Sodom - In War And Pieces

Απο την επίσημη ιστοσελίδα των θεών

Dear Sodom-fans!
Right now the band is at the studio, recording the new album. The famous producer Waldemar Sorychta could be hired for the recordings. According to the band, the album entitled “In War and Pieces” will be released this year by the record label SPV

Επίσης διάβασα στο Terrorizer οτι θα κυκλοφορήσει 22 Νοεμβρίου 2010,οπότε υπάρχει περίπτωση να απολάυσουμε κανα νέο κομματι στις 13 Νοεμβρίου???

Είμαι της άποψης οτι οι Sodom ειναι μπάντα εγκύηση,αρα δεν περιμένο πατατα αλλα σίγουρα θα βγάλουν κάτι που θα μου αρέσει.Αντε να δουμε.

Αυτά είναι…πιστεύω ότι όπως και νά’χει, θα που καινούρια κομάτια, αλλά και κάτι καλό θα υπάρχει στο merch…μάρεσε το Sodom, αλλά θά’θελα κάτι πιο δυνατό:):!:

Έχω να ακούσω καινούργιο άλμπουμ Sodom από εκείνο το code red. Αξίζει να ψάξω τα επόμενα η δεν χάνω και τίποτα;

Και εγώ συμφωνώ με Stef, αν σκεφτείς δε και τα 5 χρόνια αναμονής από το Μ16. Α να δούμε.

@ Dead: το Μ-16 σίγουρα θα σου αρέσει αν σου άρεσε το Code Red (άρα θα σου αρέσει).

Προσωπικά θα ακουγά το υπερ-φοβερό M-16(για μενα τουλαχιστον),τωρα το sodom δεν το έχω ακούσει,ενω το the final sign…εχει δυο(?) νεα τραγούδια,αλλα είναι επανηχογράφηση σε πιο καθαρή μορφή του ep…

Το code red γαμούσε. Τώρα γιατί δεν ξανατσέκαρα τίποτα μετά απο αυτο… ούτε εγώ δεν ξέρω. Τσεκάρω άμεσα Μ-16 λοιπόν.

New album discussion por favor.

μιας που το εχουμε ακουσει ολοι :Ρ

τι εννοείς?

οι sodom ειναι εγγυηση!δεν θα μας απογοητευσουν κ θα γαμησουν στο live!

το cover του νέου δίσκου,αναμένουμε δισκάρα.

Aψογο !

Ωραιο το εξωφυλλο

με κατι τετοια γαμάτα εξώφυλλα μπορείς να καταφέρεις να ανανεώσεις τον ενθουσιασμό των φανς για μια μπαντα

Ποποοοοοο γαμάτο εξώφυλλο:):!:

το εξώφυλλο είναι πολύ ωραίο όντως. Υπό κάποια (μπόλικη) αφαιρετική οπτική, το κόνσεπτ θα μπορούσε να θυμίζει αυτό

Άντε να βγει…στάνταρ θα γουστάρουμε, άντε να τους (ξανά)δούμε live…στάνταρ θα γουστάρουν κιαυτοί μαζί μας:):!:

To εξωφυλλο το εφτιαξε αυτος εδω http://www.elirankantor.com/
και απ’οτι βλεπω εχει φτιαξει μπολικα ομορφα εξωφυλλα.

αν δεν κάνω λάθος παραγωγός του συγκεκριμένου δίσκου θα είναι ο κιθαρίστας των grip inc

Σύμφωνα με την αρχική σελίδα

Στο στιχουργικό κομμάτι του “In War And Pieces”, οι Sodom εστιάζουν στις χειρότερες υπερβολές της εξουσίας: την αλαζονεία, την απληστία, την επιδίωξη της δημοσιότητας, τον φανατισμό, την διαφθορά, την δειλία και την καταπίεση. Ο Tom Angelripper εξηγείται: «Πάντα έγραφα για το τι συμβαίνει στον κόσμο, για τις αδικίες και τα λάθη που συμβαίνουν παντού. Γνωρίζω ότι δεν μπορώ να αλλάξω κάτι πολιτικά με αυτόν τον τρόπο, όμως θα ήθελα τουλάχιστον να σχολιάσω κάποια θέματα και να παράγω μια ευαισθησία σε αυτή την θλιβερή κατάσταση των πραγμάτων. Το να είμαι τραγουδιστής σε μία metal μπάντα μού επιτρέπει να εκφράσω τον θυμό μου προς ένα μεγάλο ακροατήριο».

[B]Και το track list

  1. In War And Pieces
  2. Hellfire
  3. Through Toxic Veins
  4. Nothing Counts More Than Blood
  5. Storm Raging Up
  6. Feigned Death Throes
  7. Soul Contraband
  8. God Bless You
  9. The Art Of Killing Poetry
  10. Knarrenheinz
  11. Styptic Parasite [/B]

Nα δούμε τι έχει να μας πει και ο Tom για την εξουσία…Τελικά παραγωγός ειναι ο κιθαρίστας των Grip inc:)