Sonisphere Greece 2011

#-o #-o #-o

οικονομολογος μεγας. 1+1=3

Πως ακριβώς το βγάζεις αυτό το συμπέρασμα???

πια ειναι η διαφορα του να ειμαστε ΟΛΟΙ φτωχοι με το να ειμαστε ΟΛΟΙ πλουσιοι;

Τεράστια. Sorry αλλά αν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να σου το εξηγήσω στο forum. Είναι κουβέντα που γίνετε face to face, αφού προφανώς και οι δύο έχουμε τα επιχειρήματα μας.

Δε δινατε στον Darth Vader την ανταποκριση να σας μαθει λιγο μπαλιτσα? :stuck_out_tongue:
+1000 Στο ποστ!
Οσο για κατι παραλληλισμους με γηπεδα πιο πριν γελαει ο κοσμος.

Για 100η φορα ο διαχωρισμος ειναι κερδοσκοπικο μετρο και μονο και μαλιστα,εκβιαστικα τον βαζουν στις συναυλιες που ξερουν οτι θα μεγιστοποιοησουν το κερδος και σε αλλες οχι.Δλδ αν ηταν μετρο ασφαλειας γιατι δεν ειναι σε ολες τις συναυλιες στο χωραφι οεο?

Δηλαδή στο φόρουμ γίνονται κουβέντες όπου μόνο ένας έχει επιχειρήματα.

όχι, απλά δεν μου αρέσει αυτού του είδους η αντιπαράθεση. Κάποια πράγματα προτιμώ να τα κουβεντιάζω face to face.

ωραια που θες; κολωνακι; mont parnes; αστερα γλυφαδας;

Στο Νταβός καλύτερα που έχω και σπίτι!

είναι ότι δεν είσαι πλούσιος.

Αν στα πεταλα των γηπεδων ειναι τα πρεζονια,στα επισημα ειναι οι κοκκακηδες με τις γραβατες.Ωραια δεν τα τσουβαλιασα? :lol:

Eιλικρινα καποιοι μου δινουν την εντυπωση οτι πασχουν απο συνδρομο της Στοκχολμης. Μιλαμε τετοια επιχειρηματολογια υπερ της κερδοσκοπιας ουτε ο Λωρης δεν θα εκανε, που τα τσεπωσε κιολας.

Μιλαμε οτι κυριολεκτικα μας εχουν παρει αιχμαλωτους. Οπως ακουστηκε, δεν φταινε αυτοι που κλεβουν, φταιμε εμεις που δεν κανουμε καλη διαχειρηση (το σκατο παξιμαδι) για να παμε σε μια συναυλια. Μαλιστα. Μεχρι επιχειρηματα για το γηπεδο ακουσαμε. Ε λοιπον μαγκες οταν η συναυλια γινεται στο γηπεδο οπου υπαρχουν ΘΕΣΕΙΣ με αναλογη γωνια θεασης και αποσταση τοτε ναι δικαιουνται να χρεωσουν παραπανω. Η αρενα εννοειται οτι παραμενει με μια τιμη γιατι ΔΕΝ εχει κανενα απο τα παραπανω προνομια. Ουτε στανταρ καλη γωνια θεασης, ουτε θεση να καθεσαι. Στην αρενα ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ την θεση σου αναλογα με το ποσο πολυ θες να δεις μια μπαντα και οχι απο το πορτοφολι το δικο σου ή του μπαμπα σου. Κανεις δεν εφερε αντιρρηση για την VIP θεση που κοστιζε 100 ευρω. Ολοι αντιδρασαμε με το γελοιο διαχωρισμο της αρενας.

Για την ασφαλεια μας. Σε μια συναυλια σε ανοικτο χωρο ή και αρενα η ταση του κοινου ειναι να θελει να παει μπροστα. Ειναι αναμενομενο οτι οταν εισαι στο καγκελο θα δεχτεις πιεση. Τι κανουν λοιπον οι ελεημονες Ντιντηδες για το καλο μας? Φτιαχνουν αλλο ενα σημειο πιεσης. Μονο που αυτοι που τον πινανε εκει δεν ειχαν την παρηγορια οτι αγγιζαν τις πουτσοτριχες του Μπρους. Δοθηκε ενας τεραστιος χωρος στο λεγομενο pitch A αναλογικα με τις πωλησεις εισητηριων. Προφανως οι προσδοκιες τους για το ποσοι μαλακες ή παιδια του μπαμπα τους κυκλοφορουν στην πτωχευμενη Ελλαδα δεν επαληθευτηκαν. Σε ολες λοιπον τις πλευρες αυτου του τετραγωνου ο κοσμος πιεζοταν ασφυκτικα επανω στα καγκελα και μεσα αμα θελανε χορευανε συρτακι. Και περιμενουν οι αλλοι οτι δεν θα γινει το πλεον φυσικο! Να διορθωθει μια παραλογη κατασταση με βαση το κοινο περι δικαιου αισθημα. Καποιοι θυμωσαν με τους 65ρηδες που πηδηξαν μεσα και δεν τους ‘‘σεβαστηκαν’’ καλα ρε ανθρωποι με την Ντιντι που σας υπερχρεωσε δεν θυμωσατε? Δεν θυμωσατε που πεσατε στην λουμπα ‘‘αν δεν τα σκασω θα χρειαστω κυαλια’’? Δεν θυμωσατε που παρατησατε το αμαξι σας πανω στην εθνικη γιατι ο Ντιντης δεν πληρει τις προυποθεσεις για να διοργανωνει συναυλιες αυτου του μεγεθους?
Aν γινονταν 2-3 σοβαρα ατυχηματα τι θα λεγαμε σημερα? Περισυ που επαιζαν τοσα ονοματα ζωντανοι θρυλοι και ο κοσμος ηταν πολυ περισσοτερος, δεν ειχαμε θεμα ασφαλειας? Παθαμε τιποτα που αναλογα με το ποσο ηθελε καποιος επιανε και την θεση του? Αν πηδαγαν μεσα πολλοι περισσοτεροι απ οτι επρεπε και σκαγαμε τι θα γινοταν? Ποσες εισοδοι υπηρχαν για το Pitch A?

