Soundgarden

Eimai se ypologisth xwris ellhnika.

Exw akousei arketa bootlegs apo thn periodeia kai o Cornell gamaei anelpista, den to perimena. Panta metrios htan live ap’ o,ti elegan, omws to 2007 sth Malakasa eixe gamhsei kai fetos einai tromeros. Megalh epistrofh.

Ti “Ioulh” re, oi koukouedes to lene etsi, pes “Iouliou” na katalabainoume.

αν όχι στα 5, σίγουρα μέσα στα 10 (κωλοτούμπα σε σχέση με παλιότερες εκτιμήσεις μου αλλά οκ)

καλά εδώ έχω αγαπημένο από Superunknown το Like Suicide τι να λέμε τώρα.

Καλά κάνεις, εκπληκτική κομματάρα, το παίζουν μερικές φορές σε αυτή την περιοδεία.

σε ποτισαν κανα μπαφο στην βαρκελωνη ? 8O8O8O εσυ το εκραζες πριν καιρο τι σου συνεβη ?

μπραβο μπραβο :smiley:

(κ το suicide ειναι κομματαρα επισης)

Μεγάλη αγάπη. Από τις καλύτερες εκδοχές rock μουσικής γενικά. Είχα την τύχη να τους ακούω και να δεθώ μαζί τους λίγο μετά την κυκλοφορία του Badmotorfinger, όταν ήμουν έφηβος. Τότε νόμιζα ότι εμένα μου φαίνονταν τόσο τεράστια τα albums που έβγαιναν τότε (αρχές '90s) στο σκληρό rock/metal, λόγω απειρίας, ανωριμότητας και ενθουσιασμού. Ευτυχώς έκανα λάθος.

Ο πιο πλήρης δίσκος τους νομίζω πως είναι το Superunknown, κατά τι περισσότερο από το Badmotorfinger, αλλά και το Down on the Upside είναι μεγάλη αδυναμία.

Εκτός των αυτονόητων (π.χ. “Rusty Cage”, “Jesus Christ Pose”, “Black Hole Sun”), ορισμένα βιωματικά και αξεπέραστα κομμάτια τους: “Room a Thousand Years Wide”, “Holy Water”, “Burden in My Hand” πάνω απ’ όλα ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια γενικά, αυτό, όπου έπιασαν επίπεδα Zeppelin.

οπα οπα,κατσε λιγο.οταν λες παντα μετριος πως το εννοεις?ελπιζω οχι κυριολεκτικα,γιατι θα ξεχασω οσα ηξερα.ο κορνελ της περιοδου 90-94 μονο με γκιλαν περιοδου 69-73 μπορει να συγκριθει οσον αφορα χαρντ ροκ τραγουδιστες!τιτανιος τραγουδιστης,εχω δει απειρα μπουτλεγκς soundgarden,πραγματικα απιστευτος!οκ,ειχε μια πενταετια μετριων εως κακων λαιβ λογω ναρκωτικων κ αλκοολ απο οσο ξερω με audioslave,αλλα μεχρι εκει.

κατα τα αλλα εχοντας δει και γω αρκετα φετινα μπουτλεγκς,συμφωνω οτι η φωνη του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα.τωρα για το αν θα τους δουμε,αν αποφασισουν να κανουν ευρωπαικη περιοδια(που αν γινει θα γινει μετα την κυκλοφορια του αλμπουμ τους στις αρχες του 12) τοτε πιστευω οτι εχουμε πολυ καλες πιθανοτητες να τους δουμε!

τα πραγματικά grunge άλμπουμ τους είναι τα 2 πρώτα,από badmotorfinger και μετά βλέπω αλλοίωση (και όχι ωρίμανση ή κάτι τέτοιο)…

Ψήφος στο Louder Than Love…Ίσως από τα πρώτα και καλύτερα stoner άλμπουμ που έχουν βγει…

Ευρώπη λοιπόν αυτό το καλοκαίρι.Ηδη ανακοινώθηκαν στο Sweden Rock και στο Rock am ring.:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k

Αυτά είναι!Να ετοιμαστούμε για ταξιδάκι σιγά σιγά!!

Να δούμε μήπως ετοιμαστούν αυτοί για ένα ταξιδάκι προς τα μέρη μας.

Ανακοινωθηκε αλλη μια ευρωπαικη ημερ/νια: [B]Fiera Arena - Μιλανο στις 4 Ιουνιου[/B].Ελα να πλησιαζουν!

Για τον ηχο:
"As far as the sound of their sixth album ? expect it to sound different, which is technically the same with Soundgarden. They?re a band whose sound changed drastically from album to album, but always contained unique combination of Cornell?s wide vocal range, Thayil?s unpredictable sonic assault, the odd time signatures hammered out by Matt Cameron, with Ben Shepherd somehow tying it all together. [B]Thayil has said the record has some ?Down on the Upside?-esque moments[/B] and told Stereogum of the 14 track collection."
101.5

Για το αλμπουμ εχουν πει, καπου στο 2ο τριμηνο σκαει μυτη…

Δεν πρόλαβα για Radiohead για Βερολίνο οπότε με βλέπω να κλείνω για Μιλάνο για τους θεούς!!! Αύριο βγαίνου τα εισητήρια!!!

Και Παρισι 29 Μαιου.Με το πουλι στο χερι μας βλεπω…:?


Έκλεισα για Μιλάνο. Ένα όνειρο γίνεται πραγματικότητα.

Εγω τσιμπησα εισιτηρια για αυτην τελικα και περιμενω πλεον να κλεισω και για το Pinkpop που θα γινει το τριημερο πριν το Παρισι και θα εχει σιγουρα Springsteen, Soundgarden, Cure

Οποτε Soundgarden 2 φορες, μια σε φεστιβαλ και μια σε δικη τους:D

[SPOILER][/SPOILER]

=P~

Λιγα δεν ειναι;

Φεστιβαλ:wink:

Α οκ τοτε

Ενα fresh tendrils ρε γαμωτο