Sonisphere Greece 2011

Μην τρώγεστε ποια ο καθένας πήρε τις εμπειρίες του μπράβο σε αυτούς που κατάφεραν να πάνε και πέρασαν καλά από εκεί και πέρα δεν έχει σημασία γίνεται κουραστικό το after course και το πολύ μπλα μπλα.

ειρωνικα το ειπα ρε προς τους αλλους π μιλανε για σωστο κ λαθος μεταλ κ 15χρονα. μη σκαλωνετε. εχει προηγηθει κ ποστ αποθεωσης απο μενα πριν κατι σελιδες κ επισης οι slipknot ειναι μια απο τις αγαπημενες μ μπαντες.

peace

edit: crimson ως προς τι το pogo pogo?

επισημως??? πότε είχε 30αρια?

Για τους κατοίκους Μαλακάσας είναι αυτά υποτίθεται.

χαχαχαα…με ακύρωσες με την απάντηση σου τώρα…:smiley:
άκυρο το pogo.!

αν κυκλοφόρησαν επίσημα 30αρια αυτό αποτελεί τουλάχιστο πρόκληση και προσβολή προς τον κόσμο που αγορασε 59αρια κλπ…

Δήθεν, ποζέρας και για γέλια μπορεί να είμαι, αλλά τρολ δεν είμαι. :slight_smile:

Αν το ποστ μου σου φάνηκε έτσι, η κριτική του κύριου Μανιάτη πώς μπορεί να σου φάνηκε; Εγώ τουλάχιστον έχω ακούσει maiden, στουντιακά τουλάχιστον, παίζει και όλα τους τα άλμπουμς, οπότε μάλλον η δική μου επιλογή να μην τους δω έχει περισσότερη βάση απ’ το να κράζει ο κύριος Μηνιάτης μια μπάντα που μόνο ακουστά είχε. Σαν να κάτσω να κάνω κριτική εγώ για τους Slipknot, ενώ δεν είχα ακούσει ούτε νότα πριν τους δω χθες. Και fyi, maiden θα καθόμουν μονάχα αν μου προσυπογράφαν οι ίδιοι πως θα παίζαν 6-7 κομμάτια απ’ το Brave New World, και ειδικότερα το Dream of Mirrors(έπος).

Τεσπα, ο καθένας έχει τη γνώμη του και είναι ελεύθερος να την λέει.

Εγώ αυτό που κρατάω απο το χθεσινό Sonisphere είναι οι Gojira και οι φωτογραφίες που έβγαλα μαζί τους μετά την εμφάνιση τους!!! Ακόμα πιο καλή απόδοση από το 2009 και τρελή σκηνική παρουσία, γεμάτη τρέλα και αυτοπεποίθηση!!! Οι Maiden είναι το αγάπημενο μου συγκρότημα και αυτή ήταν η 4η φορά που τους είδα και δεν με χάλασαν καθόλου τα νέα κομμάτια… αν δεν τα έπαιζαν όλοι θα λέγανε αυτοί οι Maiden είναι ‘νεκροί’ μουσικά και παίζουν όλο τα ίδια. Μόνο που ακούω το Bruce ζωντανά είμαι ευτυχισμένος!!! Τόσο απλά…

Εγω θα πω κατι το οποιο δεν ξερω αν αναφερθηκε σε αλλα ποστ…ΕΙΝΑΙ ΖΩΑ ΟΣΟΙ ΦΩΝΑΖΑΝ MASTODON ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΙ MOONSPELL.ουστ βρωμοσκυλα!ντροπη ρε!και εμενα δεν μου αρεσουν μπαντες που βλεπω σε φεστιβαλ αλλα δεν κανω σαν μοσχαρι!περιμενε ρε φιλαρακι,θα βγει και η μπαντα σου…λιγη υπομονη…τι να πω…οπως και κατι αλλοι που φωναζαν MAIDEN την ωρα των SLIPKNOT…τι να πω…πραγματικα ειναι να απορεις με την μ@λ@κι@ που τους δερνει ορισμενους…WACKEN πηγα,DOWNLOAD πηγα…τετοια καφριλια μονο στην ΕΛΛΑΔΑ…ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΡΕ…[-X[-X

To Pitch A έγινε σύμφωνα με την didi για την ασφάλειά μας ε??
Χαχαχα, οκ, το πιστέψαμε. Ήταν θαύμα που δεν έπαθε ασφυξία κανείς εκεί μέσα. Και πέρυσι στους Metalica που δεν υπήρχε το Α πάλι το ίδιο σπρωξίδι είχε. Όσο για το γεγονός που αναφέρθηκε παραπάνω (δηλ. ότι έδιναν φτηνότερα εισητήρια στην είσοδο) δείχνει για μια ακόμα φορά την ασέβειά τους, φταίνε όμως και αυτοί που τα αγόραζαν.

Στο θέμα των Gojira: επιτέλους, είναι στην καλύτερη περίοδό τους και συνεχώς -μουσικά και εκτελεστικά- προοδεύουν. Ας τους φέρει επιτέλους ένας άνθρωπος σε μια δική τους συναυλία να τους ευχαριστηθούμε περισσότερο. Ειδικά ο ντράμερ τους έχει μια απίστευτη τεχνική κατάρτιση, ειδικά σε κάποιες στιγμές που έφερνε τις μπαγκέτες πίσω απ το κεφάλι ήταν πραγματικά εντυπωσιακός.
Από την εμφάνιση των Maiden, τα είπαν και οι προηγούμενοι. Για μένα κορυφαία στιγμή ήταν το Dance of death, που αν θυμάμαι καλά δεν πρέπει να έχουν ξαναπαίξει Ελλάδα. Και επιτέλους: [SPOILER][SIZE=“5”]Φτάνει πια με το Alexander!!![/SIZE][/SPOILER]

οπως τα λες… αυτο για τα καθυστερημενα που φωναζαν mastodon την ωρα των moonspell ηταν πραγματικα γελοιο.ειχαμε χαθει τοτε και οταν γυριζαμε το ξεχασα, ηθελα να το σχολιασω… οπως και τα βλαμμενα που κοροιδευαν τους virus. μ’αρεσει που τους λες λιγη υπομονη.τι να καταλαβουν? τα βλαμμενα απλα ηρθαν να δουν τις 2-3 μπαντες που ξερουν απο το μεταλ χαμερ.
τι να πω? αυνανισμος.

Μιας και μιλάμε για Mastodon. Μα καλα γιατι είχαν πίσω τους τo σήμα των Slipknot σα φόντο την ώρα που παίζαν οι Mastodon? #-o Τόσο εξυπνοι είναι της didi? [-X

Ολοι οσοι επαιξαν στη μεγαλη ειχαν απο πισω ενα κομματι απο το σκινικο των Slipknot. Νταξει να τους παραδεχτουμε τους διοργανωτες αφου στους Maiden το εβγαλαν!

Βασικα πηγα για να δω IRON MAIDEN.Τους ειδα για δευτερη φορα,η πρωτη ηταν το 2008.Σημερα συνειδητοποιησα ποσο τυχερος ειμαι που ειδα IRON MAIDEN για πρωτη φορα το 2008 με setlist 80s-90s.Το χθεσινο live μου φανηκε πολυ κατωτερο κυριως λογω setlist (αλλο να ξεκινας με Aces High και αλλο με την εισαγωγη εκτρωμα του Satellite που με κουραζει υπερβολικα,γενικα βρισκω τα τραγουδια του final frontier κουραστικά με μια κοιλια Παγκαλου) αλλά και θεσης.Το 08 ημουν μπροστα στη σκηνη και με πηγαινε το κυμα οπου ηθελε:p και χθες το επαιξα κυριλε στα πλαγια,για πρωτη και τελευταια φορα:) Αν δε φας ή δε ριξεις καμια ψιλη,τι live να ευχαριστηθεις :lol: Τελος παντων,οσες φορες και να ξαναερθουν το σιγουρο ειναι οτι θα ειμαι εκει 8)

Τωρα για τους αλλους που παιξαν στο Apollo και τους ειδα για πρωτη φορα.Nightfall μετριοτητα,Moonspell καλοι,Μastodon βαβουρα,Slipknot πολυ παθος εβγαλαν,μ αρεσε και η βουτια στο κοινο!οπως και ο ντραμερ που γυρισε αναποδα!

Δε ειχα παει στα προηγουμενα αλλα μονο σε αυτό το sonisphere συνέβει αυτο. Μη βαζεις σημα slipknot γιατι δε βλεπουμε slipknot βάλε κατι ουδετερο από πίσω! Ειναι μεγαλη αδικία για τις αλλες μπάντες!

