Sonic Youth

Κυκλοφορει αυτές τις μέρες ένα EP από τον Thurston και την Κim σε συνεργασία με την Yoko Ono (wtf?). Αφήστε τις παπαριές λέω γω και βάλτε πάλι μπροστά τους Sonic Youth, αρκουδέηδες.

double post γιατί μπορώ

τραγούδι από τη νέα μπάντα του πολυάσχολου Thurston! G. A. M. E. I.

Βρε λες να αρχισουμε να ακουμε black metal τωρα στα γεραματα?:stuck_out_tongue:

more news at noon tomorrow…

:papas::papas::papas::papas::bounce::bounce:

Παλι του τσουρνεψαν κιθαρα του Moore!

Tι θα γινει μ’αυτον τον φουκαρα ρε.Τον εχουν γαμησει!

Ακούμε νέο Thurston Moore εδώ

http://www.npr.org/2013/02/17/172096457/first-listen-chelsea-light-moving-chelsea-light-moving

σε στρημιν όλο το καινούργιο του άλμπουμ με τους Chelsea Light Moving. Είμαι στα πρώτα κομμάτια. Αρκετά διαφορετικό από τα προσωπικά του που έχει βγάλει τα τελευταία χρόνια, πιο γκαραζ και βρώμικο βασικά. Ακόμα και μπλακ μέταλς θα ακούσετε :!:

Ante re kounitheite leme! Gamei o diskos!

OΚ, τωρα το 'χετε ψιλοκλειστο το μαγαζι να λεμε αληθεια.

Και στην τελικη, χωρισες με το Thurston και εγω σε λιγο καιρο θα παιζω καλυτερα απο το Shelley (ή και οχι :D).

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΘΕΣ;;; :frowning:

[B]πεταλουδιτσα μου[/B]

:frowning:

:’’)) <3

Γιώργο εγκρίνουμε!!

[SPOILER][/SPOILER]

Aντε παντε δειτε ρε καμια τσοντα απο brazzers που θα κοροϊδεψετε τον αγνο ερωτα. [-X

Αρκουδεηδες.

So is Chelsea Light Moving your full-time band now?

It is. I think names define things, and I’m gonna keep the name whether I have the same members or not, and I’ll keep it as my name for my rock & roll music. [B]If Sonic Youth ever plays again, that will be Sonic Youth, obviously.[/B]

Is that a possibility at this point?

[B]Um, yeah. I would never say I don’t see why not. [/B]Life changes from time to time and who knows what will happen in the future. Your crystal ball is about as clear as my crystal ball is. Really ? seriously. It’s not something I think about right now. It’s in stasis, for reasons that are obvious.

https://rollingstoneme.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3103

Τον οποίο δίσκο τον έχει ακούσει κανείς? Τον έχω κατεβάσει αλλά τον έχω ξεχάσει τελείως. Λέει τπτ?

εντιτ. Μολις ειδα σχόλια Παναγιώτη :slight_smile:

Ακουσα το Chelsea Light Moving, το οποιο θα χαρακτηριζα με πολλα “α”.

Δυστυχως, ομως, εννοω α-γευστο, α-οσμο, α-χρωμο, α-νευρο κτλ.

Προς θεου, για το Thurston Moore μιλαμε, δεν ειναι κακος δισκος.

Αλλα, τουλαχιστον, εγω (οσες φορες το εχω ακουσει ως τωρα) δεν το βρισκω αξιοσημειωτο ως κυκλοφορια.

Ισως φταιει που ειναι η πρωτη μου επαφη με Thurston μακρια απο τους Sonic Youth και να παραειμαι αυστηρος, αλλα μου φαινεται του λειπουν πολυ η Kim, o Lee κι ο Steve …οι εξυπνες ιδεες του εδω δεν απογειωνονται και το αποτελεσμα ειναι καπως ανοστο.

Θα δωσω καποιες ακομα ευκαιριες, βεβαια, και μακαρι να αλλαξω γνωμη.

An perimeneis na akouseis Sonic Youth tote pas aklaftos. Gia mena o diskos einai foveri ekpliksi, se sxesi me tis proswpikes douleies tou moore panta! Giati deixnei ena pio vrwmiko kai rock n roll alla kai pio vavouriariko prosopo, se sxesi me ta (sxedon akoystika) solo album tou.

Δεν ειναι οτι περιμενω να ακουσω Sonic Youth.

Απλα, βλεπω εξυπνες ιδεες, οχι τοσο μακρινες απο το υφος των Sonic Youth.

Ωστοσο, κατι μου φαινεται λειπει και ο δισκος δεν ειναι κολλητικος, ενω οι μεγαλες στιγμες λειπουν.

Απο τα πιο παλια του Thurston τι προτεινετε και σε τι φαση ειναι;;;

Trees Outside the Academy einai to pio komple nomizw.

Ama thes na xalarwseis akoma perissotero vale kai Demolished Thoughts. Dld milame gia tetoia skinika

Eida auth tin photo sto fb kai epeidi moy kalarese, eipa na tin moirastw edw