Sony PSP, γνώμες

3004 έχω και εγώ και μια χαρά τσιπαρεται
το νοημα είναι να είναι το firmware κάτω απο μια συγκεκριμένη τιμή…

Για εξήγησε μου λίγο το τσιπάρεται; Καινούργιο είναι αυτό? Μήπως εννοείς χακάρετε;

Ναι αυτό εννοώ το firmware να είναι απο κάποια συγκεκριμένη έκδοση και κάτω και υπ’όψιν αν είναι 3000 series θα το βάζεις σε hold (μην ανησυχείς δεν τρώει σχεδόν καθόλου μπαταρία) αλλιώς θα πρέπει να τοι χακάρεις κάθε φορά που το κλείνεις (όχι ότι καλύτερο μιας και είναι σπάσιμο μέχρι να πετύχει). Στα 2000 και 1000 series μπορείς και το κλείνεις κανονικά.

ναι σε όλα που λες…έκανα λάθος…#-o/:smiley:

*και ναι δεν τρώει πολύ μπαταρία το hold

που μπορω να βρω ενα τσιπαρισμενο, μεταχειρισμενο για το στρατό???

Αγγελιες.

θα τσεκαρω στη χρυση ευκαιρια… αν ξερει κανεις κανενα καλο site για κονσολες ας ποσταρει…

edit: σκεφτομαι να παρω το 2000

Μια λεπτομέρεια που ίσως σε ενδιαφέρει:

Το PSP-3004 διατηρεί την εμφάνιση της σημερινής “slim and light” έκδοσης του PSP, ωστόσο ενσωματώνει αναβαθμισμένη οθόνη που υποστηρίζει περισσότερα χρώματα ενώ κάνει χρήση τεχνολογίας τύπου [B]anti-reflection[/B], ώστε να ελαχιστοποιηθούν οι αντανακλάσεις σε συνθήκες με έντονο φωτισμό ή σε εξωτερικούς χώρους.Επιπλέον ενσωματώνει μικρόφωνο, για να διευκολύνει τους χρήστες να επικοινωνήσουν μεταξύ τους σε παιχνίδια (που εκμεταλλεύονται το μικρόφωνο) ή μέσω της εφαρμογής Skype και άλλων μέσων επικοινωνίας.Η νέα έξοδος Video-Out αναβαθμίστηκε ώστε να είναι συμβατή και με non-progressive τηλεοράσεις. Η προηγούμενη γενιά μπορούσε να βγάλει εικόνα από τα παιχνίδια μόνο σε τηλεοράσεις progressive.

Για μαγαζιά στην Ελλαδά ψάξε απο skroutz θα βρεις εκεί ότι θες.

το τσιπαρισμενο παιζει κανονικα ταινιες κ μουσικη??
το slim στα 100 ευρω μεταχειρισμενο ειναι καλη τιμη?

Ναι
Ναι ( αν σκεφτεις καινουργιο 3004 εχει περιπου 180 )

http://www.plaisio.gr/Gaming/Consoles/Sony-Playstation-PSP/Sony-Psp-Console-Silver-Base-Pack-Slim-Lite-PS719410256.htm

Αυτο εδω ποια σειρα ειναι?

το 3004…
αλλά λέει οτι είναι διαθέσιμο μόνο στο αΚατάστημα Ευκαρπίας

Τσέκαρε εδώ http://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?keyphrase=psp+3004

Όχι και 180 μην λέμε ότι θέλουμε. Εγω το είχα πάρει πριν ένα χρόνο γαι δώρο απο easybuyworld έτοιμο [U]χακαρισμένο[/U] και τα παίζει όλα.

το 3004 τσιπαρεται ευκολα??

Νομίζω ότι αν διαβάσεις πριν λίγα post δεν τσιπάρεται αλλά χακάρεται έχει διαφορά. Χακάρεται αλλά όχι μόνιμα. To 3004 Δεν πρέπει να το κλείνεις αλλά να το βάζεις σε [U]hold[/U]. Το κύριο ατου δεν είναι αυτό αλλά η οθόνη που όπως σου είπα πάλι σε προηγούμενα post παίζει μεγάλο ρολό. Έχω το 1000 και η σύγκριση μεταξύ τους είναι μεγάλη καθώς με το 1000 αν δεν βρεις σκια το καλοκαίρι δεν βλέπεις τίποτα.

thanx…

με βλεπω να παιρνω το 2004, αν το βρω τσιπαρισμενο ακομα καλυτερα…:wink:

παντως εγω που πηρα psp το μετανιωσα, κυριως γιατι ολοι σχεδον οι τιτλοι του ειναι μεταφορες απο τις αλλες κονσολες, με οτι αυτο συνεπαγεται.
απο την αλλη, αμα βρει καποιος κονσολα που εχει τη δυνατοτηρα χακαρισματος, ασυζητητι αξιζει

Με ψήσατε και μένα και μετά από πολύ καιρό ξαναασχολήθηκα με το psp μου. Είχα m33-6, του πέρασα την τελευταία prometheus και κατεβάζω kingdom hearts birth by sleep και castlevania symphony of the night για να θυμηθώ τα παλιά :slight_smile:

Θα του περάσω και emulator για snes για να παίζω super mario world και super mario rpg

to castlevania τα σπαει !!! good old times

Πουλάω το δικό μου…δεν είναι τσιπαρισμένο…
Αν ενδιαφέρεσαι στείλε pm για λεπτομέρειες! :slight_smile:

εγω πάντως που το έχω χακαρισμενο απο την πρώτη μέρα λέω οτι αξίζει μια χαρά η κονσόλα…(είμαι και 27 χρόνων γομάρι, έτσι…)

μερικοί τίτλοι που μου άρεσαν…:

Tekken: Dark Resurrection
Metal Gear Solid: Portable Ops
Metal Gear Solid: Peace Walker
Syphon Filter: Dark Mirror
Syphon Filter: Logan’s Shadow
Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Virtua Tennis: World Tour
Puzzle Quest: Challenge of the Warlords (και γαμώ.!)
Street Fighter Alpha 3 MAX
Tiger Woods PGA Tour
2 SOCOM
God of War: Chains of Olympus
God of War: Ghost of Sparta
και κάμποσα ακόμη…

χώνεις και κανέναν emulator όπως λέει και ο rip_noob και είσαι μια χαρά…wario ρεεεε