Εφτασα Μαλακασα νωρις και σχεδον πανω στην ωρα που θα εβγαιναν οι Moonspell…Τους εχω ξαναδει στο Gagarin το 2004 νομιζω ηταν…Ενταξει με νταλα ηλιο και με κακο ηχο,με τα χαμηλα φωνητικα να μην ακουγοντε καθολου δεν καταφεραν να με εντυπωσιασουν…

Gojira δεν ειδα…

Μastodon ατελειωτη βαβουρα διχως τελειωμο…

Slikpnot παρακαλουσα για “ηλεκτρικη καταιγιδα”

Οι Christ ηταν εξαιρετικοι και με αερα πολυ μεγαλης μπαντας…Θα ηθελα ενα πιο best of setlist…

Για τους απολυτους Θεους του Heavy Metal τι να πεις…Ναι το σετλιστ θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο…Ναι τα νεα κομματια δεν ετυχαν θερμης υποδοχης αν και σιγουρα σε επομενες περιοδειες καναδυο απο αυτα θα λατρευοντε…Αλλα…Με ηχο πραγματικα κρυσταλλο…Τον καλυτερο απο τις 7 φορες που τους εχω δει…Με εναν Bruce να τραγουδαει αψεγαδιαστα και να ειναι αεικινητος και γενικα ολη την μπαντα και ειδικα τον Αρχηγο σε πολυ μεγαλη μερα,αλωνιζε την σκηνη σε ολη την διαρκεια της συναυλιας οπως εκανε πριν 20 και βαλε χρονια…Τεραστια η στιγμη του Dance Of Death…Τεραστιο κομματι απο εναν δισκο που φυσικα οι περισσοτεροι εθαψαν οταν βγηκε και τωρα αποθεωνουν τουλαχιστον καποια κομματια του…Πολλαπλες ανατριχιλες με εναν συγκλονιστικο Bruce να παραδιδει δωρεαν μαθηματα σε επιδοξους Frontmen…Στην αρχη λεγαμε ποπο παλι Fear Of The Dark κτλ…Αλλα οταν μπαινει αυτο το γαμημενο τραγουδι ειναι σαν να σβηνουν τα παντα…Μεγαλειο…Νομιζω ειναι το απολυτο συναυλιακο τραγουδι…Δεν υπαρχει αλλο σαν και αυτο και παρολο που ειναι παραπανω απο χιλιοακουσμενο θα γαμαει για παντα το συμπαν ολοκληρο οποτε θα παιζεται Live απο τους Μεγαλους…Περα απο εκει γαμω το Wicker Man που ειχα πεθυμησει να το ακουσω,απο τα καινουρια το Talisman ειναι εξαιρετικο κλασσικο Maiden,El Dorado καλουτσικο,στα κλασσικα Iron Maiden,The Evil That Men Do,Number Of The Beast,Hallowed Be Thy Name εγινε της πουτανας,πολυ καλες στιγμες επισης τα Coming Home και Blood Brothers…Κλεισιμο της συναυλιας με το επος Running Free και εμας πτωματα κυριολεκτικα να παλευουμε να βγουμε απο το Terra Vibe για καμια ωρα…

o κυριος μηνιατης ομως ζηταει και συγνωμη απο τους οπαδους και επισημαινει κιολας οτι ηταν μονο το ονομα ειχε ακουστα!!!λεει οτι δεν του αρεσαν κακο ειναι?αποψη ειναι και αυτη!!

Kι εμενα αν με γαμουσανε, το μεγαλυτερο προβλημα μου θα ηταν οτι καποιος με πηρε ματι.

ενταξει μονο γελια για το quote

εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής το καταφχαριστήθηκα με τους μαλάκες που πήδηξα σιδεριά και μπήκα pitch a με το φτηνό τικετ. να πάνε να γαμηθούνε που δημιουργούνε από το πουθενά ακριβά εισιτήρια τα μουνόπανα.
και δε τίθετεαι θέμα ότι δε σέβομαι τον χ που πήρε pitch a. ο χ που πήρε pitch a δε σέβεται τον εαυτό του και δεν μποικοτάρει μια σάπια κατάσταση.