Sonisphere Festival @ Sofia Bulgaria

Εχω την εντυπωση απο μια προχειρη ματια οτι οι τιμες σε ολα τα φεστιβαλ που παιζουν τα συγκροτηματα που θα ερθουν και ελλαδα ειναι παντου φτηνοτερες εκτος απο αγγλια οπου τα φτηνοτερα εισητηρια εχουν εξαντληθει. Οι επιλογες ειναι καλες γιατι μπορεις να βρεις καλο bill αναλογα και με τα γουστα σου. Πχ αλλου εχει ραμσταιν με μειντεν αλλου μεταλλικα με ραμσταιν αλουν μπιγκ 4 κτλ. Οποτε νομιζω οτι αν η εντυπωση μου για τις τιμες ειναι σωστη τοτε αξιζει να το προσπαθησει καποιος και να παει να τους δει ελβετια η τσεχια η πολωνια η ισπανια. Αν κλεισει και απο τωρα θα βρει και φτηνοτερες πτησεις.Ετσι θα ζησει την εμπειρια ενος φεστιβαλ σε καλυτερες συνθηκες θα δει αυτο που θελει με καλυτερες αναλογικα τιμες θα παρει και τζουρα εξωτερικου και θα γυρισει και την πλατη σε αυτα που ζουμε σε ελλαδα παιρνωντας ενα μηνυμα. Για φανταστειτε συναυλια των μετταλικα στην ελλαδα με 10000 ατομα και τους περισσοτερους απο αυτους ασχετους με το μεταλ… Θα ειναι μια καλη απαντηση. Απλα θελει λιγο ψαξιμο και καλη προετοιμασια και οργανωση για να βρει κανεις ημερομηνιες και τιμες και χωρες που τον συμφερουν. Θα παρει καποια προσπαθεια αλλα ειναι σιγουρα ευχαριστος πονοκεφαλος.

εχω παει 2 φορες σοφια για συναυλιες.
εγω πιστευω με 200 ειμαι υπερκομπλε. με 350 πηγαινω στο download

Και επισημα
http://bg.sonispherefestivals.com/
ψαχνω να βρω που λεει τιμες :stuck_out_tongue:

μαγκες

αμα εχετε την ορεξη να οργανωνεσετε το ταξιδι(οπως ειπε καποιο παιδι παραπανω) για σοφια καντε το

ειμαστε τοσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ εδω που μας πιανουν τον κωλο στις τιμες και λαμβανουμε και χειριστες υπηρεσιες

ριξτε ακυρο στον λωρη(και στον καθε λωρη) μπας κ γινει εστω και καθυστερημενα επαγγελματιας

ειδικα οσοι ειστε απο θεσσαλονικη/καβαλα/δραμα/σερρες κλπ , νομιζω οτι και τα ιδια/λιγοτερα λεφτα θα δωσετε στ σοφια απο το να κατεβαινατε αθηνα

και καλυτερα θα περασετε

και το σημεντικοτερο,δεν θα αισθανθειτε ΜΑΛΑΚΕΣ που παλι πληρωνατε τον λωρη για να φατε την σκονη στο τεραβαιμπ

εγω πχ , που θελω να δω russian circles θα τραβηχτω ολλανδια,οκ θα μου φυγουν λεφτα αλλα ρε πουστη μου θα τους δω σαν ανθρωπος σε συναυλιακο χωρο που με σεβεται σαν μουσικοφιλο και καταναλωτη

αυτα

90 ευρω για τις 2 μερες μπροστα στην σκηνη. εχουμε φυγει χτες και απ’οτι εχω ακουσει πολλοι απο θεσσαλονικη θα πανε προς τα βορεια αντι για αθηνα
edit:
http://www.eventim.bg/portal/en/buy/193179/performance.html?
τραγικα μεγαλες διαφορες. υπολογιστε οτι περιπου 1 λεβα = 0,5 ευρω

Билети είναι το μενού που ψάχνεις. :stuck_out_tongue:

Τωρα το ειδα και εγω!!!90 ευρω!!!
Τα λεμε εκει μαγκες!

http://translate.google.com

και διαβαζετε τα βουλγαρικα σαν να ειχατε γεννηθει εκει περα :stuck_out_tongue:

αντε παρτε μια μεταφραση μιας και σημερα εχουμε κεφια 8)

Tickets

Any rock fan will be able to choose the possibility to buy a daily ticket for the festival or combined for both days of the program. The cheapest tickets are daily from 59 euro, the cheapest tickets are combined price of 89 leva. That is, if you are a true rock fan, you have the chance to watch days and give a unique program of Sofia Rocks with a giant discount - combined ticket offers a discount of 30%!

And for those who want to be closest to the thunder rock scene, will be able to gain valuable gaps against 119 leva (about 1 day) and 179 leva (if they have a combined ticket).

[SIZE=“4”]1 Bulgarian lev = 0.511308521 Euros[/SIZE]

[B]Day ticket:

seated 59,00 BGN

seated 79,00 BGN

standing 79,00 BGN

seated 89,00 BGN

seated 99,00 BGN

Before the stage (standing) 119,00 BGN

Combined ticket:

seated 89,00 BGN

seated 119,00 BGN

standing 119,00 BGN

seated 129,00 BGN

seated 139,00 BGN

Before the stage (standing) 179,00 BGN[/B]

.

Camping ticket for the entire stay of 21 to June 24, 2010 - BGN 20

.

Due to huge interest in the festival so waiting, everyone will be able to purchase a maximum of eight tickets.

The festival will be held in the center of Sofia - the Vasil Levski National Stadium. Face of the stadium is Evlogi Georgiev. His back is Borisova garden.

If you arrive from the Central Station and Central Bus Station - trips that you can take are: 213 and 214. Get off at the stop Orlov Most. The stadium is only a few steps inside the Boris Garden.

If you arrive from Sofia Airport - your trips are either 84, or 284, which also stop at the Eagle Bridge.

Seats for sale

Tickets come on sale at precisely 12.00 hours on March 4 (Thursday) in the network of Eventim, including Germanos, Piccadilly, Technomarket and Office 1 Superstore.

Online tickets will be sold to www.eventim.bg

Camping

Camping - National Hippodrome Bankya

National Hippodrome Bankya is 16 km. of the National Stadium “Vasil Levski” in the immediate vicinity of the homonymous resort of Bankya. Over the past few years has picked racecourse popularity among rock fans and motto with its interminable rock parties and the vast amount of beer consumed on its territory. Not to understate and optional extras such as fresh air and diverse entertainment options and even the families of half rock and moto fans.

Especially for visitors to the festival from 21 to June 24, 2010, would provide the perfect opportunity for camping. The ticket price for camping is 20 euro and he can be bought from all cases, complete with a valid ticket for the festival.

All camping will enjoy special treatment and attention as well as:

  • A place for a camp in an area of 50 acres

  • Non-stop bar, always a hot meal and drinks well chilled

  • Specially built stage with live music or DJ after party for fans

  • Good secure parking

  • Very fun - outdoor swimming pool with water slide, off-road trail, horseback riding, fire show and others.

  • Mobile Internet Center

There is something to see, but it can not describe. If you still want more information before you come and see with your eyes - (02) 980 07 51, +359 882 MOTOBG or www.moto.bg.

150? πανε-ελα-εισιτηριο-camping…
βασικα εγω θα κλεισω ενα ξενοδοχειο-καβαντζα που εχω απο τις αλλες φορες που πηγα σοφια :stuck_out_tongue:
τα λεμε εκει

180 λεβα = 92 ευρο για οποιον θελει μπροστα

120 λεβα = 61 ευρο για οποιον θελει πιο πισω

και εχει και φτηνοτερα αν θελεις κερκιδουλα

οι τιμες ειναι και για τις δυο μερες!!!

To Sofia We Sail που θα λεγε και ο Adams.

:smiley:

φιλε μου θες να μας πεις ποιο ειναι;

οχι τπτ, αλλα αν υπαρχουν δοκιμασμενες λυσεις καλο ειναι να τις ξερουν και οι υπολοιποι.

:slight_smile:

ειναι αρκετα εξω απο το κεντρο. δεν ειναι τπτ πολυτελες αλλα την δουλεια του την κανει καλα. medik λεγετε. link δεν εχω προς το παρων. αν βρω θα ποσταρω.
(Μην μου φατε τα δωματια:-s):smiley:

αν ειναι μακρια δεν ξερω ποσο θα βολευει αλλα θενκς.

γενικοτερα οσα παιδια εχουνε παει σοφια και ξερουν καλα μερη (οχι πολυτελειες, απλα να ναι καθαρα κ ασφαλη) για να μεινει κανεις ας ποσταρουν τπτ.

Υπαρχει περιπτωση να βγει καμια εκδρομη μονο για την πρωτη μερα?Χλωμό ε?

Ξέρει κανένας να ενημερώσει τι δρομολόγια υπάρχουν και ποιο είναι το κόστος των εισιτηρίων του τρένου για Σόφια από Θεσσαλονίκη?? Γιατί στο site του Ο.Σ.Ε δεν λέει τίποτα…

περσι ιουλιο που πηγα ειχε ενα στις 6 το πρωι και ενα το βραδυ(δεν θυμαμαι ωρα). στα 3 ατομα ειχε πακετο 25 ευρω το ατομο πανε ελα. 5-6 ωρες

Αν γινει καμια εκδρομη διημερου που πιστευω πως πρεπει και λογικα θα γινει ριξτε εδω μια ενημερωση
Στο τελος οσοι δεν πηρανε εισητηρια για το αντιστοιχο εβεντ στις 24 θα ειναι οι μεγαλυτεροι κερδισμενοι…
90 ευρω το εισητηριο για 2 μερες μπροστα στο στειτζ…Πλακα νομιζα οτι κανετε στην αρχη

BDZ is your friend :wink::wink:

http://bdz.creato.biz/files/pdf/sofia_thessaloniki_eng.pdf

Κανονιζεται ηδη…

ειναι λιγο ταλαιπωρια το τρενακι. με λεωφοριο πανω απο 4 ωρες δεν παιζει να ναι. για 300χμ αποσταση μιλαμε. βεβαια στο τρενο εισαι πιο χαλαρος, σηκωνεσαι, βλεπεις εξω την ομορφη φυση :p, νταξει οτι γουσταρει ο καθενας.