Smoke The Fuzz Fest 17/09 Gagarin

Με τον καλύτερο τρόπο θα ξεκινήσει το φετινό φθινόπωρο καθώς η Smoke The Fuzz Gigs ανακοίνωσε μεγάλα και γνωστά ονόματα για το νεοσύστατο Smoke The Fuzz Fest, το οποίο θα είναι αφιερωμένο στον heavy/doom ήχο και θα έχει τίτλο Fall Of Doom.

Επτά μπάντες, όλες από το εξωτερικό, θα εμφανιστούν το Σάββατο 17 Σεπτέμβρη στο Gagarin205 στην Αθήνα, στο μεγάλο φεστιβάλ που αναμένεται να προσελκύσει το ενδιαφέρον των οπαδών του ευρύτερου doom/stoner/psych ήχου.

Τα 7 συγκροτήματα που έχουν ανακοινωθεί, όπως μπορείτε να δείτε και στο poster της Smoke The Fuzz Gifs, είναι οι Yob, Bongzilla, Dopethrone, Sons Of Otis, Black Cobra, Suma και Love Sex Machine.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Bongzilla, Sons Of Otis αλλά και οι Love Sex Machine επισκέπτονται τη χώρα μας για πρώτη φορά, αποτελώντας για χρόνια συναυλιακό απωθημένο των οπαδών.

αυτα ειναι

Αντε γειά!! Τρελό live…
Mακάρι να μπορέσει να γίνει outdoor… Σεπτέμβριο έχει ακόμα καλό καιρό, γιατί να κλειστούμε μέσα!

Συνήθως τέτοιου είδους μπάντες έχουν πολύ καλύτερο ήχο σε κλειστό χώρο…

Στα του φεστ, τέτοιο lineup ούτε στο εξωτερικό! Άντε να περάσει ο καιρός!

καλο ακουγεται. Καλα να ειμαστε να εχουμε και φραγκα και θα τιμησουμε…

Sons of otis :papas:

Το κτύπησα το εισητήριο…

Ήδη τα 32άρια έχουν εξαφανιστεί και τώρα παίζουν τα 36άρια.

Για του Οκτωβρίου παρά τον αρχικό μου ενθουσιασμό, ενδέχεται να λείπω εξωτερικό οπότε με βλέπω να μην παίρνω από τώρα.

Πότε βγήκανε ρε πούστη μου;

Ιησού Χριστέ.

η φάση ήταν muse, κανα τέταρτο το πολύ :stuck_out_tongue:

… Απλά ανυπομονώ!

Υπομονή!

All we need is just a little patience που έλεγε κι o συχωρεμένος ο Scott Weiland:

Ποιος Scott Weiland μωρέ κι εσύ :lol:!

Έχω μερικά θεματάκια με το event:

1)Βάζεις YOB πρώτους ή τελευταίους, διότι ενδιάμεσα θα γινει αχταρμάς
2)Αν σκεφτείς ότι έχουμε 6 μπάντες, πόσα φράγκα θα χαλάσω σε ξύδια και νταφού?

γνωρίζουμε το πρόγραμμα εμφανίσεων των συγκροτημάτων;;;

δεν έχει βγει κάτι ακόμα. και με τρώει και η περιέργεια :stuck_out_tongue:

Χώσε Τάκαρε!

7 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κατά τη διάρκεια της ζωής μου έχω γνωρίσει όλους τους ΖΝ πλην του Μηδενιστή, από σπόντες:

  • Τους Αδελφούς Χθόνιους τους γνώρισα από ένα φίλο με τον οποίο γράφαν μαζί όταν ήταν στο σχολείο και έτυχε να γκαστρώσει μια γνωστή μου (σημειωτέον, απέβαλε και χώρισαν αλλά παρέμεινα φίλος με το παιδί)
  • Τάκη Τσαν από παιδικό του φίλο στην Αθήνα
  • Χαρμάνη, στην Κύπρο μέσω ενός φαντάρου που υπηρετούσαμε μαζί (Ο Χαρμάνης έχει στενές σχέσεις με Κύπρο αλλά δεν ξέρω πως ξεκίνησε αυτό).

Δυστυχώς, αυτό που φοβόμουνα, ισχύει: Πρόκειται για πολύ κομπλεξικούς και ηλίθιους τύπους.

φάτε καλά το μεσημέρι… :stuck_out_tongue: