Souls Series

Το πρώτο ναι το έκανα και εγώ, καλό μέρος για farming με τους μικρούς τύπους.
Το δεύτερο στο Deeproot depths δεν το ήξερα.

Αυτο το σημείο που λες σε Deeproot Depths το είχα αξιοποιήσει και εγώ στο έπακρον.

Είμαι Consecrated Snowfield, λίγο παλούκι, λίγο κούραση. Η πρώτη φορά που θα αφήσω πραγματάκια στο παιχνίδι, π.χ. δεν την πάλεψα με τον Lesser Wolf of Radagon εκεί πάνω δεξιά. Δεν έχει καν πλάκα, δεν βλέπεις τίποτα, το terrain δεν βοηθάει, είμαι ήδη τούμπανος, άρα skip.

skip εκεί, δεν κάνεις :stuck_out_tongue:

γιατί αυτή η περιοχή θα σε οδηγήσει στο καλύτερο μέρος του παιχνιδιού + το πιο iconic boss του

Όχι βρε, σκιπάρω τον Λύκο και μερικούς απλούς εχθρούς. Την περιοχή εννοείται πως θα την εξερευνήσω!

1 Like

Κ μενα ηταν η πρωτη περιοχη που με ξενερωσε σαν αρχικη εντυπωση. Περιφερομουνα κ πεθαινα στα τυφλα για αρκετη ωρα.

Commander O’Neil απλά τον παίρνεις :smiley:

Όταν παίρνεις τον χάρτη όλα γίνονται σαφώς πιο ενδιαφέροντα και απλά. Έχει την φάση της η περιοχή γενικά, απλά 1-2 encounters παραήταν ύπουλα και οκ, στα 155 lvl έχεις περιθώριο να μην ασχοληθείς και τόσο. Αν δεν δω κάθε “αξιοθεάτο” κάθε περιοχής πάντως, δεν φεύγω, είμαι πολύ σχολαστικός με αυτά.

Για Malenia υπάρχει preferred level ή θα τον πιεις όσο και αν είσαι; Εγώ λογικά (εφόσον είναι μετά από αυτή την περιοχή) λογικά θα φτάσω γύρω στα 160 σε αυτή.

Whatever level you are, it won’t be enough :stuck_out_tongue:

καλά, πλην Malenia που θα σε σκίσει, γενικότερα στην περιοχή της κάτω από 130 level, ε δεν πας νομίζω… είναι μακράν το πιο δύσκολο level του παιχνιδιού και σε επίπεδο εχθρών και σε complexity του level design -και το καλύτερο level, επαναλαμβάνω, για εμένα-. Και έχει αρκετό δρόμο μέχρι να την βρεις, στα έγκατα του Κάστρου της, δεν φτάνεις μπάλα δηλαδή

Η φάση είναι ‘‘οκ το ξέρουμε ότι γίνεστε όλοι OP από ένα σημείο και μετά και το διασκεδάζετε, όμως έχουμε φτιάξει και ένα μέρος που θα σας γλεντήσει ότι level και να έχετε φτάσει, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε’’

4 Likes

Οπως τα λεει. Καθε 5 βηματα ψοφαγα :stuck_out_tongue:
Η Μαλενια για μενα που με θεωρω αχρηστο, αν κ πολλους που δυσκολευαν αλλους τους εβγαζα με την πρωτη, απλα δεν περνιοταν. Κ ημουν καπου 150-155 λεβελ. Ισως σε φαση που χω ολη την μερα δικη μου κ με ορεξη να γινοταν κατι με εικοσι ωρες προσπαθειας. Στο διωρο που την προσπαθησα ηταν τοσο μικρο το προγκρες μου, μονο δυο φορες την εφτασα στην δευτερη φαση, που αποφασισα για πρωτη φορα να καλεσω συμπαιχτη online

1 Like

έχω να παίξω από πριν το Πάσχα, είμαι γύρω στο 150 level και έχω μόνο την Malenia να φάω, αλλιώς δεν πάω για να δω το finale video.
Δεν μπορώ για κανένα λόγο όμως, άλλαξα ένα σωρό όπλα, stats, builds, τιποτα… ίσως μέσα στον Ιούνιο να το πιάσω ξανά μπας και το τερματίσω σωστά επιτέλους

Τι γίνεται με αυτήν την Μαλένια που όλοι την κράζουν ρε, τέτοιο κράξιμο δεν θυμάμαι καν ούτε στις 5k phases του Genichiro/Sword Saint.

Εγώ εν τω μεταξύ δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να καλέσω online βοήθεια, καθώς δεν έχω PS Plus άρα όχι multi. Προβλέπω σισύφειο μαρτύριο, κοντοζυγώνω :stuck_out_tongue:

1 Like

Πάει ο γαμιόλης

  1. Α ο Mohg, για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε. Για πάμε!

  2. Οκ, ύπουλος, αλλά του τρώω health, καλά πάει, το’χουμε.

  3. Γαμώ τα delayed attacks, αλλά οκ, το’χουμε, no worries.

- Κωστή, μήπως να το κλείσεις, θα μας περιμένουν τα παιδιά για το Top Gun.
- Ναι καλή μου, 1-2 φορές ακόμα και πάω να ετοιμαστώ.

  1. Οκ, γαμώ, του έχω φάει αρκετή ζωή, ΠΑΜΕ! Για μισό λεπτό…ΚΑΤΣΕ! Αυτός εδώ μου ρουφάει την ζωή καααι…ψόφησα.

1-2 φορές ακόμα τον φτάνω στο δεύτερο phase, καταλαβαίνω πως πρέπει να heal-άρω για να μείνω ζωντανός

- Κωστή, είπες 1-2 προσπάθειες και έχει περάσει ένα τέταρτο.
- Δώσε μου 5 λεπτά μόνο, αλήθεια.

Ήρεμα…
Χαλαρά…
Ένα παιχνίδι είναι…
ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ, ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ

Κάπου εκεί η όποια ψυχραιμία πάει περίπατο, μπήκα άλλες 4-5 φορές στην αρένα, έχασα από τα αποδυτήρια καθώς δεν υπήρχε καθόλου καθαρό μυαλό, απλά έψαχνα fuel για να ρίχνω καντήλια, άρα σήμερα ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ πρωτίστως και κυρίως με υπομονή, ελπίζω να τα καταφέρω.

Μοναδικές στιγμές που μόνο παιχνίδια της FromSoft μπορούν να προσφέρουν :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Πέρα από πλάκα, είναι αξιοθαύμαστο boss αλλά η δεύτερη φάση αρχίζει εντελώς μούλικα και unfair. Για να δούμε…

3 Likes

Αν δε την παλευεις μ αυτον εκει που κανει τα μεγαλα AOE, υπαρχει ενας συνδιασμος φιλτρου να φτιαξεις που το κανει negate. Το χει κ στο wiki entry του

1 Like

Την πρώτη του φάση την έκανα master. Η δεύτερη φάση είναι απελπισία.

1 Like

Α ναι ο παλιός καλός Mohg…

Για μένα το δεύτερο πιο δύσκολο boss μετά την Malenia.

1 Like

Τεράστια, ολοκληρωτική, πανηγυρική επικράτηση εναντίον Mohg χθες το βράδυ έπειτα από σχεδόν δυο μέρες προπόνησης. Μακράν ότι πιο challenging και DS στο παιχνίδι ως τώρα, η μόνη μάχη που πρέπει να την κάνεις master για να βγεις νικητής. Παραμένει λίγο unfair η δεύτερη φάση, αλλά Το αίσθημα ικανοποίησης δεν περιγράφεται!

Κυρα Malenia σου’ρχομαι.

5 Likes

Είμαι βέβαιος ότι και αυτή θα σε περιμένει… :smile: :stuck_out_tongue:

3 Likes

Όσο δεν έχω νευριάσει ακόμα στα boss fights αρχίζω και νευριάζω στο Divine tower of Caelid.

1 Like