Sonisphere: Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax κ.ά. @ Terra Vibe, 24/06/10

xaxaxxa…Δεν κοβω κατι φιλε…Εκτος βεβαια απο τις φλεβες οταν ακουσω τις πρωτες νοτες απο Ecstacy of gold…

GIMME AN M!!!
GIMME AN E!!!
GIMME A T!!!
GIMME AN A!!!
GIMME AN L!!!

σορυ παιδια αλλα και μονο που το σκεφτομαι παλαβωνω…με δικαιολογειτε ομως ε? :smiley:

λοιπόν το εισητήριο είναι ακριβό αλλα με δεδομένο ότι ψοφάω να δω stone sour δηλαδή μετάλικα το 07 σκεφτόμουν να δώσω το εισητήριο αλλού μετά την ακύρωση (ξέρω ιεροσυλία αλλά για λίγο μου πέρασε απο το μυαλό με τα νεύρα που είχα)
γουστάρω απίστευτα να ξαναδώ bullet

θα δω anthrax που δεν έχω δεί και γουστάρω
καθώς και metallica με megadeth ξανά δεν με χαλάει ένα ρηπήτ μια και στις δύο είχα περάσει και γαμώ.

Ε ντάξει μαστοντον που τους εχώ δει ήδη δύο φορές δεν ψοφάω ξανά σε φεστιβάλ αλλα δεν παραπονιέμαι κιόλας. slayer ποτε δεν μου κάναν κλικ αλλα 5-6 τραγούδακια τους μου αρέσουν οπότε οκ.

εεε με δεδομένο ότι θέλω πολύ να δω σχεδόν τους πάντες πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά.

Αφού διάβασα 31 σελίδες ήρθε η ώρα να πω και γω τη γνώμη μου…
Επειδή πολύς λόγος έγινε για την τιμή…95?(όλοι μιλάτε για 85 αλλά οι περισσότεροι 95 θα σκάσουμε και παραπάνω ίσως όσοι τα πάρουμε από ίντερνετ) είναι αντάξια των ονομάτων και του φεστιβάλ!Εγώ όχι 2 μέρες…ολόκληρη εβδομάδα να χρειαζόταν να δουλέψω για να πάω θα το έκανα!Και τα δικά μου τα έξοδα θα είναι πολύ περισσότερα(θα κατέβω από Δράμα-πρώτα ο Θεός:papas:[-o<)
Θα δω metallica slayer megadeth anthrax άντε και τις γαρνιτούρες mastodon bmfv stone sour τί άλλο να ζητήσω???
Είμαι ήδη εκεί και χτυπιέμαι!!!
Έχω μια απορία όμως…πόσο θα είναι στη σκηνή το κάθε συγκρότημα??Πώς θα χωρέσουν όλοι αυτοί?

[SIZE=“7”]THE EARTH STARTS TO RUMBLE…IT’S METAL BRAIN CORRODES!!![/SIZE]

Κοιτωντας το θεμα και απο μια αλλη οπτικη γωνια παρατηρω οτι πολλες συναυλιες πεφτουν και ειδικα εκεινοι την περιοδο και μαλιστα και με συγκροτηματαρες. Οποτε θα ελεγα οτι δινεται καλυτερα απο καθε αλλη φορα η δυνατοτητα στον οπαδο (καταναλωτη) να επηρρεασει τα πραγματα. Εχουμε και λεμε λοιπον : bolt thrower behemoth lamb of god therion fear factory deicide katatonia fates warning και αλλες που πιθανον θα θελει να δει καποιος η δεν εχουν ανακοινωθει ακομα. Πρεπει λοιπον καθενας να αξιολογησει σοβαρα τα πραγματα το γουστο τις μπαντες τις συνθηκες την σημασια τους την αξια τους κτλ και να επενδυσει καταλληλα.

Βασικά εδώ ειναι και η μεγαλύτερη πλάκα από όλες. Όσοι μένουν Αθήνα είναι αυτοί που γκρινιάζουν για τα εισητήρια περισσότερο απο όλους. Λες και οι υπόλοιποι γουστάρουμε να τα σκορπάμε ένα πράγμα. Όσοι ξεκινάμε απο επαρχία ξεκινάμε 10 φορές πιο γκαυλωμενοι για κάτι τέτοια events και δίνουμε και πόσα παραπάνω σε μεταφορικά. Δεν βαριέσε δεν ασχολουμε άλλο με την γκρίνια περιμενω πως και πως την μαγική τετράδα πανω στη σκηνή να τα καψει όλα.

