Sludge δίσκοι

Ω ναι οτιδήποτε από μπλακ κόμπρα γκαμάυ.
Αυτό το’χω σε 7". Μεγάλη μπάντα!

Έχουμε ιδέα αν συνεχίζουν?

Ναι κανονικότατα, αφού φέτος υπέγραψαν με Southern Lord !!!

κάποιος από κάβιτυ δεν συμμετείχε σ’αυτούς? Ή μπούρδες λέω?

Σε λιγο καιρο αρχιζει και το τουρ στην Ιαπωνια παρακαλω.

Σύμφωνα με το last.fm ο ένας ήταν στους cavity και ο άλλος στους 16 (2 άτομα είναι μόνο)

full-legth από Behold! The Monolith. Παίζει στους ρώσοι. Με μια γρήγορη δε με εντυπωσίασε, αλλά είναι και αργάμιση, οπότε θα δείξει στο εγγύς μέλλον.

Το εξώφυλλο τα σπάει όμως.

Χειρότερο από το ep δηλαδή?

Αnyway, αν δε σε εντυπωσίασε, ρίξε μια αυτιά στο Νο Quarter For The Damaged των Νorthless.

Λεπτομέρειες από κάτω, γιατί αν και δεν είναι καθαρό σλατζ, εμπεριέχει γερές δόσεις.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=655329&postcount=371

Δεν έχω χρόνο αυτές τις μέρες ν’ακούσω πολλά πράματα, πνίγομαι, και πνίγομαι περισσότερο με το νέο ΥΟΒ, αλλά αυτούς πρέπει να τους αναφέρουμε:

RAMESSES Ω ΡΕ!

ΑΥΤΟ το άλμπουμ:

βγάλαν και νέο ΕΡ πρόσφατα που σέρνει.
Έχουν οργώσει τον πλανήτη τον τελευταίο χρόνο παρέα με Unearthly Trance!
(Τα χάπια μου!)

Μπαλίτσα εδώ: http://www.myspace.com/ramesses666

το ποσταρα το ep στο doom thread και πηγε απατο :!:

Kατέβασα τον δίσκο και γαμεί. Καλοί σάπιοι του λόγου τους. :!:

Ε στο ντουμθρεντ γίνεται πανικός.
Ονόματα από παντού.

Αυτά τα σαπιλίκια φέρνετε τα εδώ στο σλατζοκουτούκι μας.
Ξερετε σεις, ρετσίνες, κομπανία να χώνει σαπίλες και λοιπές ομορφιές.

Ξέθαψα προ ολίγου.

Raging Speedhorn - We Will Be Dead Tomorrow (2002)

Τα χρόνια πέρασαν, η μπάντα που ανέδειξε εμπορικά το είδος και το έβαλε με το ζόρι στον τότε nu-metal χάρτη δεν είναι πια ενεργή (διαλύθηκαν πέρσι), οπότε μπορούμε να την εξετάσουμε από απόσταση και με ασφάλεια. Ναι δεν ήταν “τρου”. Δεν ήταν τόσο σάπιοι όσο θέλουμε. Ναι έγιναν για ένα διάστημα σχεδόν “σταρς” ενώ οι μέντορες Iron Monkey και EHG ήταν “ruined by idiots” και “still broke”.
Ακούγοντας το δισκάκι μετά από τόσα χρόνια όμως, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως το fuck the voodooman ή το iron cobra είναι υπερτεράστια κομμάτια!
Τα Σπάει!

ΥΓ. Αξίζει να το αναζητήσετε στην πρώτη έκδοσή του με μπόνους το ΕΡ “The Gush” με το ομώνυμο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κομμάτι.

Ρε σεις τους δικούς μας τους MAHAKALA τους ξέρετε;

Εχει και κριτικη στο site γι’αυτους ρε. http://www.rocking.gr/review1334.php

Οι Raging Speedhorn οντως κανανε αρκετο ντορο οταν ειχαν πρωτοβγει.
Απο εκει και επειτα αρχισε το χαμμερ να αναφερει περισσοτερο το sludge σαν ειδος.

Δε ξέρω ούτε που τα κοιτάω. Ε και γιατι δε τους αναφέρει κανείς σας ρε. Τα τυπάκια το χουν πολύ.

Το ειχαν, αλλα δυστυχως διελυσαν… :frowning:

Στα λαιβ ητανε 3 φορες πιο δυναμη ε. Ασυναγωνιστοι στον τομεα τους.

Admiral Angry - Buster

σαπίλα από την αγαπητή Shelsmusic

θυμάμαι ότι είχα χώσει κάνα-δυο σλατζιές στο “δισκάρες που προτείνουμε…” αλλά αφού σ’εκείνο το τόπικ χάνει η μάνα το παιδί, λέω να ψάξω να τις βρώ να τις φέρω εδώ. Θέλει ψάξιμο βέβαια. Ένα που βρήκα πάντως…

Καλή ιδέα να μεταφέρονται ποστς από άσχετα θρεντ, εκεί που τους αρμόζει! Το χα σκεφτεί κι εγώ! Να δω αν θα το κάνω…

Anyway, τους Canvas θέλω να τους ακούσω, είχα διαβάσει καλά πράγματα τότε, αλλά κάπου τους έχασα.
Για να δούμε τι λένε…

Χμ… είναι δυσκολοχώνευτοι!

μεσα στο σεπτεμβριο αναμενουμε και BLACK COBRA