Sonisphere: Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax κ.ά. @ Terra Vibe, 24/06/10

Fixed.:slight_smile:

Κατα τ’άλλα οκ. Επικό lineup, αλλά ήθελε και τπτ Testament ή Exodus για special guests. :!:

πω πω γκρινιεςςς κατα την γνωμη μου το εισητηριο ειναι λογικο με τοσα μεγαλα συγκροτηματα νταξει στους ακε ντεκε εδωσα 80 χωρις να ειμαι φανατικος οπαδος για την φαση τα εδωσα ε τωρα ομως

[SIZE=“6”][SIZE=“7”]big 4 ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε[/SIZE][/SIZE]

:vibrate::vibrate::vibrate::vibrate::vibrate:

Αν είχες και Testament δεν θα χες φεστιβάλ, θα γυρνάγαμε στα 80s :stuck_out_tongue:

Ποιος γκρινιάζει? Μια άποψη λέμε ρε συ δεν έγινε και τίποτα. Κουβέντα να γίνεται 8)

Άνετα!!! :stuck_out_tongue:

Το ότι το εισιτήριο είναι λογικό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι και ακριβό. Αυτό δεν είναι γκρίνια πιστευω…

Πάντως και μόνο με τη σκέψη ότι το ίδιο βράδυ θα ακούσεις KEEP IT IN THE FAMILY, PEACE SELLS … SOUTH OF HEAVEN και CREEPING DEATH ε πως να το κάνουμε… είναι σκέτη πώρωση. Την επόμενη μέρα ο σβέρκος μας θα έχει αχρηστεθεί τελείως :lol:

Όσκαρ οξύνοιας στο μοντ που άλλαξε το big four με το Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax κ.α.

Νομίζω αυτή η καθοριστικότατη παρέμβαση τον τίτλο άλλαξε τη μοίρα του θρεντ, μην πω και του φεστιβάλ. (όπως ένα πέταγμα της πεταλούδας στην ευρώπη φέρνει τυφώνα στην κίνα :lol:)

Κατά τ’ άλλα, πολύ γκρίνια ρε παιδί μου, στο dna του έλληνα έχει μπει.

Εντωμεταξυ κοιταω στη γυαλινη μου σφαιρα και βλεπω ηδη 200 σελιδες μπροστα οπου θα χουν φουντωσει οι γκρινιες για το χωραφι,τον Λωρη,τον ηχο,τα σουβλακια,τα πυροτεχνηματα των μεταλλικα που δεν εσκασαν,την κοιλια του Κερρυ Κινγκ που επισης δεν εσκασε,τους Μαστοντον που δεν επαιξαν σε κλειστο χωρο,τους BFMV που ηταν φλωροι,τη σκονη που θα σηκωθει,τον ηχο που θα ναι σκατα,τους βαμμενους θρασαδες που θα θελουν να ανεβει ο Mustaine και να παιξει με τους Μεταλλικα και θα απογοητευτουν μ αυτο,αλλα μετα θα πιουν αλλες 10 μπυρες και θα το ξεχασουν,αυτους που θα γκρινιαζουν γιατι οι ταδε δεν επαιξαν περισσοτερο ενω οι αλλοι λιγοτερο,τον Λωρη γιατι υπαρχει σαν οντοτητα,τα VIP που δεν βλεπεις καλυτερα,την ταλαιπωρια στην εξοδο και το τρελο μποτιλιαρισμα που θα προκαλεσουν οι μικροπωλητες,την ζεστη,τα κουνουπια,τον μαλακα μπροστα σου που ζει στο 1985 και εχει να πλυθει απο τοτε,το οτι οι Μεταλλικα δεν επαιξαν το ταδε και το δεινα,οτι ο Χετφιλντ εντυπωσιαστηκε και παλι και εκλασε μεντες με το ελληνικο κοινο και θελει να γινει Ελληνας και να παρει πρασινη καρτα,τους μοντερεητορς που ειναι φερεφωνα της Ντιντι,τους αντμινιστρεητορς που ειναι φερεφωνα των μοντερεητορς,τους εντιτορς που ειναι φερεφωνα ολων των παραπανω,το μεταλ χαμμερ γιατι τα παιρνει απο τις μπαντες,τη siemens και το rock hard και την κομισιον,τον Χακο επειδη εχει το πιο σκατενιο μαλλι στη μικρη οθονη απο την ωρα που εγινε το big bang(οχι το σηριαλ)κτλ και επειδη μαλλον θα δουμε ταινια που χουμε ξαναδει,προσωπικα θα το σκεφτω πολυ σοβαρα το αν κατεβω γιατι terravibe+ακριβο εισιτηριο(ναι ακριβο ειναι…πολυ)+μεταφορικα+μπυροσουβλακοεξοδα+ταλαιπωρια+2 μπαντες μονο που δεν εχω δει…χμ.ιδωμεν…

:lol: respect to hokam…

παιδια το εισητηριο Metallica το 2007 αρχιζε απο 60 ευρω, οχι 80. μιλαμε για αρχικη τιμη εισητηριου, τωρα οποιος θελει και τις πολυτελειες του καλως, το θεμα ειναι να μπορει και ο απλος λαος (πωπω πολυ παραρηγα αυτο :stuck_out_tongue: ) να εχει ευκολα τη δυνατοτητα να δει αυτο που θελει. η αρχικη επρεπε λοιπον να ειναι χαμηλοτερη, ειπαμε ηδη για τσεχιες, πολωνιες, μην επαναλαμβανομαστε.

γκιρνιαξαμε πολυ παντως. εγω εχω απλα την επιθυμια να νιωσω εστω και λιγο οπως σε κεινο το λαιβ των slayer το '98 στο μυλο. οταν ειχα βγει απο το χωρο και ηταν σα να ειχα βγει απο πισινα.

ισως το καλυτερο λαιβ που ειδα ποτε μου (και εχω δει πολλααααααααααααααααα, πιστεψτε με)

μεταλ απ γιορ ας, λοιπον. 8)

Μαλλον τελικα οταν ενας φιλος ειπε εδω οτι τα post μερικοι δεν τα διαβαζουν πανω απο 2 δευτερολεπτα εχει δικιο!!!
ΕΙΠΑ λοιπον στο πρωτο οτι το προβλημα δεν το παρουσιαζω για μενα!!! Υπαρχουν φοιτητες, επαρχιωτες , μαθητες κλπ, κλπ.
Για RAMMSTEIN φιλε μου ειναι ενα θεμα εντελως διαφορετικο! ειναι ενα group που δεν εχει παιξει ελλαδα (ασχετα που μερικοι εχουμε παει εξωτερικο και το ζησαμε) ενω τους υπολοιπους προσωπικα τους βλεπω στην ελλαδα απο το 92! δεν ειναι η πρωτη επισκεψη κανενος απο τους μεγαλους!Συν του οτι οι RAMMSTEIN ειναι μεν “παιδακια” ιστορικα μπροστα στους μεγαλους αλλα στη σκηνη αυτο που προσφερουν δεν πιστευω ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ να το προσφερει κανεις…

Απο θεσσαλονικη ειμαι και γω και δεν βλεπω το λογο να αγχωνεσαι τοσο…Ουτε καν ουρα πιστευω να εχει…Πρωτη μερα βγαινουν τα εισητηρια,αλλος δεν αποφασισε αλλος δεν το εμαθε αλλος δεν εχει λεφτα…Ασε που ο τυπος το μαγαζι το ανοιγει μετα τις 11

απίστευτο λαιβ …αν θυμάμαι καλά είχανε ανάψει και καπνογόνα

ναιναιναιναιναι.

και χτυπιονταναι και οι 3 και σε μια φαση ο αραγιας σηκωνει κεφαλι να δει τι γινεται, τσεκαρει για 1-2 σεκοντ τα καπνογονα, και μετα αρχιζει παλι χτυπημα. ανιωθοι τελειως.(αμα ηταν εκει ο dickinson :p)

ειχαμε ρηξει καγκελο στο 2ο τραγουδι, τι να λεμε τωρα, δεν ξαναγινονται αυτα…

αστο καλο συγκινηθηκα. :cry:

fixed :wink: γιατί πτωχεύσαμε

εμένα ελληνικές μπάντες μου μυρίζει η δουλειά

εεεεε να πεις και σε εμάς το κόλπο :-s

:respect::respect::bow::bow: πόσο γέλιο :lol:

Φοβερά επιχειρήματα όμως!

  • Στους Μετάλλικα είχε 60 οπότε άμα βάλεις και Σλέηερ, Μεγκαντεθ, Άνθραξ πάλι 60 νάχει, άντε 70. Τσάμπα έρχονται αυτοί.

  • Στην Πολωνία έχει 60 οπότε εδώ που έχουμε τον ίδιο μισθό τόσο έπρεπε να χει πάλι.

  • Υπάρχουν και μαθητές και φοιτητές οπότε η Didi ως σωστό φιλανθρωπικό ίδρυμα θα έπρεπε να το βάλει πιο φτηνά για πάνε τα παιδιά.

  • Οι Ράμσταην θάρθουν για πρώτη φορά οπότε το κασέ που θα ζητήσουν θα είναι μεγαλύτερο από αυτό των μπιγκ-4.

Παίζει να μη σας περνάνε καν απ’ το μυαλό απλά πράγματα όμως. Ναι το εισιτήριο είναι ακριβό, όπως και όλα τα προϊόντα σχεδόν στις μέρες μας. Αυτό είναι πρόβλημα της οικονομίας όμως, όχι της Didi.

Το πρόβλημα της Didi είναι οι συνθήκες των live για τα οποία έχουμε σκάσει τα λεφτά, ο ήχος, η πρόσβαση, το πάρκινγκ, οι υπηρεσίες. Πράγματα που δε βλέπω να απασχολούν και πολλούς γι αυτό και τρώμε τα ίδια σκατά χρόνια τώρα.

Μαγκες, επειδη θα ειναι η πρωτη φορα που πηγαινω Terra Vibe,ξερετε πως μπορω να παω εκει απο Αθηνα?Δυστυχως αυτοκινητο δεν παιζει…

respect man

δεν ειπα τιποτα τετοιο. απλα το εισητηριο μεταλικα αρχιζε στα 60 και οχι στα 80. αυτο. και οι τιμες σε ενα φεστιβαλ δεν πανε αθροιστικα. τοτε θα πρεπε να χει περιπου 250 ευρω το εισητηριο :stuck_out_tongue:

ουτε ειπα πως δε θα παω στο λαιβ. και περισσοτερα να χε, εγω θα πηγαινα μαλλον. απλα καποια παιδια θα ζοριστουν και αμα ηθελε η ντιντι θα μπορουσε να μην τους ζορισει τοσο. ενιγουει.