Sodom - In War And Pieces

έχει ανέβει το ομώνυμο κομμάτι. κλασσικό heavy/mid tempo κομμάτι Sodom, πολύ κοντά στο στύλ του προηγούμενου άλλμπουμ, οπως πχ το κομμάτι Axis Of Evil. Οι κιθάρες στο ρεφραίν μου φέρανε στο μυαλό κάτι γέφυρες του ομώνυμου κομματιού του World Painted Blood. :-k Στο σόλο προς το τέλος γίνεται μπόμπα όμως!

Κομματάρα…όπως ήταν αναμενόμενο:):!:

The thrash is out there…

δεν γουστάρω να λένε ότι το in war in pieces μοιάζει με το world painted blood αν και είναι ψιλοαλήθεια :wink:

Εντάξει, δεν είναι και τόσο κακό αυτό:):!:

Δεν αλλάζει μυαλό ο θείος ΤΟΜ και η παρέα του. Τρία κομματια από το νεο άλμπουμ έχω ακούσει. Ο λύκος και αν εγέρασε…:D:lol: Ο νοών νοείτω…!

μέτρησε άσχημα το album…8) από τις πολύ καλές χρονιες για το thrash η φετινή…και αναμένουμε και το νέο destruction αν δεν κάνω λάθος…:roll:

[SPOILER]the art of killing poetry 8O[/SPOILER]

Δισκάρα στα χνάρια της προηγούμενης δισκάρας, αλλά ακόμα καλύτερη:):!:

εχω διαφωνια,σχετικα με τη μελωδικοτητα που πλεον εδραιωνουν σε αυτο το αλμπουμ.
WTF is wrong with Germans?
πρωτα οι Kreator,μετα οι Tankard…τωρα και αυτοι?
[-X

my thoughts exactly. πολύ καλό το καινούριο cd αλλά κάποια κομμάτια παραείναι μελωδικά, ειδικά αν αναλογιστούμε ότι μιλάμε για τους Sodom.
Ελπίζω να μην καταντήσουν στουμφ μεταλ band και αυτοί σαν τους Exodus και σια.

Ακριβώς αυτό.
Έχει βέβαια τις κομματάρες του αλλά αφήνει μια αίσθηση ανεκπλήρωτου στο τέλος, οτι κάτι πάει στραβά, κάτι δεν γίνεται σωστά.
Anyway αγαπάμε Sodom γιατι παραμένουν ρεμάλια και τα σπάνε στα live.

ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ!

ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΓΓΕΛΙΟΦΟΡΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΩΝ!

[B][SIZE=“7”]SODOM PEEEEEE[/SIZE][/B]

:stuck_out_tongue:

έχει κομματάρες που με τρέλαναν αλλά ρε γαμωτο μόλις άκουσα κάποια ψιλοξενέρωσα :stuck_out_tongue: δεν πειράζει, αξίζει που είναι οι [SIZE=“6”][SIZE=“7”]SODOM![/SIZE][/SIZE]

το ακουσα και γώ …ε τοσο χάλια δεν το περίμενα.

αηδιασα,πραγματικά,οι λογοι είναι οι εξής
-μείγμα καφριλας+μελοδιας+hardcore στοιχεία
-περίμενα θρας με ξερο ήχο,τπτ ομως
-δεν πωρώθηκα με κανένα απο τα ριφ
-μου την εσπασε για ακόμα μια φορα η σκατοπαραγωγη,δεν λέω είναι φοβερή παραγωγη αλλα οχι για θρας γαμώτο.Θέλουμε την σκατένια,ξερή παραγωγή

μετα τους destruction τώρα τον ιδιο δρόμο ακολουθούν και οι sodom,ελπίζω οι kreator να βγάλουν κατι καλό

Λες και δεν ηξερες και εσυ.
Οι Sodom αν εξαιρεσεις το Final Sign Of Evil (που ηταν και επετειακο) εχουν
αλλαξει τον ηχο τους.Τιμημενα τα 80’s αλλα εχουν περασει προ πολλου.

βασικα δεν ήξερα γιατι το πιο προσφατο που άκουσα ήταν το code red (και δεν πολυ ενθουσιαστικα),αλλα εδω ακουγα σχόλια αποθεοτικα και λέω ρε λες?! ε πάω το ακούω και νααα…

δεν είναι οτι δεν τους ταιριαζει η μελωδία…δεν ξέρω πως να το πω…δεν ξέρουν-δεν μπορουν να την χρησιμοποιήσουν σωστά και εκει που πρέπει.\

δες για παράδειγμα οι κρεατορ στα τελευταία τους αριστουργήματα,βάλαν και μελωδια και παίζουν και θρας(…ε οκ σχεδόν),ξέρουν να αξιοποιύν την μελωδια…

οσο για την παραγωγη…εεε τωρα τι να πώ αν σας αρέσει το θρας με παραγωγή τζαμι εγώ αυτο μπανάρομαι.
δηλαδή να κους σοντομ με παραγωγη νερβερμορ(εεε παραδειγμα φέρνω)

Το Code Red γαμαει παντως.Αλλο αν δεν σ’αρεσει εσενα.
Την 80’s παραγωγη οι μπαντες την αφησαν στα 80’s.
Ακομα και οι Kreator που λες μια χαρα γυαλισμενες παραγωγες εχουν.

Υποψιν οτι το αλμπουμ δεν το εχω ακουσει ακομα. :stuck_out_tongue:

Οι Kreator είναι 2 φορές πιο εμετικοί απ αυτό που κάνουν τελευταία οι Sodom.
Αν οι Sodom έγιναν ας πούμε μελωδικοί, οι Kreator τότε είναι οι Sonata Arctica της Γερμανίας. Εντός πολλών εισαγωγικών πάντα όλα αυτά βέβαια.

εεε οκ σε κάποια πράγματα αν θές να βγεί οραίο το αποτέλεσμα,πρέπει να είσαι ξεροκέφαλος.τέλος.και δεν είναι θέμα παραγωγης στα 80ς.Η χρήση της τεχνολογιας ,δεν σημαινει απαραίτητα και τελείοτητα στην μουσική.και να σου πω και το άλλο το αλμπουμ πιο ελκιστικο θα ήταν στο μέσο θρασα αν ήταν με σκατένια-ξερή παραγωγη.

ναι συμφωνω εν μέρη…αλλα απο την μια οι σοντομ με την τωρινη (εστω και λιγοστή μελωδικοτητα τους) ακουγονται περιεργα,και απο την άλλη οι κρεατορ αλλαξαν είδος αλλα ακούγονται.

Τουλάχιστον σε μένα αυτο συμβαίνει