Sonisphere Greece 2011

thanx m8

το φετινο sonisphere μετα και τις προσθηκες απλα ΓΑΜΑΕΙ!
ROTTING CHRIST REEE!
kai gojira θα γινει της που…ας!

Χαίρομαι ιδιαίτερα που θα δω για πρώτη φορά Gojira. Πρόκειται για απίστευτα τεχνικό συγκρότημα, με πολύ δύσκολες και ποιικίλες συνθέσεις, αξίζουν της προσοχής μας. Ξεφεύγουν αρκετά από τις παραδοσιακές νόρμες death κ thrash.
Όσο για Moonspell, σταθερή αξία, ελπίζω αν είμαστε τυχεροί να παίξουν κανένα ακυκλοφόρητο από το νέο δίσκο που ετοιμάζουν.
Για Maiden τώρα δε θα ήθελα να αναφερθώ, ξέρω τι θα δω. Τους εκτιμώ αφάνταστα και θα ήθελα να περίμενα και κάτι περισσότερο από τα καθιερωμένα, αλλά…:-k

Τα posts που αφορουσαν την τιμη και το ολο θεμα του μπαινω δεν μπαινω τσαμπε
εχουν μεταφερθει εδω : http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=9538

APOLLO STAGE

IRON MAIDEN
SLIPKNOT
MASTODON
MOONSPELL
NIGHTFALL

SATURN STAGE

ROTTING CHRIST
GOJIRA
VIRUS
NEED
TOTAL RIOT

καλα να περασουμε

έχουν ανακοινωθεί ώρες???

not yet.

προσπαθώ λίγο να καταλάβω τη λογική με την οποία nightfall και gojira έχουν αυτές τις θέσεις, αν θέλει ας προσπαθήσει να εξηγήσει κάποιος.

έχουν ανακοινώσει αν η saturn stage θα είναι η περσινή ελεεινή ανηφορική, ή εκείνη προς την είσοδο που είχαν παίξει πριν κάτι χρόνια οι saxon?

πέρυσι, στο sonisphere, τη δεύτερη σκηνή την είχαν βάλει όπως κοιτάς την κεντρική, πίσω και δεξιά

το ξέρω ρε man, εκεί ήμουν, γι’αυτό έγραψα το “περσινή ελεεινή ανηφορική”.

θα έχει πολύ γέλιο η όλη φάση με τα pl1-2, περιμένω να ανακοινωθούν και οι ώρες που θα παίξουν οι μπάντες για επιβεβαίωση =/

fixed :stuck_out_tongue:
δεν ξέρω ποια από τις δυο θα ισχύσει. Το θέμα είναι ότι με τα pl1 και pl2 θα γίνει χαμός στις μετακινήσεις :frowning:

Θα παίζουν εναλλάξ όπως πέρισυ???Λίγο άκυρο μου φαίνεται να πάιξουν οι Rotting πριν τους Μέηδεν,ενώ υπάρχουν οι Σλίπνοτ.Απ την άλλη όμως άμα είναι να παίξουν οι Σλίπνοτ και μετά καπάκι οι Μέηντεν στην ίδια σκηνή δεν έχει νόημα η ύπαρξη 2 σκηνών νομίζω.Το όλο point δεν είναι παίζουν εναλλάξ για να μην χάνεται χρόνος?

ισως να ειναι και εμπορικο κολπο,αφου απο την στιγμη που ακουει ο πιτσιρικας Apollo Stage και Saturn Stage,βλεπει και ονομα Iron Maiden και Slipknot και λεει πω κοιτα μια φεστιβαλαρα στην Ελλαδα,και 2 σκηνες!.. πιστευω πως ειναι και αυτο παντως :smiley:

χαχαχαχ, σόρυ, my bad.

αν έχει pl1 και pl2 ΚΑΙ στις 2 σκηνές, πιστεύω θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές.

στη μικρη δε θα χει. απο οτι εχει γραφτει δλδ στο oficial fb… δν παιρνω κ ορκο βεβαια με τν παρτη τους αλλα κ παλι φανταζει χλωμο

Μόνο ότι θα ανοίξουν 11

14-21/6 έχω κενό στην εξεταστική
Βρε λες???
:-k

Eμας ρε πουστη μου δεν εχουν βγαλει ακομα προγραμμα στη σχολη οι μ@λ@κες και δε ψηνομαι καθολου να καψω κ αλλο μαθημα…Ποσο γαματο θα ηταν να ειχαμε κ εμεις μια τετοια κεναρα,αλλα μαλλον χλωμο:(:?

Να και το προγραμμα…http://gr.sonispherefestivals.com/2011/05/ώρες-sonisphere/

[B][U][SIZE=“5”]ΏΡΕΣ SONISPHERE[/SIZE][/U][/B]

APOLLO STAGE
Iron Maiden 21:15-23:15
Slipknot 18:55-20:10
Mastodon 17:30-18:30
Moonspell 16:15-17:15
Nightfall 15:00-16:00

SATURN STAGE
Rotting Christ 20:10-21:10
Gojira 16:45-17:45
Virus 14:00-15:00
Need 12:15-13:00
Total Riot 11:15-12:00