ADRENALIN STARTS TO FLOW
YOU RE THRASHING ALL AROUND
ACTING LIKE A MANIAC
WHAT IS THIS???
IT’S FUCKING WHIPLASH

ξυπνατε ρεεεε…
παμε να αφησουμε κοκκαλα εκει…

επειδη ολοι λενε για τιμες…

δεν λεω εγω οτι περιμενε κανεις να ηταν 50-60…απλα αν ηταν 80 γενικη…και κυριως χωρις να αυξανεται μετα (και μαλιστα δεν λενε και μετα απο ποσα εισητηρια θα αυξηθει)…θα ηταν οκ…80 εδωσαν παρα πολλοι το 07…που περαν των ταλλικα μονο οι mastodon ηταν μεγαλο ονομα…τωρα εχουμε metallica + αλλα 6 πολυ δυνατα ονοματα…

αυτο που ξενισε δλδ πολλους ειναι οτι αυξανεται μετα η τιμη…βεβαια …80-95 ειναι 15 ευρω πανω…οχι μεγαλη διαφορα…αν ησουν ετσι κ αλλιως διατεθειμενος να πας…απλα χτυπαει ασχημα στο ματι το σχεδον 100 ευρω…για μια μερα …και στην Μαλακασα μαλιστα…και καθημερινη…οσο γαματο και να ειναι το λαιν απ…

συμπερεσματικα δλδ ενα 80αρι θα ηταν οκ…χωρις να ανεβαινει μετα (εκει η μλκια για μενα)…

θα παμε βεβαια οσο και να ειχε…αυτο το ξερουμε…απλα συζηταμε…

α θυμηθικα τωρα το 07 ειχε 60-80-100 …αλλα για μενα ηταν εξαρχης 80 αφου ηθελα ετσι κ αλλιων να ειμαι μπροστα…οποτε με αυτη τη λογικη…φετος θα δωσω 5 παραπανω…αν παω αρχη κ παρω…δεν ειναι κ τοσο κακο…ανελυσα πριν που ειναι το κακο…

στα του λαιν απ…χαρηκα πολυ που δεν εχει heaven and hell και motorhead…και βαλανε μεσα τους θεους stone sour…που τους χασαμε το 07 παλι στους μεταλλικα…bfmv θα ριξουμε και λιγο κοσμιο παντα κραξιμο…και ολα οκ…ενω για mastodon αναμενομενο…σαν τον μαιντανο…εδω λεγεται οτι θα σαπορταρουν τον Δημητρη Κοντολαζο του χρονου σε κλειστο χωρο…για 20 εμφανισεις…

ε ναι ρε… 10 ευρω ειναι (συνηθως),πηγαινε-ελα…

thanks :slight_smile:

Αν εξαιρεσω τους Mastodon (αντε παλι να τους φαω στη μαπα) τα υπολοιπα μου αρεσουν λιγο ή πολυ…

Αναμενομενο για Big 4 και τα υπολοιπα ΟΚ…

Εκει θα ειμαι μαλλον…

αυτο το special guest με κανει να επλιζω σε κατι καλο…
αλλιως δεν θα εργαφε +Τ.Β.Α ???!!!???
τι θα εχουμε special guest τοπικα group??:-k:-k

ΠΕΣΤΑ !!!

paidia , apo proigoumenes fores (vlepe ac/dc) mporei na mou pei kaneis , ti wra peripou tha prepei na stithw ti deutera eksw apo ta ekdothria(thessaloniki) ?

thanks in advance

Αν και εγω ειμαι Αθηνα, αν θες να βρεις τα εισιτηρια των 85 ευρω, καλο ειναι να στηθεις στην ουρα οσο πιο νωρις μπορεις…

Για την τιμη το ειπα και πριν, δεν μου φαινεται υπερβολικη η τιμη των 85-95 ευρω, εδω δινουμε 80 για ενα μονο ονομα, τωρα θα ειναι τοσα ονοματα την ιδια μερα και γενικα το φεστιβαλ θα ειναι ο,τι πιο εντυπωσιακο απο πλευρας ονοματων εχει γινει ποτε στην χωρα μας. Θα ειναι συναυλιακη εμπειρια ζωης… Σιγουρα ειναι πολλα λεφτα, κανεις δεν αντιλεγει σε αυτο και για εμενα δεν ειναι ευκολο που θα τα δωσω, αλλα προσωπικα αυτο δεν το χανω με τιποτα. Οποιος ομως το σκεφτεται, να μην ερθει, εξαρταται απο την καψα του καθενος…

Εγω και μονο οι Metallica να ηταν θα πηγαινα γιατι ειμαι ‘‘καμμενος’’ με αυτους και ειναι το δευτερο αγαπημενο μου συγκροτημα, οποτε… Τωρα που γουσταρω τρελα και Megadeth, Mastodon, μου αρεσουν πολυ και οι Anthrax θα το σκεφτω? Slayer, Stone Sour και Bullet For My Valentine δεν ακουω, αλλα δεν με χαλαει να τους δω.

