Soilwork-The Living Infinite

βγαινει Μαρτιο,να και το νεο single

αρκετα καλο τραγουδακι,αποψη μου ωστοσο ειναι οτι το αλμπουμ θα χει πιο δυνατα και καλα κομματια απο αυτο

Ιδωμεν

σκοτωνει το κομματι!!!

οι soilwork βγαλαν track by track preview για το αλμπουμ και απο αυτα που εχω ακουσει μεχρι τωρα,παμε για μεγαλα πραγματα…για ΠΟΛΥ μεγαλα πραγματα θα ελεγα

τα ακουσα και γω
και φαινεται οτι γαμανε παρα πολυ
και ειχα καιρο να ενθουσιαστω ετσι με soilwork!!!

Ξέρω ότι είναι λίγο σπαστικό, αλλά είναι πραγματικά δισκάρα, against all odds.

  1. Διπλό άλμπουμ με 20 τραγούδια.
  2. Χωρίς Wichers
  3. Με το τελευταίο πραγματικά πολύ καλό άλμπουμ να είναι το “Stabbing The Drama”.

Σύντομα η κριτική και συνέντευξη με τον Speed.

λεγε μας τετοια
λεγε μας τετοια

παντως απο τα δειγματα
αυτο που εχω συμπερανει
ειναι οτι τα τραγουδια ειναι πιο εμπνευσμενα
πιο δουλεμενα
πιο δυναμικα-δυνατα
με ριφ και σολο και μελωδιες στις κιθαρες (πραγμα που ηταν απο τα πολυ δυνατα χαρτια τους στο παρελθον)
και
και
και

οπως ειπες τελευταιο πολυ καλο αλμπουμ το stabbin the drama
ενω για μενα τελευταια δισκαρα ηταν το a figure number five (και αμα γινω πιο αυστηρος το a predator’s portrait)
στην ουσια τα 2 τελευταια δυστυχως με 1-2 τραγουδια εξαιρεσεις μου ακουγωνταν αδιαφορα

οπωτε για αυτο
εχω τρελες προσδοκιες!!!
can’t wait λεμε!!!

Τα αγαπημένα μου Soilwork άλμπουμ είναι τα “Figure Number Five” και “Stabbing The Drama”. Έπιασαν, νομίζω, την απόλυτη ισορροπία στον ήχο που πρεσβεύουν και φυσικά επικρατεί το μελωδικό στοιχείο, που πάντα προτιμώ. Επίσης, στο 2ο, το drumming είναι ίσως το καλύτερο που έχω ακούσει σε άλμπουμ του χώρου.

Απορώ πάντως, πως και το “This Momentary Bliss” που έχουν δώσει στη δημοσιότητα δεν έχει ενθουσιάσει, όσους τέλος πάντων αρέσκονται στον ήχο. Τέτοια refrain δεν γράφονται συχνά.

πραγματικα το This Momentary Bliss ειναι τρελη κομματαρα!!

γενικα ο dirk veurbeuren ειναι μεγαλη παιχταρα!! (τσεκαρουμε και τους γαλλους scarve για λιγο συγχρονο τεκ-ντεθ)
και ο παλιος ο ranta ηταν πολυ καλος
αλλα ο dirk ειναι χταποδι!!!

οσο αφορα τα 3 πρωτα
περα απο το οτι ητανε πιο thrashy
εχουν καταπληκτικη δουλεια στις κιθαρες (κυριως τα chainheart-predators)
περα απο τα κλασικομεταλικα σολο, εχουν ριφαρες και μελωδιαρες

πραγμα που μου φαινεται να ξανακουω στον καινουργιο
μαζι φυσικα με τα στοιχεια που αποκτησανε τα τελευταια 10 χρονια

η ομαδα δειχνει φρεσκια και ανανεωμενη
και παμε για πολλα γκολ!!! ΟΛΕΕΕ!!! :lol::lol:

Χεχε, εγκώ αναμένα κάρβουνα, όπως είπε και ένας φίλος μου “Ισορροπία μελωδικής καφρίλας και μελωδικής μελωδίας”. :lol:

πωπω,σκληρα ναρκωτικα ο απο πανω…μια προταση εγραψε και δεν καταλαβα τιποτα:lol:

ελα να καβλωνουμε με soilwork…ξερουμε την ακριβη ημερομηνια του review του αλμπουμ στο rocking?

ναι…:stuck_out_tongue:

:lol::lol: επικη απαντηση…ποτε θα την ανεβασετε?

σύντομα.

σε λίγες μέρες μαζί με τη συνέντευξη του Speed.

άντε μέχρι το τέλος της εβδομάδας. :stuck_out_tongue:

*Long live the misanthrope.

Μόνο ελαφρά πια. Ο φίλος που πέταξε την έκφραση για το κομμάτι παίζει να ήταν και από χανγκόβερ…

Στο θέμα μας…SPEED IS WHAT WE NEED :!:

Ορίστε λοιπόν.

[U]Review[/U]

και [U]συνεντευξούλα με Speed[/U].

ελα δε μπορουμε να περιμενουμε λεμε:!:

Aντε να βγεί επιτέλους ο δίσκος, πραγματικά τον περιμένω πως και πώς, αυτη η μπάντα δεν με έχει απογοητεύσει, και τα τραγούδια που βγήκαν μεχρι στιγμής ακούγονται φοβερά.

Ωραία η συνέντευξη, μου άρεσε που ήταν ειλικρινής και όχι pr-τζίδικη

Long Live the Misanthrope

:metal::metal:

8O