Sonisphere Festival @ Sofia Bulgaria

Εμένα πάντως από Θεσσαλονίκη, με βολεύει περισσότερο η Σόφια, όπου θα τους δώ όλους μαζί (Big-4 , Rammstein) μαζί με Manowar, αλλά και τον “δικό μου” (αν πάνε όλα καλά με την υγεία του …) :wink:

Αν μάθει κανείς τιμές (πούλμαν + ξενοδοχείο + εισιτήριο διημέρου) από κανα πρακτορείο ας μας ανημερώσει.

παιδια να περιμενουμε μονο λιγουλακι ακομα να βγει και η επισημη ανκοινωση (θα μου πεις η αφισα τι ειναι, στο site του sonisphere παντως ακομα δεν)

τρελη εκδρομα προβλεπεται, διημερο κιολας, οτι πρεπει.

να μας πουνε και οσοι πανε ac/dc εντυπωσεις.

:slight_smile:

Ομολογώ πως δεν το περίμενα όταν είδα 2 μέρες στην Σοφια. ξεπερασε τις προσδοκίες μου το line up (συμφωνα πάντα με ότι έβλεπα στις άλλες χωρές που είχαν 2 μερες). Αντε να βρούμε καμία καλή εκδρομή τώρα. :smiley:

Μαζευτούμε να πάμε παρέα. Και εγώ το έψησα. Αν δηλαδή βγαίνει κάτω από 160 όλο το πακέτο, μέσα με τα χίλια.

Μαλακες…
Πεταχτηκα απο την καρεκλα…
Γραφει…
Γραφει MANOWAR.

MANOWAR.

[SIZE=“5”]MANOWAR ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΕΕΕΕΣ !!! [/SIZE]

:vibrate::vibrate::vibrate:

:bounce::bounce::bounce:

το οτι το ονομα τους βρισκεται κατω απο τις γερμανικες λαμαρινες εστω εν ετει 2010, δεν θα το σχολιασω…:lightsabre:

Μαλακες…
Πεταχτηκα απο την καρεκλα…
Γραφει…
Γραφει HEAVEN AND HELL.

HEAVEN AND HELL.

[SIZE=“5”]SABBATH ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΕΕΕΕΣ !!! [/SIZE]

:vibrate::vibrate::vibrate:

:bounce::bounce::bounce:

[SPOILER]
Λέει και Μανοβαρ μια χαρά 8)8)

[SIZE=“1”](All rights reserved @ Night*Sky)[/SIZE][/SPOILER]

εξεταστικη.

Εγώ θα τελειώνω εκεί την περίοδο, ίσως και μια μέρα νωρίτερα. Αλλά θέλω να δω πόσο περίπου θα κοστίσει όλο αυτό και βλέπουμε. Όσοι γνωρίζουν ας μιλήσουν ντε.

Ωστοσο στο επισημο σαιτ τίποτα ακόμα. Όταν βγηκε για μας εδω και είχαν ενημερώσει πολύ πιο γρηγορά. :-k

καντε σονισφιρ σαλονικα ρε, αναμεσα

Μιλάς με γρίφους γέροντα … :-s:-s:-s

Πέρα απ’ την πλάκα χάρηκα τόσο που δεν σκέφτηκα καν την εξεταστική … :lol:

Με βάση το υπόλοιπο billing κι αν αρχίσουν πάλι τις μαλακίες περί true και false κτλ, βλέπω τα μπουκάλια να φεύγουν σύννεφο! :smiley:

Αν εν ετει 2010 βρισκοταν πάνω απο τους γερμανούς θα ήταν σκάνδαλο.

Ξερω γω,να βγαινει στη χειροτερη 200 αυτο?(για Βουλγαρια μιλαμε)Πες τοσο.Ελλαδα ειναι μονο 130 για οσους θενε να πανε Big 4+Rammstein ξεχωριστα.Η διαφορα των 70 Ευρω δηλαδη ειναι Heaven n Hell+Manowar+Alice in Chains+οτι δε θα τα σκασεις στη Didi+συγκριτικα καλυτερες συνθηκες για ενα τετοιο event(υποθετω αλλα ειμαι και σχεδον σιγουρος)+ολος ο χαβαλες του trip.Μοναδικο (ψευτο)μειον η ταλαιπωρια…Εμενα μου ακουγεται σαν: “ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΤΕ,ΚΛΕΙΣΤΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΧΘΕΣ”.

Χμμμμ μόλις άλλαξε ο προγραμματισμός του Ιουνίου. Μεγάλη πιθανότητα να χάσω Aerosmith βέβαια, αλλά Big 4, Remmstein και [SIZE=“5”]MANOWAR[/SIZE]???

Στανταράκι μια που είμαστε από βόρειο Ελλάδα!!!

Εγω πάντως έτσι οπως το σχεδιάζω στο μυαλό μου, είναι να πάω Αθήνα αεροπορικώς το Σου-Κου, να δώ Aerosmith την Κυριακή, να φύγω αεροπορικώς για Σόφια από Αθήνα την Δευτέρα, και την Πεμπτη μετά το φεστιβάλ να γυρίσω οδικώς (έχει λεωφορεία ο ΟΣΕ) στην Σαλόνικα.

Πάλι με λεωφορείο του ΟΣΕ, είχα πάει Σόφια να δώ τον Ronnie (για πρώτη μου φορά) το 1998. Μια χαρά ήταν.

Αν μάλιστα καταφέρει και έρθει τελικά ο κοντός με τους Sabbath στο φεστιβάλ, με βλέπω να χάνω τουλάχιστον τους Anthrax, για να είμαι backstage μαζί του :slight_smile: Χαλάλι !

Σκεφτομαι πολυ απλα και λεω…

Rammstein + Sonisphere = 85 (μπορει και 95 οταν παρω εγω) + 55 = 140 ευρω

Αν ολο το σκηνικο μου βγει με max 250 ευρω, παω να ζητησω αδεια και για εκεινο το διημερο και καιω αμεσα τη Μαλακασα…

πάντως επειδή το συζητάνε καιρό, ένα πρακτορείο από Θεσσαλονίκη ετοιμάζει όλο το πακέτο, με μεταφορά, διαμονή σε κοντινό ξενοδοχείο κτλ… είχανε πει ότι απο Θεσσαλονίκη θα κοστίσει κανά 250? νομίζω… βάλε και εισιτήριο κανά 50?.. ε, με 350?τι βγάζουμε κύριοι…

Μπραβο στους βουλγαρους! Τιμες εχουν βγαλει??