South Park

Δε τρελάθηκα ρε άνθρωπε αλλά το βρήκα διασκεδαστικό, τι να σου κάνω. Βρήκα “οκ” την 13 σήζον, αλλά όπως λέω, το “οκ” για μένα είναι ένα “6” ή “7” με άριστα το 10, εκεί που παλιότερες σήζονς έπιαναν άνετα 9ρια και 10αρια.

Πάντως το οτι υπάρχει μια κατιούσα πορεία στις δύο τελευταίες σήζονς υπάρχει, είναι γεγονός, ας ελπίσουμε πως η συνέχεια δε θα είναι ανάλογη.

Μετα απο μερικα μετρια επεισοδια, με το χειροτερο επεισοδιο εβερ με τους μηχανοβιους , κλεινει φοβερα η σεζον!

βασικα μονο μειονεκτημα του επεισοδιου που βρηκα ειναι οτι δεν ειχαν πολλα να βγαλουν απ την ιστορια, αλλα ειχε τα παντα…καρτμαν, καφριλα, ραντυ , πολυ ωραιο παραλληλισμο με το 2012 και την ταινια που χει βγει τωρα…

anyway , επειδη διαβαζω για την προηγουμενη season αρκετα αρνητικα πραγματικα απορω…

να θυμισω οτι στη season 12 βγηκε το overlogging, στο τοπ 5 καλυτερων επεισοδιων για μενα, major boobage, breast cancer show ever επικο επισης…pandemic οτι θες ειχε η 12 season με δυο τρια αδυναμα τελευταια επεισοδια…

Γενικα για τη 13, ξεκινησε πολυ καλα συνεχισε μετριοτατα και εκλεισε πολυ ομορφα…

Να δουμε τις επομενες!

οταν λεμε οτι μια σεζον ειναι καλη λεμε 9/12 επισοδια, οχι 3/12…

Earendil, λίγο πολύ τα επεισόδια που αναφέρεις είναι και δικά μου αγαπημένα απο τη 12 σήζον. (ναι, μου άρεσε το Pandemic, κυρίως λόγω της εμμονής του Randy με την κάμερα :P). Συμπαθές απο τη 12 ήταν και εκείνο με τους κινέζους. Το Breast Cancer Show Ever με σκηνές όπως ο Καρτμαν να τρώει το σώβρακο του και να χέζει στην έδρα είναι κλασικό. Όσο αφορά το Overlogging, με διαφορά το κορυφαίο της σήζον και ένα απο τα εξυπνότερα ΕΒΕΡ σπ επεισόδια.

Παρόλ’ αυτά, η 12 παραμένει και η σήζον με τα περισσότερα μέτρια επεισόδια, συγκριτικά με τις άλλες, γι’ αυτό για μένα είναι η χειρότερη.

Η 13 είναι ένα σκαλί παραπάνω, αλλά είναι γεγονός πως ο πρώτος κύκλος της ήταν καλύτερος απο τον δεύτερο.

We didn’t listen

Τι μ@λακια ηταν αυτη που παρακολουθουσα επι 20 λεπτα?..ευτυχως τελειωσε η σεζον…γτπ καβαλα,οπως και η προηγουμενες…και για αλλη μια φορα:ΠOΣΟ ΦΛΩΡΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Ο CARTMAN γ@μω!!!

τωρα θα κατσω να φαω και θα χωσω κανα propert condom use,να νιωσω λιγο…

οκ,με πιο πολυ ηρεμια τωρα,η γνωμη μου ειναι πως το south park ειναι πλεον μια μλκια και μιση,με ηλιθια και ανευρα ‘‘αστεια’’,μια χαρα βολεμενο με την επιτυχια που απεκτησε τα προηγουμενα χρονια και πλεον,βγαζει political friendly επεισοδιακια(και μην μου πει κανεις οτι συγκρινετε η καφριλα και το ακραιο χιουμορ των παλιων σεζον,με αυτες τισ πιπες που κανουν τωρα)-παρωδιες-μλκιες,ισα ισα για να κραταει τα νουμερα του,για να πουλαει τα videogames-t shirts-αναμνηστικα-οτι π@π@ρια θες- και να κανει ετσι και το καναλι χαρουμενο,και τις τσεπες των συντελεστων τους γεματες…

Αντε και γκεστ απο Σεφερλη στη νεα σεζον…παιζει να εχει πιο πολυ πλακα…

Lupin, αυτή η εμμονή σου να παρακολουθείς τα νέα επεισόδια με το που βγαίνουν και αμέσως μετά να τα θάβεις παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον… :-k:p