Η εικονα του αδειου pitch (αρχικα) και του πακτωμενου πληθους στα πλαγια του κλουβιου, ηταν 100% μια εικονα ανηθικης κοινωνιας και η καλυτερη μεταφορα αυτου που μας συμβαινει καθημερινα. Ειναι γελοιο να θυμωνουν καποιοι με τον κοσμο που πηδηξε και ανελαβε εστω αυτοδικα να σταματησουν μια καταφανη αδικια. Μπορει να ακουγεται λιγο πομπωδες αλλα ειναι περα για περα αληθινο.

Τι να σου πώ ρε φιλαράκι, γενικά συμφωνώ.

Εγώ φέτος έκανα ένα βαρβάτο μποϊκοτάζ στο φέστ… (είχα κ’ χρόνο και χρήμα)

Δεν με ενδιαφέρει κατα πόσο έπιασε τόπο η προσπαθεια μου, αυτό που με ενδιαφέρει είναι οτι το έκανα.
Και θα δώ κάποιες από τις μπάντες κάποια στιγμή, ίσως αν είμαι τυχερός, σε κλαμπάκι, ξεχωριστά, και όλα καλά και όλα όμορφα.

Είναι μάλλον παθητική πάντως η στάση “εκμεταλευονται την αγάπη μου για την μουσική, μου πέρνουν τα λεφτά, με στριμώχνουν σαν το ζώο παρόλυατα εγώ πάω και μετά παραπονιέμαι και από πάνω.”

[B]boicot [/B]ρε φίλε και έισαι κομπλέ. Άλλωστε (με ελάχιστες εξαιρέσεις) οι περισσότεροι δεν πάνε στα φεστιβάλ για να απολαυσουν μουσική και ούτε το να πάνε επισφραγγίζει την μουσική τους προσήλωση… Αυτά είναι παραμύθια.-

είμαι πολύ συγκινημένος :cry:από τη πρώτη στιγμή που άκουσα το Defender το ήξερα βαθιά μέσα μου ότι θα γινόμουν κάποια στιγμή ήρωας…και τώρα επιτέλους έφτασε η στιγμή της αναγνώρισης!!!

TO HELP THE HELPLESS ONES WHO ALL LOOK UP TO YOU
AND TO DEFEND THEM TO THE END :lightsabre:

Εχεις δικιο. Απλα σε καποια φαση θελεις να δεις καποιο γκρουπ ή ξερεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις χρονο αλλη στιγμη (δυστυχως δεν ειμαι πια 16). Επισης ενα μπουκοταζ για να πετυχει θα πρεπει να οργανωθει και να φανει οτι δεν εχει στοχο τα γκρουπ αλλα την συγκεκριμενη εταιρεια (και οποια ακολουθει αυτες τις τακτικες).

Fight proud my son :stuck_out_tongue:

PRICELESS Thread ! μερικα ποστ ειναι ολα τα λεφτα… :lol:

και απο μενα φετος ενα τεραστιο BOYCOT για το φεστ, δεν με εκφραζει καθολου, και λογω συγκροτηματων και λογω διοργανωσης και στησιματος. οπως πολυ σωστα ειπε ο L.Eye.
απο την αλλη ρε γκαιζ, και ο Λωρης επιχειρηματιας ειναι, οσο μπορει θα βγαλει κερδος. με οσο το δυνατον λιγοτερο κοστος. εγω απο την στιγμη που θα συμμετειχα ε δεν θα γκρινιαζα κιολας. τοσα χρονια τα ιδια.[B] συμφωνω, ειναι κοροιδια, ειναι απληστια, ακομα και για επιχειρηση, [U]αλλα ειλικρινα, περιμενε καποιος κατι καλυτερο ??[/U]…[/B]

[-X

#-o #-o ότι νάναι… χιούμορ=0

Nα σου πω την αληθεια ναι. Περισυ η ολη κατασταση παρουσιαζε καποια βελτιωση και δεδομενης της οικονομικης καταστασης πιστευα πως θα ηταν λιιιιγο πιο σοβαροι.
Πριν προλαβεις να σου πως οτι ειπα μονος μου τον εαυτο μου μαλακα :stuck_out_tongue:
Ενα καλο μπουκοταζ ειναι η καλυτερη λυση πλεον. Ειλικρινα λυπαμαι οσους γονεις ειναι στην θεση των δικων μου τοτε που ‘‘επρεπε’’ να μας σκασουν απο ενα πεντοχιλιαρο εμενα και του αδελφου μου για να παμε σε μεγαλη συναυλια. Πλεον οι καταστασεις ειναι πολυ διαφορετικες

Ωραίος, να διαχωρίσω όμως την θέση μου σε ένα πράγμα: Μου άρεσουν [B]όλα [/B]τα γρούπ του 2011, ειδικά virus, mastodon πεθαίνω. Αλλά εκεί είναι κ η μαγκιά στο μποικοτάζ :wink: