανει τον ηχο ξεχωριστο μαζι με τα φοβερα γυναικεια φωνητικα.Για τα οποια αν καποιος εχει αμφιβολια μπορει να ακουσει το House Carpenter.3 λεπτα τραγουδι,acapella,το οποιο με εξεπληξε.Κι αν γενικα ο δισκος ειναι ταξιδιαρικος μπορω να πω οτι αυτο το κομματι με πηγαινει στο Μεσαιωνα.

Οι Moonshine.Τι να πω το White Smoker μου εκανε ζημια.Κατεβασα το αλμπουμ για να το ακουσω αλλα μεχρι στιγμης απλα εχω περασει το White Smoker στο mp3 μου και το λιωνω.Με εχει ψιλοπορωσει το κομματι κι ελπιζω ολο το αλμπουμ να ειναι ετσι.

Το Tephra ακομα να το ακουσω ολοκληρο.Northless δεν εχω ακουσει νοτα και στη σειρα περιμενουν τα Gomgoma(που θα παιξουν support στους EHG και CoM),Whitehorse και Aldebaran.Nα δω ποτε θα προλαβω να τα ακουσω.

Επισης ειδα να εχει βγει εκει εξω το αλμπουμ των Indian,το οποιο εχω βαρεθει να βλεπω μονιμως στο σαιτ της Relapse και που μαλλον θα το τσεκαρω.Δεν το προτεινω,καθως δεν εχω ακουσει νοτα(ξερω μονο οτι παιζουν doom/sludge),απλα αν καποιος τους ξερει και εχει ακουσει τα προηγουμενα η εχει ακουσει το καινουργιο ας πει δυο λογια.

ακυρο ποστ σε σχεση με τα τελευταια,αλλα απο soilent green ποιος δισκος ειναι ο καλυτερος για να ξεκινησω?

A Deleted Symphony For the Beaten Down και μετά Sewn Mouth Secrets