Souls Series

Academy of Raya Lucaria…και η Rennala…
Άναυδος…

Τι παίζω ρε!!

2 Likes

General Radahn, από τα καλύτερα boss fights όχι απλά της FromSoft αλλά και του gaming γενικά

1 Like

Παντως παιζει φοβερο εξπλορεησον στα καστρα. Παιζω λαθος. Επειδη δεν εχω προυπηρεσια χρησιμοποιω πολυ guides για να μην χασω μερη, ενω εκει ειναι η μαγεια του. Πρεπει να παρω την γενναια αποφαση να μπαινω στα τυφλα

2 Likes

ναι ρε συ, τα guides σε Souls είναι απλά για να σου αλλοιώνουν αυτό που εξ’ αρχής είχαν στο μυαλό οι developers, οι οποίοι φτιάχνουν τα παιχνίδια της σειράς με τέτοιο τρόπο, ώστε κατά τη διαδικασία του να γίνεσαι καλύτερος σταδιακά θα εισχωρείς όλο και περισσότερο σε πράγματα τα οποία φοβόσουν αρχικά να μπεις και να εξερευνήσεις… εγώ προσωπικά guides βλέπω μόνο πριν ξεκινήσω και κατά τη διάρκεια του NG+ -και πάλι όχι πάντα- που τότε απλά θέλω να δω ΤΑ ΠΑΝΤΑ :stuck_out_tongue:

Aλλά ναι θα σε συμβούλευα και εγώ να μην πέσεις στην λούπα των οδηγών, χάνεται η μαγεία

2 Likes

Και εγω αυτο πιστευω χανεις πολυ απο την εμπειρια που σου δίνουν στην from… Δηλαδη το να πεσεις κατα λαθος πανω σε ενα γαματο mob ή boss , να πεσεις πανω σε παγιδες να δεις μια περιοχη και τα μυστικα της απο τυχη ειναι οτι καλυτερο… Δηλαδη αν θες βοηθεια σπαμαρε εδω ερωτήσεις παρα guides…
Προσωπικα πρωτο play ειναι εντελώς στα τυφλα και προσαρμοζομαι με οτι βρισκω και στο 2+ κοιταω να δω τι εχασα, πως παιρνω trophys κλπ…
Οκ ειναι οπως αρεσει στον καθενα αλλα Dont! :rofl:

@Lupin το festival ηταν τρομερο σαν ιδεα και σκεψου πως μπορουν να το εξελίξουν στα επομενα games…Ακομα και mmo raid να μοιαζει… αλλα ΓΑΜΩ το σπελ του πανω στο τζαρτζ!!

2 Likes

yes 100% σε όλα… τον Radahn btw τον έφαγα χωρίς εν τέλη ούτε μια σπαθιά :stuck_out_tongue: ενώ ο κολλητός μου έδωσε την melee μάχη της ζωής του

1 Like

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, προφανώς. Καλύτερα να μην το αρχίσει κάποιος αν είναι να χαλάσει την εμπειρία που προσφέρει με guides.

Καλα κ με βοηθεια ειναι επος, αλλα ναι εχετε δικιο.
Τον Margit τον εφαγα με την πρωτη. Φοβερη η αισθηση να γυρνας πισω στο καστ πιο δυνατος κ να γονατιζεις τους knights που προσπερναγες με στελθ

Τι παίζει εδω;…

Αλφαβητική απ οτι φαίνεται…

1 Like

Nαι χιουμοριστικό είναι, έτσι για το ρωκ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ STORMVEIL CASTLE
ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ LEVEL DESIGN
ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ

Έχω φάει 10+ ώρες και ακόμα εξερευνώ την κάθε σκεπή, κάθε nook and cranny κλπ.

3 Likes

ασεε φιλε και εγω… εφαγα παρα πολλες ωρες στο πως θα ανοιξω την πορτα εκει στο liftside chamber(που δεν αξιζε) και στο κωλοδεντρο… :rofl:

1 Like

μάθετε καλά μάγκες το Stormveil γιατί είναι tutorial :stuck_out_tongue: μπροστά σε άλλα

4 Likes

:rofl: αν εννοείς παντως Capital δεν με δυσκόλεψε τοσο ωστε να παρω ολα τα items που εβλεπα ή τα κρυφα του κομματια…

Παντως εγω τα πιο ωραια battles τα εχω στα evergoal ειδικα ενα σχετικα κρυφο στον δευτερο χαρτη ηταν epic στιγμή μαχης για το build μου…

Capital μου φαίνεται απλά χαοτική, αν και νομίζω την έχω εξερευνήσει σε ένα αρκετά ικανοποιητικό βαθμό (δεδομένου ότι τρέχω σαν κότα ή κάνω stealth συνεχώς :stuck_out_tongue: )

1 Like

χαχα αν εννοείς τρέχεις πισω μολις γίνουν engage πανω απο 2 ιπποτες εκει προφανως! και εγω παιζω stealth οπου μπορω για το critical αλλα σε καθε map καθυστερώ αρκετα γιατι θελω να κανω ενα clear up κομματι κομματι απο τα mobs ωστε να δω τα drops τους και να ψαξω με την ησιχεια μου.

Capital μου φανικε πιο easy απο Stormveil και Raya Lucaria που γινοταν χαμος αοι κρυφα περβαζια και οροφές :rofl:.

Είναι ίσως λίγο πιο straight forward -όσο μπορεί να το πει κανείς αυτό anyway, γιατί γίνεται ο χαμός και εδώ με κρυφά περάσματα, σκεπές, υπόγεια κτλ- από Stormveil πχ ή Academy, αλλά πραγματικά είναι ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΠΟΛΗ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smile: γεμάτη με κόσμο που μπορεί να σε φάει με 1-2 hits (αν είσαι level70 πχ σαν εμένα)

1 Like

Ton Godric εννοουσα εφαγα με την πρωτη. Στο τελος ημουν τιγκα αντιεπικος.Αρχισα να πανικοβαλλομαι με το κοντινο melee κ θυμηθηκα οτι εχω πολλα kukri που κανουν καλο dmg κ τον τελειωσα με 4-5 τετοια. Για πειτε εσεις οι βετερανς. Mini poll. Τι κανατε με τον ρουνο του; Εξαργυρωση η τον κρατησατε για later rewards?

1 Like