Soundgarden

Θα διαφωνησω για εναν κ μονο λογο

[B]τα φωνητικα του κορνελλ ειναι ξεψυχισμενα.[/B]

Ευτυχως το τσιμπησα τζαμπα , αλλιως αν ειχα δωσει 15 ευρω θα τα εκλαιγα

[B]badmotor/super/down παραμενουν τα καλυτερα ηχητικα ντοκουμεντα αυτης της τεραστιας μπαντας.
[/B]
μιας κ πιασαμε την λαιβ εκδοχη τους , παιζει ΤΡΕΛΟ LIVE BOOTLEG DVD απο την περιοδεια του 1995 οπου ναι αξιζει να το εχεις να το βλεπεις

κλιπακι του συγκεκριμενου dvd για να παρετε μια γευση…[B]διασκευη beatles - i want you (she’s so heavy) [/B] 8O8O8O

[B]http://www.youtube.com/watch?v=QEGeNr003G0[/B]

Superunknown δαγκωτό!
Συγκεντρώνει σχεδόν όλα τα πιο αγαπημένα μου κομμάτια από Soundgarden, αλλά είναι γεγονός ότι σε όλα τα παραπάνω άλμπουμ υπάρχουν διαμάντια!

Επίσης, I got a thing for Louder Than Love…! ^.^ Ugly Truth, Uncovered… φανταστικά!

Δεν το έχω στο συγκεκριμένο bootleg, θα το αναζητήσω. Όσον αφορά τα φωνητικά του Cornell, εκείνη την περίοδο στα live δεν ήταν και τα καλύτερα.

κοιτα στο dime 8)

Ωραίος ρε awake, τα video του bobfather είναι εγγύηση ποιότητας γενικά. Θα κατεβάσω το upgrade.

Καταπληκτικά τα videάκια. Eίδα και το Head Down. :band:

καπου παιζει και ενα SBD screaming trees DVD απο 1997 me homme στην 2h κιθαρα , στο ιδιο μερος.Ψαξου 8)

και ενα [B]JCP απο 1994[/B] - ο καμερον ειναι μηχανη.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=npnEAd_0nNM&feature=related[/B]

Το έχω το Screaming Trees ρε 8), είναι από 15/11/1996, έχω και Black Crowes από την ίδια μέρα, γαμώ. Ο Homme έκανε περιοδεία με τους Screaming Trees τότε. Τι εκπληκτική μπαντάρα. Και πήγαν τελείως άκλαφτοι, καμιά σοβαρή αναγνώριση σε σχέση με την αξία τους.

Ο Matt είναι τεράστιος drummer ρε συ, χταπόδι κανονικό. Παίζει τους παπάδες του και φαίνεται cool και ξεκούραστος :lol:.

ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΤΟ LIVE ON I5?

το χω λιωσει,φοβερη παραγωγη,απιστευτος ηχος,θεικο οργισμενο παιξιμο απο το συγκροτημα και η φωνη του κορνελ κουρασμενη και ξεψυχισμενη.ΑΥΤΟ ειναι η γοητεια του αλμπουμ!τα σπαει ασχημα μιλαμε,θελει μεγαλα κοτσια να βγαλεις ενα λαιβ στο οποιο ο τραγουδιστης σου δεν ειναι στα καλυτερα του και να ειναι ΤΟΣΟ καλο!

αλλα συγκροτηματα θα το χαν λιωσει στα overdubbs,αλλα αυτοι το βγαλαν ως εχει και δικαιωθηκαν.respect!α,μην ξεχασω,μεγαλος πρωταγωνιστης του αλμπουμ ο θεουλας matt cameron,ευκολα ο κορυφαιος χαρντ ροκ ντραμερ των τελευταιων τριαντα χρονων και δεν σηκωνω κουβεντα!

βγαζουν και κανουργιο αλμπουμ μαθαινω.δωστε στο λαο σας αλμπουμ!

http://pitchfork.com/reviews/albums/15272-live-on-i-5/

:razz:

[SPOILER]δεν έχω ακούσει το άλμπουμ.[/SPOILER]

Απο την FB σελιδα των SG

our good friends [B][SIZE=“3”]The Mars Volta[/SIZE][/B] will be opening up the show in Philly, Denver, and LA…

[SPOILER][B][SIZE=“3”]AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA[/SIZE][/B][/SPOILER]

Σήμερα άκουσα μετά από χρόνια το ‘‘Badmotorfinger’’. Τι δίσκος, ρε γαμώτο. Μου φαίνεται ότι κανένα τραγούδι δεν είναι αυτό που λέμε ‘‘πιασάρικο’’, αλλά όλα τα μαθαίνεις εύκολα και σου μένουν αμέσως. Κι ας έχουν ό,τι να 'ναι ρυθμούς, στριφνές μελωδίες κλπ. Απίστευτο ύφος, δε νομίζω ότι άλλη μπάντα τους μοιάζει.

Bump.

Μόλις άκουσα ένα bootleg με καλό ήχο από τις 6 ιούλη, και δυστυχώς με φαίνεται ότι ο chris ζορίζεται αρκετά…οι υπόλοιποι άψογοι, αυτός μέτριος προς κακός ρε γαμώτο.

Ανυπομονώ για τον δίσκο βέβαια.

Ε στούντιο όλοι καλοί ακούγονται μωρέ. Μιλάει η τεχνολογία. Δε θα’χουμε πρόβλημα :stuck_out_tongue:

Εγω, παλι, ανυπομονω για λαηβ.

Βεβαια, εγω κι οταν πρωτοειχε γινει το reunion δεν ειχα εντυπωσιαστει με τα φωνητικα του.

Και γενικα, παντως, παντοτε προτιμουσα τις ερμηνειες του Cornell στο στουντιο.

Αλλα το να τους δουμε παραμενει ονειρο.

Καλά εννοείται.
Τσέκαρε σετ

  1. Searching With My Good Eye Closed
  2. Spoonman
  3. Gun
  4. Black Rain
  5. Let Me Drown
  6. Jesus Christ Pose
  7. Blow Up the Outside World
  8. My Wave
  9. The Day I Tried to Live
  10. Ugly Truth
  11. Fell on Black Days
  12. Hunted Down
  13. Rusty Cage
  14. Outshined
  15. Beyond the Wheel
  16. Burden in My Hand
  17. Black Hole Sun
  18. Superunknown
  19. -encore break-
  20. Room a Thousand Years Wide
  21. Hands All Over
  22. Face Pollution
  23. 4th of July
  24. Like Suicide
  25. Slaves & Bulldozers

ΠΑΙΖΟΥΝ HANDS ALL OVER ΟΙ ΘΕΟΘΕΟΙ??? 8O

Καιρό είχα να πάθω εγκεφαλικό με κάτι. Νόμιζα πως μεγάλωσα.

Fuck. Οφείλουν να έρθουν. Συνεχίστε…

Αμα δεν εχει [B]Fresh Tendrils[/B], εγκεφαλικο δεν παθαινω. 8)

Καλα, μπορει με κανα [B]Room A Thousand Years Wide[/B] …ενα μικρο, ομως. :smiley:

Καλά και στο Beyond The Wheel θα πάθαινα ένα κάτι… Βέβαια άν έριχναν καπάκι κάνα Incessant Mace θα με μαζεύατε.

Τεσπα ας έρθουν πρώτα με το καλό…

[B]το overfloater ειναι μεσα στα 5 καλυτερα κομματια τους εβερ.[/B]

οσοι συμφωνειτε με την παραπανω δηλωση , συγχαρητηρια.