Τώρα που τελείωσε και η 13, θα κάνω ένα ρηβιού των πρώτων 3 σήζονς που τις θυμάμαι λιγότερο…

ρε,οκ,το βλεπω γιατι ειναι ξερωγω south park,εχω συνηθισει τωσα χρονια να ξυπναω την επομενη και να το χωνω αμεσως…ασχετο αν το θαβω πια…ντακς,ειμαι μεγαλο φανμποη,δεν μου παει να το κοψω,οσο αθλιο και να ειναι τωρα…δες τις 3 πρωτες να γινεις ανθρωπας που δεν εισαι:p

παντως νομιζω το τελευταιο μαζι με το κουν ηταν τα 2 highlight της σεζον,τα αλλα ουτε λογος!

Χαχα, εκεί που έψαχνα κάτι παλιά μου σχέδια ξέθαψα αυτό το περσινό διαμαντάκι. :p:lol:

Οι τελευταίες σεζόν έχουν “πέσει” λίγο πιστεύω!! Δηλαδή δε βγάζουν το γέλιο που έβγαζαν οι προηγούμενες!!

από που τα βλέπετε; Τα βλέπω από εδώ http://www.southparkstudios.com

aarg:lol3::lol3:you guyz…:lol3:seriously:lol3:so funny:lol3:

:lol::lol::lol:

Ποσο επος ρε γαμωτο…ΑΥΤΕΣ ηταν σκηνες

Ωραία πράγματα βρίσκω νυχτιάτικα! Το πρώτο επεισόδιο του Σάουθ Παρκ το χετε δει?

Το πρώτο, πρώτο λέω, χροοοονια πριν την πρώτη season!!! Ούτε πέντε λεπτά, animation πρωτόγονο, αλλά η καφρίλα, κάποιες φωνές, κάποιοι χαρακτήρες και κάποιοι γνωστοί χαρακτήρες είναι ήδη εκεί απο την αρχή!

Oh my god, they killed Kenny… μόνο που ο Κέννυ είναι ο Καρτμαν!!! 8O

Αχχαχαχαχα demos και ετσι!!!

Σε λιγο ο Λουπιν θα βλεπει ΜΟΝΟ αυτα

Τα εχω δει και τα 2 μερη του Spirit of christmas,απο παλια…
Tα ειχανε φτιαξει στο πανεπιστημιο αυτα,το jesus vs snowman και μετα απο 3 χρονια,το 1995,το jesus vs santa…αν θυμασε σε ενα επεισοδειο της 6ης σεζον,που θελουν να βαλει μια μυτη σε εναν χιονανθρωπο που φτιαχνουν,ο Τουικ φρικαρει κ λεει πως φοβατε μην ζωντανεψει και τον σκοτωσει…και του απαντα μετα ο Σταν νομιζω’‘ποτε ξαναγινε αυτο παλι?..εκτος απο εκεινη τη μια φορα’’:lol::lol::lol:Θεικο…

Weeell,excuse my french mr Mak,but you can suck my fat hairy balls…!!

:stuck_out_tongue:

Actually, Im not French, Im British

Αρκετα καλη και αυτη η σεζον, καποια επεισοδια μετραγαν πολυ. Δεν συγκρινεται με καποιες παλαιοτερες, αλλα την προτιμω νομιζω απο την 12η. Κορυφαια επεισοδια τα

The Coon
Margaritaville
Fishsticks
Dead Celebrities
Fatbeard
W.T.F.
The F Word

Το Pee δεν μου αρεσε καθολου, δεν εβγαζε καθολου γελιο αν εξαιρεσεις τον Cartman και το κολλημα με minorities…

F word για μενα ισως το χειροτερο ever αλλα το συναγωνιζονται επαξια κατι επεισοδια απο πρωτη δευτερη σεζον που οι χαρακτηερες σχηματιζονταν κ μερικα επεισοδια ηταν πιο βαρετα απ τη βαρεμαρα την ιδια…

πχ εκεινο που ειχαν παει για κηνυγι με το θειο του σταν και τον αλλο με τα γυαλια(δεν θυμαμαι ονοματα)

BAN:p,η πρωτη σεζον δεν εχει βαρετα επεισοδια,ειναι ενα κ ενα ολα,το επεισοδιο με το κυνηγι με Τζιμπο και Νεντ και το Βιετναμ ειναι επος!!!8)