Sons Of Apollo - 24/09/18 - Αθήνα - Fuzz Club

μάγκες τί έπος είναι αυτο οεο??? πολύ πιο ώριμο απο το πρώτο!!!
κάτι μου λέει οτι το αλμπουμ θα σπέρνει

1 Like

Εδω πατε στο 4:00 για να ακουσετε το επιμαχο σημειο.
Αν και εννοειται πως ολο το κομματι ειναι υπερεπος.
Κλαιω που ο Σερινιαν εχει πλεον βαλει αυτο το σημειο σε 3 τραγουδια του.

2 Likes

Τίμιο το τραγουδάκι. Όσο και να χω μάθει να περιμένω κάθε χτύπημα του Portnoy πλέον, ο κερατάς έχει πάντα ήχο κρύσταλλο.

Επίσης ο Ron είναι μεγάλη παικτούρα.
Η επιφύλαξη που έχω με αυτή τη μπάντα είναι ότι νιώθω πως δεν δουλεύουν τόσο τα κομμάτια, αλλά επειδή είναι παιχταράδες, κοπανάνε riffs και μελωδίες που τους βγαινουν σε ένα απόγευμα και γράφουν υλικό τσακ μπάμ. Μακάρι να διαψευστώ σε αυτό το δίσκο.

1 Like

2/2 ξεκάθαρα με αυτό να είναι ακόμα καλύτερο.
Όπως είχα πεί, αν συνεχίσουν σε τέτοιο επίπεδο, θα τρίβουμε τα αυτιά μας :smiley:

2 Likes

Εεεεμ ψιλογάμησε το κομματάκι ή μου φαίνεται;

3 Likes

Ε ναι (τωρα το ειδα, τωρα απανταω)

1 Like

Όταν είχα λάβει το promo της πρώτης δουλειάς οι ακροάσεις έβγαιναν αγκομαχώντας και έχω εκφράσει αρκετές φορές την άποψη ότι το βρίσκω μέτριο και σχετικά ασύνδετο συνθετικά. Ε, το νέο άλμπουμ το ακούω στα καπάκια και θέλω ξανά. Η πρώτη εκτίμηση είναι πως μιλάμε για δισκάρα, με τα δυο τραγούδια που έχουν κυκλοφορήσει να μην είναι καν στα καλύτερα του δίσκου. Μάλιστα, το “Goodbye Divinity” θα έλεγα πως είναι το λιγότερο καλό του άλμπουμ συνολικά.

5 Likes

Εγω παντως λεω οτι απο τα 2 κομματια που εχουμε ακουσει οι υπολοιποι, φαινεται εμφανως μεγαλυτερη συνοχη, καλυτερος ηχος, και περισσοτερο συναισθημα και σε φωνη, και σε πληκτρα, και σε κιθαρες. Ειναι πιο “ζεστος” ο ηχος, αν βγαζει νοημα απο αυτο.

Πολυ ευχαριστο το να ειναι απο τα πιο αδυναμα αυτα τα 2 τραγουδια, γιατι ειδικα το δευτερο το θεωρω καταπληκτικο.

2 Likes

Δεν εχω ακουσει τιποτα ακομα αλλα μου ανοιγει η ορεξη με αυτα που λετε… Εμενα το ντεμπουτο μου αρεσε παρα παρα πολυ οποτε ηδη ημουν αισιοδοξος… Θα τα ακουσω συντομα. Εν τω μεταξυ γιατι δεν ανοιγουμε ενα thread στις κυκλοφοριες?

3 Likes

Οριστε για να μην σκρολαρεις καν… και ναι να ανοιξετε ενα τοπικ, εγω βαριεμαι λιγακι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Έχοντας ακούσει τα 2 κομμάτια είμαι ενθουσιασμένος, τοπ 5 κυκλοφορία του 2020, calling it!

1 Like

Για όποιον ενδιαφέρεται, είναι εκεί έξω :slight_smile: