Souls Series

Η πρώτη ματιά στην Leyndell είναι από τις πιο majestic στιγμές σε videogame.

2 Likes

Καλά το soundtrack εκεί σπέρνει, σε συνδυασμό με την πόλη και τον ξεπεσμό της, βγάζει μια τρελή ατμόσφαιρα… από τις τοπ στιγμές μου και εμένα σε videogame

2 Likes

Ξέρουμε αν ετοιμάζεται κάποιο dlc;
Έχω πάθει σύνδρομο στέρησης… :grin:

2 Likes

εε σιγουρα περα απο τις αρενες που θα ανοιξουν παιρνει και κανα 2 dlc…

Έφτασα στον Morgott, φοβάμαι ότι θα μπω και θα λάβω το πτηνόν που λέει ο Υπερίων.
Τι mayhem γίνεται στο underground του capital;

2 Likes

Κάνε summon την melina, ακριβώς έξω από την είσοδο στην αρένα

Επική μάχη

2 Likes

Ούτε είχα δει το summon sign! Με έσωσες!
Πάμε στα χιόνια τώρα.

2 Likes

Νιωθω οτι το Elden Beast θα με νευριασει για πολυ καιρο. Τον Godfrey τον εβγαλα ευκολα. Στην τριτοτεταρτη προσπαθεια. Βεβαια εγω παιζω με summon. Στην περιπτωση του ο βοηθος ηταν το Mimic.
Για την συνεχεια αλλαξα στον BLack Tiche. Φτανω Radagon και τον βγαζω με την πρωτη. Λες λεω!?!?!
Με κανει τ αλατιου του το Elden Beast.
Η συνεχεια μονο frustration. Στατιστικα και αν προσεξω περναω τον Radagon μια στις 3, αντε στις 2 αν ειμαι και λιγο τυχερος. Το Elden Beast στην καμια 10+ φορες που το φτασα αντε να το πηγα στην καλυτερη στο 30% των hps του. Συνηθως ουτε στο 50%. Το κακο ειναι οτι παρατηρω οτι οσο επιμενω γινεται χειροτερο το παιχνιδι μου. θα κανω ενα διαλλειμα κανα δυο μερες και θα τους την ξαναπεσω

O Radagon με δυσκόλεψε περισσότερο από το Elden Beast. Και μου άρεσε πολύ σαν boss, μου θύμισε The Nameless King.
Με τον δεύτερο περισσότερο είχα πρόβλημα λόγω κάμερας (τυπική FS και soulsborne) και το ότι συνέχεια αλλάζει θέση στην αρένα.

Ποσο διαφορετικη εμπειρια που ναι για τον καθενα μας

2 Likes

Tα καταφερα και εγω μαζι με τον Black Tiche. Ranni τελος αν και νομιζα οτι ηταν για να μιλησουμε, οποτε το τελος δεν ηταν ακριβως επιλογη μου

1 Like

Πόσο γαμάει το Rivers of Blood katana?

1 Like

δεν το πήρα ρε γαμώτο, έκανα μαλακία με τον Fire Giant και το έχασα =/

Δεν είναι στον Fire Giant, δεν τον έχω βρει ακόμα σκέψου.

Εγώ το πήρα μα δεν το δοκίμασα ποτέ. Αν εξαιρέσουμε το αρχικό μου Estoc και το Uchi που βρήκα λίγο παρακάτω (μα δεν χρησιμοποίησα πολύ), έβγαλα όλο το game με το Moonveil. Φανταστικό κατάνα, αν το συνηθίσεις δε και οικειοποιηθείς το Transient Moonlight, τότε θα δεις πως έχεις τρελό αβάντζο (και δείχνεις και super cool) εναντίον πολλών εχθρών.

Κάτι για όλους τους φίλους της σειράς, ο ορισμός του “Ένα ακόμη bonfire και το κλείνω”. Αυτό μου έστειλε χθες βράδυ η κοπέλα μου :stuck_out_tongue: :

2 Likes

αν βρεις τον Fire Giant και τον σκοτώσεις, μετά δεν μπορείς να γυρίσεις σε εκείνο το church που είναι το Rivers of Blood και να το διεκδικήσεις, χάνεται… εγώ ο βλάκας το ‘‘άφησα για μετά’’ όταν βρήκα που είναι, προχώρησα το game και έβγαλα τον Fire Giant που είναι το main boss της περιοχής και μετά πουφ, χάθηκε η ευκαιρία για Rivers of Blood

και ξενέρωσα γιατί bleed είναι το βασικό μου στήσιμο και περίμενα το Rivers of Blood πως και πως

NG+ τώρα, αν είναι

Να το πω επίσης, καλό, χρυσό το Elden Ring, μα χαρά στο κουράγιο όποιου το ξαναρχίσει. Σίγουρα παίρνει λιγότερες ώρες γιατί ξέρεις τι να κάνεις και που να πας και τι χρειάζεσαι αλλά είναι θηρίο το άτιμο.

2 Likes

καλά, ΝG+ από το νέο έτος για εμένα προσωπικά :stuck_out_tongue:

Δεν έχω ξαναπαίξει κανένα παιχνίδι δεύτερη φορά, αμφιβάλλω αν θα σπάσω την παράδοση με το ER :stuck_out_tongue:

1 Like

Δύσκολα για NG+, έχει κανένα story νόημα ή απλά να πετσοκόβεις αβέρτα και να φτάσεις max level;