Soulsavers - Broken

Σκοτεινό και όμορφα μελαγχολικό.Ενα άλμπουμ που σίγουρα αξίζει να το προσέξει κανείς. Με τις πρώτες ακροάσεις, ξεχώρισα το Some Misunderstunding,Shadows Fall και φυσικά το Unbalanced Pieces, όπου συμμετέχει ο μέγας Mike Patton. Ειδική μνεία στον Mark Lanegan.Yπέροχη φωνή, βαθιά και συναισθηματική. Ακούστε το βράδυ ή πολύ πρωί με συννεφιά ε.Λέει περισσότερο.

http://profile.myspace.com/soulsavers (έχει και μπλογκ με τους στίχους)

Υ.γ. Κανονικά αυτό το θρεντ έπρεπε να το φτιάξει ο Σάμανος, ο οποίος και με πληροφόρησε για το άλβουμ, αλλά μάλλον θα παίζει μαριο καρτ και δεν δυναται.

Αν και το άκουσα ελάχιστες φορές μ’άρεσε αρκετά.
(και αυτό) χαλαρά στις καλύτερες φετινές κυκλοφορίες.

με την εξαιρεση 2 κομματιων, δεν εχω ακουσει τπτ αλλο απο το καινουριο…παντως το προηγουμενο ηταν συγκλονιστικο… ετσι κ αλλιως το βρετανικο διδυμο ειναι φοβερο, ποσο μαλλον με την συνδρομη του Mark Lanegan.

Αν και δεν μ’αρέσει ο patton το unbalanced pieces είναι κομματάρα, όπως και τα υπόλοιπα τραγούδια του δίσκου βέβαια.

εδιτ: και μόλις το αγόρασα σε βινύλιο :slight_smile:

Μαγεία.

μόλις ήρθε, είναι και διπλό :slight_smile:

δεν το άκουσε κανείς άλλος το album?

Εγώ ακόμα περιμένω, και το 'χα κάνει και preorder.

Λογικά θα σου έρθει σε λίγες μέρες και σε σένα, εμένα 23 Αυγ μου έστειλαν το email:

Your order is from a catalogue of titles available at this time, NOT from stock. We cannot guarantee availability.
Items marked pre-order will only be despatched once the item has been released

Και ήρθε σήμερα.

Δεν μου ήρθε καν mail νομίζω, ν’ ανησυχώ; =p

edit: Α, βασικά μόλις μου ήρθε κάτι στο μυαλό. Το charge από την κάρτα έλεγαν ότι θα γίνει όταν στείλουν το δίσκο, right;

Να ανησυχείς όχι, απλά άμα δεν έχει έρθει μέχρι την Δευτέρα-Τρίτη ούτε το δέμα ούτε mail τότε επικοινώνησε μαζί τους.

Παπαριές λέω, έχει έρθει mail απλά το 'χα ξεχάσει, υπάρχει στο inbox τελικά.
Και λέει: Please remember, payment is only debited on despatch of order.
Επειδή η κάρτα μου είναι prepaid και κοιτάζω τώρα στο ebanking (thanks dude:oops:) βλέπω πως δεν έχουν τραβήξει λεφτά, επειδή δεν είχα. Οπότε στέλνω κανά mail πιθανότατα και τους λέω τι έπαιξε.

Some misunderstanding.

Πολύ ωραίος δίσκος πράγματι. Θα τον ξανακούσω κάποια στιγμή.

Αν και είμαι ακόμα πιο χαρούμενος γιατί ψάχνοντας γι’ αυτόν, έπεσα πάνω στη νέα κυκλοφορία που έβγαλαν μαζί οι Nikki Sudden & Phil Shoenfelt. Αν σας αρέσουν οι τραγουδοποιοί (που σας αρέσουν) αξίζει να ανακαλύψετε τις δουλειές τους!

Και λίγα λόγια από το backtomono

Να πώ την αλήθεια δεν τους ήξερα, αλλά μου άρεσε πολύ αυτός ο δίσκος.
Την φράση πάντως “it’s nοt how far you fall it’s the way you land” από τον τίτλο του προηγούμενου άλμπουμ τους σίγουρα την έχω ξανασυναντήσει κάπου…
Ο Mark Lanegan για κάποιο λόγο μου θύμησε τον Steve Von Till.
Πολύ όμορφη η ατμόσφαιρα του δίσκου. Διακριτικός ο Patton στο κομμάτι του(“Unbalanced Pieces”), δεν ακούγεται πολύ αλλά είναι μέσα στα αγαπημένα μου μαζί με τα “Death Bells”, “Parao’s Chariot” και “Shadows Fall”. Η τραγουδίστρια Red Ghost(Rosa Agostino) έχει επίσης πολύ καλή φωνή: http://www.myspace.com/redghostsounds

Γενικά ένας από τους καλούς δίσκους του 2009.

Το ακουσα και εγω σημερα για πρωτη φορα .Ομορφο σιντι και το rolling sky απιστευτη κομματαρα[και φωναρα η τυπισσα] !

ΗΡΘΕ! :smiley: :smiley:

Mε μια ακρόαση το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον, ένα εύγε σε shaman & Dimi_tallica.:smiley:

Σκουρτζε, αν το ακούσεις κι άλλες φορές θα σ’αρέσει ακόμη περισσότερο :smiley:

Αστα αυτά. Θέλουμε κριτική. Έγραψες εκει δυο λέξεις και νομίζεις πως ξεμπέρδεψες :razz:

Κι εγω το θέλω. Φέρτο δω.

Έλα να στο δώσω.