Social Distortion

δεν ξερω αν εχει υπαρξει thread για αυτη τη μπαντα(αν υπαρχει οκ. κλειστε το δικο μου)οπως και να χει θα ηθελα ν’ακουσω μερικες γνωμες(αν υπαρχει κανεις που τους ακουει)και αν ξερει κανεις να μου πει τι στο διαολο εγιναν.υπαρχουν η οχι?

Πολυ ωραιοι. Το White Light, White Heat, White Trash ειναι απλα απιστευτος δισκος! Don’ t drag me down απο τ’ αγαπημενα μου κομματια και απο τις πρωτες ροκιες (γενικα) που ειχα ακουσει. Πρεπει να υπαρχουν, για καμια καινουρια κυκλοφορια δεν ξερω τιποτα. Ο τραγουδιστης τους σκοτωσε την κοπελα του αν δεν κανω λαθος (το χω ακουσει ετσι στο ξεκουδουνο γι’ αυτο δεν ξερω αν ισχυει).

μεγαλη γκρουπαρα και White Light, White Heat, White Trash+between heaven and hell μεγαλοι δισκοι
:respect: :respect: :respect:

ουτε εγω ξερω τι απεγιναν:-k

μιας και ξερω οτι σου αρεσουν οι pearl jam να σε ενημερωσω(αν δεν το ξερεις) οτι οι 2 μπαντες εχουν τζαμαρει μαζι επι σκηνης(το ball and chain των social και το virginia plan των rolling stones)ενω να σημειωθει οτι στο dvd των pj live at the garden o mike mccready φοραει μπλουζα τους.

Καλη φαση! Θα το ψαξω. Εχω καει παντως σ’ αυτα ρε παιδια :Ρ Ξαναγυρισα στα grunge μονοπατια :Ρ

Είχα αναφέρει ένα κομμάτι τους στα “Πορωτικά σημεία” :p.

Μόνο το Sex, Love and Rock and Roll έχω, πολύ καλό, έχω λιώσει μόνο μεμονωμένα κομμάτια θα φάνε όλα λιώσιμο κάποια στιγμή.

πολυ καλοι επισης ειναι και οι solo δισκοι του mike ness και ειδικα το cheatin at soltaire οπου περιλαμβανει μια guest συμμετοχη του bruce springsteen.το “boss” εχει συμμετασχει στο κομματι misery loves co.το under the influence ειναι επισης καλο αν και περιλαμβανει μονο διασκευες

Aμα δε το εχεις ακου το mommy’s little monster.Μεγαλη δισκαρα.

Xmm, δε τους ήξερα τους κύριους, ένα τραγούδι που μόλις άκουσα το βρήκα ενδιαφέρον…! Θα τους τσεκάρω περαιτέρω…

Somewhere between heaven & hell και mommy’s little monster για αρχη.

Kι ομως η γκρουπαρα αυτη ξαναβγηκε απ’το παγο.:yahoo:

http://www.socialdistortion.com/tours/

Nτεν εκει Ελλαντα,ουτε καν Hellfest αλλα η επιστροφη τους μετα απο τοσο καιρο ειναι ενα καλο σημαδι.:smiley:

Με τα πολλα αρχισα να σκεφτομαι και With Full Force(εχει και Hatebreed μεσα οποτε).:-k

έχω γράψει γιαυτούς στο “δισκάρες που προτείνουμε…”. Δεν έχω να προσθέσω τίποτα.
3 πράματα μόνο:

ΜΠΑΝΤΑΡΑ!

ΑΥΤΟ!:

:lock: Δε χρειάζεται να ειπωθεί τίποτε άλλο. όποιος δεν κατέει, τσεκάρει πάραυτα μπας και μάθει -επιτέλους- μπαλίτσα!

Dont drag meeeee dowwwwn !

Αλλος ειναι ο υμνος

Κριμα που δεν υπαρχουν οι ατακες τους Ness στην αρχη(που τα χωνει σε Motley,Guns,Poison κλπ, ενω αφιερωνει μ’εναν ωραιο τροπο το παραπανω στους Joe Strummer και Joey Ramone)

H πρώτη επαφή ήταν με το Dave Mirra!είχε το drag me down στα soundtracks.
Μετά τα κλασικά αγάπη μεγάλη και όλα αυτά.


Now playing: In Flames - Trigger
via FoxyTunes

Προσφάτως αγόρασα το Greatest Hits τους και τώρα το λιώνω… Όλη τη βδομάδα. Και την επόμενη προφανώς και την μεθεπόμενη:p Φοβεροί, τα σπάνε. Τίποτε άλλο.

τν τελευταιο καιρο τους εχω λιωσει:D

και καλά κάνεις!Μακάρι να τους βλέπαμε στο Ελλάντα, αλλά είναι πολύ χλομό.Ίσως όταν πάρει ευρωπαϊκό κύπελλο ελληνική ομάδα.ίσως.


Now playing: Haggard - Chapter III - La Terra Santa
via FoxyTunes

Εγω τους λιωνω ακομα.

θα τους φερει ο Γιωργακης τωρα που ανελαβε πρωθυπουργος.:p:p:lol:

Kαι μόλις διαπίστωσα ότι τα καλύτερα κομμάτια τους βρίσκονται εκτός του δίσκου:?