Τωρα για την ωρα που θα παιξει το καθε γκρουπ, ειναι αγνωστο. 16 Ιουνιου στην Πολωνια ειναι νομιζω η πρωτη ημερομηνια του φεστιβαλ, αν ανακοινωθουν αλλα νωριτερα καλως, αλλιως τοτε θα ξερουμε. Εκτος αν βγει ανακοινωση που θα λεει κατι για αυτο… Η λογικη λεει παντως οτι οι Metallica θα παιξουν το συνηθες δηλαδη 2 ωρες και κατι, αρα οι υπολοιποι το βλεπω περιπου (απλη προβλεψη) 1 ωρα και 20 λεπτα οι Slayer, 1 ωρα οι Megadeth, στα ιδια περιπου οι Anthrax και 40 με 45λεπτα οι Mastodon και ακολουθως λιγο λιγοτερο οι Stone Sour και οι Bullet For My Valentine…

Σε άλλες χώρες βλέπει κανείς ως special guests ονόματα όπως οι Heaven and Hell, Motorhead, Amon Amarth, Volbeat, Devildriver κ.λ.π. ενώ σε αρκετές δεν έχουν ανακοινωθεί special guests αλλά ούτε καν το βασικό πακέτο.

Βέβαια εξαρτάται απο το χώρο που θα φιλοξενήσει το event προφανώς. Όπου υπάρχουν μεγάλα ονόματα σαν guests προφανώς θα υπάρχουν 2-3 σκηνές να μπορέσουν να χωρέσουν όλοι στο πρόγραμμα… Εδώ κομμάτι δύσκολο το βλέπω στο Terravibe, εκτός αν αρχίσουν να παίζουν απο τις 11 το πρωί οι πρώτοι…και αν προλάβουν…

Anyway, όντως καλό πακέτο και θα πέσει πολύ ξύλο όπως κ νά χει…:stuck_out_tongue:

πωπωπω dream team…

Υπάρχει και τρόπος να φύγεις αμέσως χωρίς να κολλήσεις στην κίνηση αλλά θα στον πω από κοντά, δεν είναι ανάγκη να τον μαθαίνουν όλοι! 8)

Πολύ σωστό αυτό.

Καλά, δε νομίζω ότι τα εισιτήρια των 85 ευρώ θα εξαντληθούν από την πρώτη μέρα. Ούτε καν από τον πρώτο μήνα θα έλεγα.

Βασικά από Stone Sour, BFMV, Mastodon μήν περιμένετε να παίξουν πάνω από 6-7 κομμάτια. Γύρω στη μισή ώρα θα έχουν πιστεύω.

Ρε παιδια το αν ειναι ακριβο η οχι διαφερει στην καθε τσεπη…δεν ειπα οτι ειμαι πλουσιος αλλα 85 ευρω ναι ρε θα τα μαζεψω και θα παρω τικετ…και δεν εχω χαρτζηλικια…δουλευω ολη μερα εδω και 11 χρονια…εσυ vempire7 αν ερθουν οι RAMMSTEIN και σου ζητησουν 70-80 ευρω θα τα δωσεις?μαλλον ναι…αρα δεν ειναι θεμα αν εχεις λεφτα…ειναι που θες να τα χαλασεις…και φιλε BLEEDIN HISTORY αν νομιζεις οτι λεω μαλακιες ειναι δικη σου αποψη…οπως και η δικη μου ειναι οτι εσυ τις λες που καποιος ‘‘αλλος’’ θα σε τραβηξει να πας…αρα αυτο φανερωνει οτι ο καθε ενας ειναι διαφορετικος…απλα εγω αναφερθηκα στην γκρινια ορισμενων…Anyway…Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ…

Γνωρίζει κανείς αν θα υπάρχουν (οπως ειναι λογικό) 2 stages?

95 ευρώ για τους big 4 που η περίοδος ακμής τους ήταν πριν δεκαετίες. Αν κάποιος βέβαια δεν έχει δει κανέναν από αυτούς οκ το καταλαβαίνω. Θες να πας να καβλαντίσεις. Οι 30αρηδες π.χ. που τους έχουν δει όλους αυτούς θα σκάσουν τόσα λεφτά? Ντάξει ωραίο liveaki αλλά δεν έρχονται δα και οι Kyuss :stuck_out_tongue: