Sons Of Apollo - 24/09/18 - Αθήνα - Fuzz Club

Δεν έκριναν ότι είναι λίγος. Έκριναν ότι τους χαλάει τα λάιβ γιατι τα σκατωνε. Μια χαρά πολυς είναι. Στο στούντιο.

Θα ήθελα να δω Labrie live με Mastodon.

1 Like

Αυτό λέγεται διαστροφή!

1 Like

Ρε βαριέμαι και να σου απαντήσω σοβαρά, αλλά και να σε τρολλάρω σοβαρά :stuck_out_tongue:.

Δηλαδή για να καταλάβω, εκτός τραγουδιστή, με τη μουσική που παίζουν οι Theater, σε ρεαλιστικούς τόνους, πόσο πιο μεγάλοι θα μπορούσαν να γίνουν? Ήταν και είναι ήδη τεράστιοι εμπορικά.

Μη με ταΐζεις τωρα :grin:!

Με τον συγκεκριμενο παντως πετυχαν μαλλον το μαξιμουμ της δημοφιλιας που μπορουσαν παιζοντας αυτη τη μουσικη.

Και κάπου εδώ τον πετάμε έξω.

To τραγικό είναι πως αν έβγαιναν περιοδεία με το όνομα Dream Theater, δεν μου φαίνεται ότι θα είχε κανείς θέμα.

1 Like

Νόμιζα ότι χάλασε το βίντεο και δείχνει διπλά μπράτσα και ταστιέρες. Σαν να βλέπω double-decked λεωφορεία στο Λονδίνο είναι :open_mouth:

Αν επαιρναν τον Λαμπρη στη θεση του αδιαφορου και τον Petrucci στη θεση του κιθαριστα (χμμμμ το σολο… :roll_eyes: ), τοτε ναι, δε θα ειχα κανενα προβλημα. Τωρα για Sherinian οτι και να πω ειναι λιγο. Νιωθω πολυ τυχερος που τον ειδα τοτε στον Λυκαβηττο. Μακραν ο καλυτερος live απο τους keyboard players των Dream Theater οσον αφορα τον παραγοντα show, και αυτος με τον πιο ιδιαιτερο ηχο (που τον γουσταρω καργα). Αν και ο Kevin Moore εχει βγαλει εξισου αν οχι παραπανω μεγαλειωδη πραγματα.

Γαμησε και το σολο και η εκτελεση, μεχρι και τα δευτερα του Μπαμπλφουτ. Παρα πολυ ωραια εκτελεση, εξαιρετικη.

1 Like

Δε μου άρεσε το σολο, ούτε το μισό συναίσθημα του Πετρουτσι δε βγάζει ε… Τεχνικά πολύ καλό αλλά τι να το κάνεις

1 Like

Εχεις μια τόσο καλή μπάντα… και παίζεις τραγούδια από το χειρότερο αλμπουμ των Dream Theater και διασκευές Van Halen.
Θέλω να πιστεύω ότι στην Ευρώπη θα διαφοροποιήσουν το setlist σε πιο αγαπημένα τραγούδια για το κοινό.

Δεν είμαι φαν του Soto, αλλά στους Sons of Apollo κάνει μάλλον την καλύτερη ερμηνεία της καριέρας του.

Ο Labrie μια χαρά είναι για τους DT. Αν είχαν στα φωνητικά έναν ακόμη κλώνο του Kiske και του Tate θα είχαν μείνει άλλη μια underground μπάντα χωρίς επιτυχία. Ούτε πιστεύω ότι οι Kiske-Tate μπορούν να θεωρηθούν heavy τραγουδιστές…

Αλλωστε και οι DT ποτέ δεν ήθελαν να γίνουν απλά μια ακόμη μεταλ μπάντα. Ηθελαν έναν τραγουδιστή που να τραγουδάει σε μεγάλο εύρος, από Genesis-King Crimson-Elton John μέχρι metal.
Εκεί που αποτυγχάνει κάπως ο Labrie είναι στις πιο thrash προσπάθειες τους.
Δεν είναι αναντικατάστατος, αλλά δύσκολα θα μπορούσαν να βρουν καλό αντικαταστάτη.

Ρε μλκ, δε σου αρέσει το Lines In The Sand;;;;

  1. Το καλυτερο θελεις να πεις
  2. Σε αυτο επαιξε ο Sherinian, τι να γινει τωρα? Μηπως να επαιζαν διασκευες απο το Dramatic Turn Of Events κιολας?
2 Likes

Τότε να παίξουν και τίποτα από guns and roses για τον Thal :stuck_out_tongue:

Αν θέλουν κάτι από την εποχή Sherinian θα μπορούσαν να παίξουν το change of seasons :heart_eyes:

2 Likes

χειροτερο αλμπουμ το FII; με τιποτα ομως!

2 Likes

Επειδη θα παω για εισιτηριο αυτες τις μερες, ξερει κανεις αν πουλανε πουθενα κανονικο ή παντου ειναι κολλα Α4?

Που είναι η προπώληση; Άμα λέει Public και viva spots, ρουφάς Α4 ή απόδειξη. Άμα λέει και κάνα δισκάδικο, έχεις ελπίδες.

Αυτο φανταστηκα και εγω, δυστυχως δεν εχει δισκαδικο, Viva.gr, 11876, SevenSpots, Media Markt, Reload, Ευρυπίδης, Viva Kiosks (Σύνταγμα, Τεχνόπολη), αθηνόραμα.gr…

Kick & ban

2 Likes